Beata Kempa

Od 20 lat związana z szeroko pojętą ochroną środowiska. Zdobyte na studiach wykształcenie: biologiczne i prawnicze oraz zdobyty certyfikat auditora zewnętrznego ISO 14001 wykorzystuje z powodzeniem w pracy zawodowej zarówno: jako pracownik organu ochrony środowiska oraz jako uczestnik przedsięwzięć komercyjnych.  Dzieli się swoim doświadczeniem podczas prowadzonych szkoleń i konferencji oraz uczestniczy w projektach krajowych i międzynarodowych.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną środowiska w procesie inwestycyjny, obejmującym wszystkie obszary ochrony środowiska.

Joanna Szaciłło-Joppek

Absolwentka Wydziały Budownictwa Wodnego i Inżynierii Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku „Zarządzanie środowiskiem”. Od 2004 roku zajmuje się tematyką związaną z gospodarką odpadami pracując na stanowisku Głównego Specjalisty w Biurze Gospodarki Odpadami Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest członkiem komisji egzaminacyjnej do przeprowadzania egzaminu w zakresie gospodarowania odpadami. Od 2006 roku przygotowuje i prowadzi corocznie szkolenia z zakresu obowiązków sprawozdawczych wynikających m.in. z ustawy o odpadach.

Joanna Tereszkiewicz

Absolwentka Ochrony środowiska UMK w Toruniu. Specjalista w zakresie ochrony i kształtowania środowisk lądowych oraz specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Od kilkunastu lat zajmuje się powyższymi zagadnieniami w dużej firmie usługowej oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jako konsultant i doradca. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się podczas szkoleń oraz jako autorka artykułów branżowych. Ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania jakością w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz studia podyplomowe w zakresie Zarządzania jednostkami ochrony zdrowia na UMK w Toruniu.
Pomysłodawczyni kierunku studiów podyplomowych Ochrona środowiska w przedsiębiorstwie. Od 2014 roku wykładowca WSB w Toruniu i Bydgoszczy oraz opiekun merytoryczny kierunku.

Magdalena Grützmacher
Magdalena Grützmacher

Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - kierunek biologia molekularna oraz studiów podyplomowych w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie - kierunek Bezpieczeństwo żywności.
Posiada wiedzę oraz doświadczenie zawodowe w obszarze ochrony środowiska, w tym dotyczące spełniania wymagań środowiskowych dla instalacji energetycznych (realizacja zadań w procesie dostosowania instalacji do wymagań konkluzji BAT, rozliczenia w systemie EU ETS, sprawozdawczość w zakresie uwalniania i transferu zanieczyszczeń do środowiska PRTR oraz KOBIZE), zdobyte podczas wieloletniej pracy w sektorze energetyki konwencjonalnej. Aktualnie specjalista ds. ochrony środowiska i sprawozdawczości w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy. Posiada certyfikat audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania w laboratorium zgodnego z ISO/IEC 17025. 

Michał Gazda

Absolwent jednolitych studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz podyplomowych studiów zakresie ochrony środowiska w przedsiębiorstwie na WSB. Od początku ścieżki zawodowej związany z realizacją zadań samorządu terytorialnego w zakresie ochrony środowiska. W latach 2018-2021 najpierw specjalista, a później starszy specjalista w Dziale Realizacji Umów i Analiz w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gdzie zajmował się rozpatrywaniem końcowych wniosków o wypłatę środków w ramach krajowego systemu finansowania ochrony środowiska. Od listopada 2021 r. specjalista ds. remontów, inwestycji i postępu technicznego w Wydziale Infrastruktury Leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Członek Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew.

Joanna Pepłowska

Magister-inżynier Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy o kierunku Technologia i Inżynieria Chemiczna.
Ukończyła studia podyplomowe Master of Business Administration MBA w Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkoły Wyższej poszerzając swoją wiedzę w zakresie zarządzania, prawa i ekonomii.
Od 20 lat zawodowo związana jest z gospodarką odpadami realizowaną na terenie gmin ze szczególnym uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów. Obecnie jako kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Urzędu Miasta Torunia sprawuje nadzór nad organizacją systemu gospodarki odpadami w Toruniu.
Jako ekspert brała czynny udział w tworzeniu strategii rozwoju Miasta Torunia oraz jako członek Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przy Związku Miast Polskich bierze aktywny udział w opiniowaniu
ustaw z zakresu ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami.

Tomasz Kozłowski

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wielskiego w Warszawie - Wydział Leśny oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie Zarządzania dla Pracowników Administracji Publicznej i Jednostek Budżetowych. Od 1998 roku pracownik Urzędu Miasta Torunia, kierownik Referatu Utrzymania Zieleni w Biurze Ogrodnika Miejskiego. Sprawuje nadzór nad gospodarką leśną w lasach komunalnych oraz lasach własności prywatnej, nad zielenią pasów drogowych oraz na terenach parków, skwerów i zieleńców. Organizuje cięcia sanitarne i pielęgnacyjne drzew. Od wielu lat nadzoruje wydawanie zezwoleń na usuwanie drzew, przygotowuje wnioski o wydanie takich zezwoleń oraz prowadzi postępowania w sprawach usuwania drzew bez zezwolenia.

Zygmunt Jeszka

Członek Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji w Warszawie. Obecnie pełni funkcję prezesa. Współpracuje z PZH, Inspekcją Sanitarną i Weterynaryjną oraz naukowcami (biologami) z SGGW i UMK. 

Jest prelegentem na branżowych konferencjach i sympozjach. Od ponad 30 lat prowadzi firmę zajmującą się dezynfekcją, dezynfekcją i deratyzacją. Firma DDD Jeszka jest wykonawcą akcji ochrony wszystkich kasztanowców przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem na terenie Torunia w latach 2003 – 2007.

Łukasz Naskręt
Łukasz Naskręt

Absolwent ochrony środowiska na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz podyplomowych studiów Zarządzanie Systemami Logistycznymi, ukończonych na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Doświadczenie zawodowe związane z gospodarką odpadami niebezpiecznymi oraz komunalnymi, zdobywa od 2005 roku, zarówno w sektorze przedsiębiorstw prywatnych, jak również komunalnych. Dysponuje świadectwem przeszkolenia doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych i od 2010 roku jest aktywnym zawodowo, doświadczonym doradcą DGSA. Aktualnie zatrudniony w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia, nadzoruje przedsiębiorców, którzy realizują na terenie gminy usługi związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych od mieszkańców.

Danuta Grącka
Danuta Grącka

Obecnie kierownik techniczny akredytowanego Laboratorium STREFA, wykonującego pomiary pola elektromagnetycznego dla celów ochrony środowiska i BHP. Przez 30 lat kierowała pomiarami pól elektromagnetycznych, kontroli jakości aparatów RTG i pomiarami skażeń promieniotwórczych wykonywanymi przez Laboratorium WSSE w Bydgoszczy. Do klientów WSSE należeli wszyscy operatorzy sieci komórkowych, nadawcy radiowi, telewizyjni, użytkownicy sieci radiotelefonicznych i innych urządzeń wykorzystywanych w medycynie, przemyśle i usługach. Wieloletni auditor techniczny laboratoriów badawczych Polskiego Centrum Akredytacji . Poza obszarem pomiarów zajmuje się zgłoszeniami instalacji do urzędów zgodnie z POŚ oraz przygotowywaniem kwalifikacji środowiskowych i raportów przedsięwzięć́ mogących znacząco oddziaływać́ na środowisko. 

Maria Tosiek
Maria Tosiek
Pracownik Zarządu Zlewni w Toruniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na stanowisku Głównego specjalisty w Dziale Zgód Wodnoprawnych. Zajmuje się prowadzeniem postępowań i przygotowywaniem decyzji pozwoleń wodnoprawnych.
Od 2002 r. zawodowo związana z tematyką dotyczącą ochrony środowiska, w tym gospodarki wodno-ściekowej. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi kierunku ochrona środowiska (specjalność: ochrona wód) oraz studiów podyplomowych: Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku „Zastosowanie współczesnych metod hydrologii w gospodarce i inżynierii wodnej”; Politechniki Poznańskiej na kierunku „Sieci wodociągowe i kanalizacyjne, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków” oraz Uniwersytetu Gdańskiego – Podyplomowego Studium Auditingu Ekologicznego zakończonego certyfikatem Audytowa wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001. Ekspert w ocenie merytorycznej wniosków o dofinasowanie inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020