irena Paczkowska (1).jpg
Irena Paczkowska

Przedsiębiorca, konsultant biznesowy, mediator stały (wpisana na listy mediatorów w Sądach Okręgowych w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku), certyfikowany trener zmian, certyfikowany trener FRIS®, nauczyciel akademicki w WSB Toruniu i Bydgoszczy. Prezes Stowarzyszenia Strefa Mediacji (funkcja społeczna). Organizator i prowadząca szkolenia m.in. z zakresu negocjacji, mediacji i komunikacji interpersonalnej. Mediator i szkoleniowiec w Ośrodku Mediacji działającym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy. Prowadzi mediacje na zlecenie sądów, prokuratury i innych uprawnionych instytucji. Prowadzi  także mediacje pozasądowe w obszarze mediacji gospodarczych i rodzinnych. Wspiera przedsiębiorców w rozwiązywaniu konfliktów w oparciu o mediacje, rozumiane jako moderowane negocjacje. Wieloletnie doświadczenie mediacyjne. Specjalista alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej przy Izbie Przemysłowo Handlowej w Toruniu. Wiedzę praktyczną w biznesie zdobywała począwszy od pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego, poprzez średni szczebel zarządzania aż do pełnienia funkcji członka zarządu. Zarządzała zarówno zespołem sprzedawców w branży spożywczej i papierniczej u czołowych producentów, jak i w branży inwestycyjno-budowlanej. Prowadziła i była odpowiedzialna za negocjacje handlowe z różnymi kontrahentami biznesowymi w kraju i za granicą. Prowadziła także negocjacje windykacyjne. Trener wewnętrzny we wszystkich dotychczas zatrudnionych firmach. Jako trener  praktyk współpracuje z instytucjami z sektora publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych.

Dariusz Wiśniewski
Dariusz Wiśniewski

Doświadczony trener praktyk, coach i konsultant biznesowy, certyfikowany asesor w zakresie ośrodka oceny i rozwoju kadr pracowniczych (Assessment / Development Centre), rekruter, doradca zawodowy i konsultant kariery; absolwent Uniwersytetu Łódzkiego – filologia germańska, Uniwersytetu Gdańskiego – handel zagraniczny i marketing (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu (doradztwo zawodowe i coaching kariery); były pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; w latach 1992-1999 współpracownik polskich filii zagranicznych korporacji: Benckiser SA (obecnie Reckitt-Benckiser SA) a następnie Elbrewery Co. Ltd. (obecnie część Grupy Żywiec / Heineken Group), gdzie przebył ścieżkę kariery od przedstawiciela handlowego aż po samodzielne funkcje menedżerskie w warszawskich centralach obu firm: sprzedawał, kupował, negocjował, współpracował z największymi sieciowymi agencjami reklamowymi, odpowiadał za ogólnopolskie programy i działania aktywizujące sprzedaż, był również wewnętrznym trenerem oraz firmowym konsultantem ds. zakupu szkoleń; na przełomie 1998 i 1999 roku współpracował jako lektor wykładowca z „Instytutem Businessmana” w Warszawie, wydawcą popularnego niegdyś miesięcznika „Businessman Magazine”; w późniejszym okresie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego jednej z agencji reklamowych. Od 1999 r. działa aktywnie jako trener i konsultant biznesowy. W tym czasie zrealizował projekty szkoleniowe i doradcze dla ponad 150 firm polskich i zagranicznych. Na jego liście referencyjnej można znaleźć takich znanych klientów, jak m.in.: Auchan Polska, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Carlsberg Polska, Exatel, Grupa Żywiec (Heineken Group), Konsorcjum Siemens-Newag, Nivea Polska (Beiersdorf Group), Nova Trading, Perfetti Van Melle Polska, Schindler Polska, Soraya (OrclaCare), Spółdzielcza Grupa Bankowa, TrouwNutrition Polska (Nutreco), Zakłady Tłuszczowe Kruszwica (BungeGroup). Głównymi obszarami zawodowych zainteresowań są rozwój kompetencji menedżerskich, przywództwo, szeroko rozumiana praca z klientem (sprzedaż, negocjacje, obsługa, reklamacje, windykacje), usprawnianie i optymalizacja firmowych procesów komunikacyjne (wewnętrznych i zewnętrznych), a także wdrażanie do firm tzw. coachingowej kultury organizacyjnej.

Mateusz Łapiński

Moderator Design Thinking, doradca PR, trener wystąpień publicznych. Specjalizuje się w pomaganiu firmom, instytucjom i NGO w projektowaniu kreatywnych rozwiązań w oparciu o potrzeby odbiorców ostatecznych. W ramach zajęć pokaże, jak można wykorzystać narzędzia Design Thinking w negocjacjach. Pracował m.in. dla Ministerstwa Zdrowia, Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego czy Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Pomysłodawca warsztatów "Design Thinking dla HR". Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej (Toruń, Bydgoszcz) w obszarze komunikacji.

Grabowski
Rafał Grabowski

Dyplomowany psycholog kliniczny oraz psycholog biznesu. Absolwent Uniwersytetu Humanistycznego SWPS oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Ukończył zaawansowane szkolenie w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązania oraz terapii koherencji. Swoje doświadczenie budował przez ponad 20 lat pracy w kilku największych korporacjach w różnych branżach od paliwowej poprzez usługi, handel detaliczny oraz B2B, czy administrację i HR. Swoje kompetencje zdobywał, będąc menadżerem kilku szczebli od kierownika działu do kierownika regionu w sieci usług.

Rafał Tabaczek
Rafał Tabaczek

Trener, coach, mówca, wykładowca, praktyk NLP, konsultant. Zdobywca prestiżowej nagrody Polish National Sales Awards w kategorii Najlepszy Trener Sprzedaży w Polsce w 2014 roku. Wyróżnienie PNSA –  kategoria: Super Sprzedawca w 2014 roku. Ekspert w zakresie motywacji, negocjacji i wywierania wpływu. Praktyk z 20-letnim doświadczeniem w branżach: bankowość, ubezpieczenia, nieruchomości, elektrotechnika, motoryzacja, IT, FMCG, OZE. Posiada bogate doświadczenie w wystąpieniach publicznych i konferencjach głównie z obszaru motywacji dla szefów działów z w/w branż. 

 

Doświadczenie biznesowe: 

Przez wiele lat sprzedawał, doradzał i zarządzał w różnych firmach, dzięki temu jest wiarygodnym i przekonującym trenerem. Jako trener pracuje od przeszło 12 lat. W tym czasie w jego szkoleniach wzięło udział ponad 10 000 osób. To ponad 13 000 godzin szkoleniowych i przeszło 2 400 godzin coachingowych. Do grona jego klientów należą między innymi: Alior Bank, PZU, LINK4, Konfederacja Lewiatan, Polwell, Puls Biznesu, PGE, Santander, Wyższa Szkoła Bankowa, Amplus, BE Media, Pełka 360, Ever Cleaning, Home Asset, Bonus Nieruchomości, Multinieruchomości, Collegium Da Vinci, Ekspert Systemy Informatyczne, Tchibo, ESTO, Emiwo, NTI Polska, e-klimatyzacje, LockOn, Axell Logistic, Sunday Polska. 

Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie, jak również MBA w szczecińskiej WSB z zakresu motywacji, negocjacji i technik wywierania wpływu, w czym się specjalizuje.  

Robert Sadowski
Robert Sadowski

Absolwent Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, od 2009 r. jest trenerem i wykładowcą umiejętności miękkich. Prowadzi zajęcia z negocjacji jak również z komunikacji interpersonalnej, asertywności, zarządzania stresem, konfliktem, kreatywności, mediacji, budowania zespołów, skutecznej oceny okresowej, Prowadzi szkolenia w ramach programu 50+. Do dziś przeszkolił ponad 3200 uczestników w trakcie 2800 godzin wykładowych z czego kilkaset w formie zdalnej. W 2011 r. uzyskał dyplom mediatora. Swoje doświadczenie mediacyjne zdobywał przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w Okręgowej Izbie Radców Prawnych, w ramach służb państwowych oraz w mediacji prywatnej. Specjalizuje się w prawie rodzinnym oraz w zjawiskach niepożądanych w środowisku pracy w szczególności tj. mobbing, molestowanie i dyskryminacja. W 2015 r. jako asesor wewnętrzny w ramach sesji AC/DC badał kompetencje miękkie kadry kierowniczej wyższego szczebla w jednostkach administracji państwowej. Od 2017 r. jest przewodniczącym ogólnokrajowych związków zawodowych. W ramach tej funkcji bierze udział w negocjacjach na różnych szczeblach zarządczych. Swoje umiejętności negocjacyjne szlifuje w ramach prac Rady Dialogu Społecznego, komisji sejmowych, zespołów problemowych na szczeblu centralnym i lokalnym podczas zawieranie różnego typu porozumień. Negocjuje także treści umów prawa cywilnego. Najbardziej pasjonuje go różnorodność Świata a szczególnie ludzkich reakcji i zachowań.

Agnieszka Jastrzębska

Ekonomista, od 18 lat właściciel biura rachunkowego - obsługa spółek prawa polskiego z kapitałem zagranicznym (angielski, cypryjski, ukraiński, chiński, francuski). Po ukończonych w WSB studiach podyplomowych MBA zajmuje się projektowo (w procesach restrukturyzacji) zarządzaniem. Prezes Zarządu m.in : Cargo Master Sp z o.o. - przewozy kolejowe i szkolenie maszynistów, Master Inwestycje Sp. z o.o. sp. k. - usługi dyspozytorskie i organizacja przewozów, Rand VC Spółka Akcyjna - inwestycje w branży stalowej, Tassko Spółka Akcyjna - produkcja mebli sklepowych i hotelowych, MEQA Sp. z o.o. - inwestycje w nieruchomości.