Opis kierunku

Studia podyplomowe realizowane przez Dolnośląską Szkołę Wyższą z siedzibą we Wrocławiu w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Studia realizowane w Toruniu. Po ich ukończeniu otrzymasz dyplom Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

 

Program studiów obejmuje zajęcia dotyczące problematyki prawidłowości przyswajania języka obcego przez dzieci, metodykę nauczania języka angielskiego, zajęcia warsztatowe oraz praktyczną naukę języka angielskiego (przygotowanie do egzaminu PTE, General Level 3, B2). 

W trakcie trwania studiów będziesz mógł zdobyć certyfikat Pearson Test of English General na poziomie B2 w akredytowanym Centrum Certyfikacji przy WSB w Toruniu, niezbędny do prowadzenia edukacji językowej na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Egzamin jest dodatkowo płatny.

 

Co zyskujesz?

 • ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dnia 25 lipca 2019 r. sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (dz.u.poz.1450).

 • Masz szansę zdobyć certyfikat.

W trakcie trwania studiów będziesz mógł zdobyć certyfikat Pearson Test of English General na poziomie B2 w akredytowanym Centrum Certyfikacji przy WSB w Toruniu, niezbędny do prowadzenia edukacji językowej na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Egzamin jest dodatkowo płatny.

 • Przygotujesz się do pracy nauczyciela języka angielskiego w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych oraz w klasach I-III publicznych i niepublicznych szkół podstawowych.
 • Program studiów obejmuje zajęcia dotyczące problematyki prawidłowości przyswajania języka obcego przez dzieci, metodykę nauczania języka angielskiego, zajęcia warsztatowe oraz praktyczną naukę języka angielskiego.
 • Weźmiesz udział w międzynarodowym projekcie e-Twinning poprzedzony rejestracją na platformie i warsztatami szkoleniowymi.
 • Zdobędziesz kompetencje niezbędne do wykorzystywania wiedzy w samodzielnym konstruowaniu scenariuszy zajęć oraz przeprowadzaniu zajęć z języka angielskiego z dziećmi, opierając się na właściwie dobranych materiałach językowych oraz metodach nauczania.
 • Poznasz współczesne metody pracy z zakresu nauczania języka angielskiego dzieci w wieku młodszym.
 • Będziesz uczestniczył w warsztatach i ćwiczeniach, które dadzą Ci kompetencje merytoryczne, metodyczne i lingwistyczne niezbędne w pracy z małymi dziećmi.
 • Będziesz miał okazję spotkać i wymienić się wiedzą z wieloletnimi praktykami edukacji najmłodszych, cenionymi metodykami i badaczami o bogatym dorobku naukowym.
 • Odbędziesz praktyki, które pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką pracy nauczyciela języka angielskiego w szkole oraz przedszkolu.
 • Będziesz miał okazję obserwować nauczycieli i wychowawców podczas ich realnej pracy z dziećmi w języku angielskim, co wyposaży Cię w nowe doświadczenia i wiedzę o specyfice zawodu nauczyciela języka angielskiego.

Dla kogo?

 • Dla osób, które ukończyły studia I lub II stopnia, posiadających tytuł licencjata lub magistra.
 • Dla osób posiadających znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B1.
 • Dla osób posiadających już przygotowanie pedagogiczne (uzyskane w ramach studiów na kierunkach pedagogicznych oraz nauczycielskich, bądź w formie kursu/studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego), chcących zdobyć kwalifikacje do pracy w zawodzie nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu i/lub klasach I-III szkoły podstawowej.

Hybrydowe studia podyplomowe

Około 80% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 20% na platformie MS Teams, w czasie których z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie).

Koordynator kierunku

Anna_Pasierbska

Cześć,

jeśli masz pytania związane z rekrutacją na ten kierunek, zadzwoń lub napisz:

tel. +48 538 688 806
e-mail: anna.adamczyk@wsb.torun.pl

 

Anna Adamczyk-Pasierbska

koordynator kierunku

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.  

do 2 listopada
czesne już od
178 zł
miesięcznie

Zapisując się do 2 listopada, zyskujesz 700 zł: 

 • 300 zł zniżki w czesnym odliczane na pierwszym roku studiów 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez trzy semestry w trybie niestacjonarnym (zjazdy: sobota – niedziela) realizowane metodami aktywizującymi (ćwiczenia, warsztaty).

 

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

 • zaliczenie wszystkich zajęć
 • zaliczenie praktyk...
Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 288
Liczba zjazdów: 18
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Zawiszewska
Tyszkowska
Magdalena Kaleta-Kuzińska
Anita Lewicka
Magdalena Zawiszewska

Wieloletni wykładowca WSB w Toruniu, prowadzi zajęcia z zakresu praktycznej nauki języka angielskiego. Certyfikowany egzaminator Pearson Test of English General, koordynator Centrum Języków Obcych oraz entuzjastka myślenia projektowego i nowych technologii nauczaniu języka. Liderka...

Małgorzata Tyszkowska

Pedagog, dydaktyk oraz metodyk nauczania języka angielskiego. Prowadzi zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz kursy i warsztaty w zakresie efektywnego uczenia się dla dzieci w wieku szkolnym. Autorka książki dla przedszkolaków....

Magdalena Kaleta-Kuzińska

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności tłumaczeniowo-nauczycielskiej, tłumacz przysięgły języka angielskiego i rosyjskiego, egzaminator PTE oraz RELTA ICAO, certyfikowany lektor metod SITA i CALLAN. Uczy języka angielskiego we wszystkich...

Anita Lewicka

Metodyk nauczania języków obcych, filolog języków angielskiego i włoskiego, autorka i współautorka szeregu podręczników, poradników dla nauczycieli, ćwiczeń dla wydawnictw anglojęzycznych Cambridge University Press, Pearson oraz dla WSiP; dyrektor metodyczny w toruńskim oddziale...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek A, pokój nr 004
Młodzieżowa 31A
87-100 Toruń

E-mail: rekrutacja@wsb.torun.pl
Tel.: +48 539 520 789,+48 538 688 806 +48 539 521 622 +48 664 426 909
Infolinia: 56 6814775

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 10:00-17:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz: 10:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF