Opis kierunku

UWAGA!

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na ten kierunek.
Zostaw kontakt, poinformujemy Cię kiedy ruszy nowa rekrutacja.

Program studiów jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450). 

Studia mają przygotować nauczycieli różnych specjalności do prowadzenia drugiego przedmiotu informatyki i edukacji informatycznej zgodnie z nową podstawą programową w szkole podstawowej i ponadpodstawowej (poziom podstawowy). Nauczyciel będzie świadomie posługiwał się środkami informatycznymi, zdobywał wiedzę i nabywał umiejętności.

To kierunek dla nauczycieli, którzy chcieliby poszerzyć swoje kwalifikacje o dodatkowy przedmiot. To również studia dla tych, którzy planują podnieść poziom swoich kompetencji cyfrowych.

Zajęcia prowadzone są przez praktyków – doświadczonych nauczycieli przedmiotów informatycznych, a jednocześnie konsultantów i doradców metodycznych mających praktyczne podejście do przekazywanej wiedzy i umiejętności oraz doświadczenie w pracy z nauczycielami. Wykładowcy prezentują bardzo wysoki poziom merytoryczny i metodyczny, są autorami wielu publikacji, podręczników, poradników metodycznych
i programów nauczania.
Wszystkie zajęcia realizowane są w pracowni komputerowej. Stawiamy na wiedzę podpartą praktycznymi umiejętnościami.

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu z zakresu informatyki. Studia uprawniają do nauczania informatyki i edukacji informatycznej w szkole podstawowej i ponadpodstawowej (poziom podstawowy) oraz do pełnienia roli opiekuna szkolnej pracowni komputerowej.
 • Podniesiesz kompetencje cyfrowe w zakresie stosowania narzędzi informatycznych w nauczaniu innych przedmiotów niezbędne w czasach automatyzacji i zmieniającej się perspektywy edukacji przyszłości.
 • Kontakt i możliwość konsultacji z doświadczonymi wykładowcami, praktykami w dziedzinie edukacji informatycznej i edukacji dorosłych.

Dla kogo?

 • Osób posiadających przygotowanie pedagogiczne, które ukończyły studia I lub II stopnia na kierunku innym niż kierunek studiów podyplomowych, chcących uzyskać kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu.
 • Osób chcących podwyższyć swoje kompetencje cyfrowe w zakresie nauczania różnych przedmiotów.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Informatyka i edukacja informatyczna dla nauczycieli.

Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 270 + 90 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 15
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Tomasz Kocur
mgr Teresa Thiem
mgr Grażyna Szabłowicz-Zawadzka

Magister informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu,  studia podyplomowe z zakresu: Informatyka dla nauczycieli na Wydziale matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, kursy kwalifikacyjne: organizacja i zarządzanie oświatą, andragogika.

 

INFORMACJE...

mgr Danuta Korman

Wykształcenie magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym  – absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, studia podyplomowe z zakresu: Informatyka dla Nauczycieli na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.

INFORMACJE DODATKOWE

 • Członek Polskiego Towarzystwa...
Tomasz Kocur

Absolwent studiów na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 • Edukator, nauczyciel dyplomowany – doradca metodyczny z zakresu fizyki, matematyki, informatyki i robotyki
 • Egzaminator Europejskiego Certyfikatu Umiejętności...
mgr Teresa Thiem

Absolwent Wydziału Pedagogiki UMK w Toruniu w zakresie nauczania początkowego, studia podyplomowe na kierunkach Technologia informacyjna w nauczaniu niestacjonarnym  oraz  Informatyka dla nauczycieli, kursy kwalifikacyjne Organizacja i zarządzanie oświatą oraz Doradztwo zawodowe i...

mgr Michał Szymczak

Magister matematyki specjalność nauczanie matematyki i informatyki oraz licencjat z informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 • Egzaminator egzaminu maturalnego z...
mgr Sławomir Żebrowski

Absolwent studiów na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu. (2002). 
Studia podyplomowe: Studium Pedagogiczne Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2004); Informatyka dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych Wydział...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek A, pokój nr 004
Młodzieżowa 31A
87-100 Toruń

E-mail: rekrutacja@wsb.torun.pl
Tel.: +48 539 149 809, +48 539 520 789 +48 539 521 622 +48 664 426 909
Infolinia: 56 6814775

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 08:00-17:00
 • śr-cz: 08:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
Pobierz stronę do PDF