Opis kierunku

UWAGA!

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na ten kierunek.
Zostaw kontakt, poinformujemy Cię kiedy ruszy nowa rekrutacja.

 

W dzisiejszym świecie informacja to potęga. Prawdziwa moc pochodzi z przekształcania surowych danych w informacje, a przy wykorzystaniu naszej wiedzy i doświadczenia z posiadania odpowiedniej ilości wartościowych informacji, przetwarzanych przez odpowiednich ludzi, w odpowiednim czasie i w odpowiedniej formie. Prawidłowe zarządzanie procesami gromadzenia informacji, ich oceny, przetwarzania, dystrybucji, interpretowania i decydowania, pozwolą na wyróżnienie zwycięzców od reszty na konkurencyjnym rynku.

Kierunek Business Intelligence i Information Management został zaprojektowany, aby wykształcić profesjonalnych specjalistów zarządzania informacjami na czas ciągłego rozwoju technologii i zachowań organizacyjnych w okresie stresu i zmian.

Co zyskujesz?

Celem studiów jest przygotowanie przyszłych specjalistów do pracy z systemami Business Intelligence. Nadrzędną ideą studiów jest praktyczna nauka oprogramowania Business Intelligence wykorzystywanego w dużych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce i na świecie. Słuchacze przejdą cały proces Business Intelligence od otrzymania pytania, aż po dostarczenie odpowiedzi pod postacią raportu dostarczającego wartościowych informacji dla biznesu. Ponadto słuchacze dowiedzą się o najnowszych trendach w świeci BI. Zostaną również przeszkoleni z metodyk zarządzania projektami, oczywiście do projektów związanych z Business Intelligence.

Korzyści

 • Dla najlepszych absolwentów szansa na zatrudnienie u partnera kierunku – firmy Atos!
 • Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez praktyków biznesu, osoby wykształcone, doświadczone, posiadające wiedzę w obszarze Business Intelligence i ogólnie IT.
 • Dostęp do oprogramowania, którego nie uzyska sie nigdzie indziej, m. in. SAP BW on HANA, SAP Query Designer, SAP Analyzer, SAP BusinessObjects – Web Intelligence.
 • Dostęp do instrukcji dla wykorzystywanego oprogramowania.
 • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, podjęcia pracy, bądź przekwalifikowania się z zawodu niezwiązanego z IT.
 • Absolwenci otrzymują nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia SAP - BW.

Dla kogo?

Business Intelligence charakteryzuje to, że może być wykorzystywane we wszystkich działach działalności jednostek gospodarczych. Zapraszamy niezależnie od zainteresowań, ponieważ przełożenie można znaleźć w każdej dziedzinie.  

Studia te w szczególności powinny zainteresować osoby, które wykorzystują lub będą wykorzystywać w swojej pracy systemy ERP, lub Business Intelligence.

Gwarantujemy zdobycie nowej wiedzy analitykom, konsultantom, programistom i kierownikom wyższego szczebla, którzy pragną podwyższać swoje kompetencje w nowych technologiach.

Zapraszamy również osoby, które są świeże na rynku pracy i szukają nowych obszarów rozwojowych, jak i osoby pragnące przekwalifikować się i rozpocząć przygodę z IT.

Praktyczny charakter studiów

 • Dwie grupy: podstawowa, a także dla osób z doświadczeniem.
 • Bezpośredni kontakt z biznesem, poprzez współpracę z partnerem kierunku, a także z prowadzącymi, pochodzącymi z różnych firm branży IT.
 • Zaproszenia do udziału w różnego rodzaju spotkaniach z ekspertami, ze względu na to, iż jeden z prowadzących zajmuje się prowadzeniem społeczności we Wrocławiu.
 • 70% zajęć to ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem najnowszych technologii, używanych w międzynarodowych korporacjach.
 • Symulacje zapytań, zadań z życia codziennego, przez co słuchacz szybciej wdroży się w nowej pracy, na nowym stanowisku, ponieważ definicje, nazwy, oprogramowanie nie będą mu obce.
 • Każdy ze słuchaczy otrzyma swoje indywidualne konto do systemu SAP BW w wersji developerskiej  z możliwością logowania 24h na dobę, aby mógł szkolić się/uczyć także w domu.

Opinie

Jeszcze do niedawna świat Business Intelligence był enklawą niedostępną dla osób niedoświadczonych. Bariery wejścia związane z wysokimi wymaganiami co do doświadczenia ograniczały możliwości rozwoju w świecie Business Intelligence, a w szczególności SAP BI.  
W związku z zapotrzebowaniem na rynku pracy, obecnie dynamicznie się to zmienia, a my wychodzimy na przeciw i pomagamy w wejściu na ścieżkę rozwoju Analityka, Konsultanta lub Programisty Business Intelligence poprzez pomysł na kierunek Business Intelligence i Information Management. Kierunek ten jest przeznaczony dla osób, które pragną poznać najnowsze technologie w zakresie Business Intelligence i nie tylko. Słuchacze nabędą wiedzę z obszaru baz danych, hurtowni danych, która pozwoli na płynne przejście i zrozumienie idei Business Intelligence. Nauczą się podstaw oprogramowania Business Intelligence. W najpopularniejszych narzędziach przeprowadzą analizy, przygotują raporty i wizualizacje. Na studiach pokażemy, w którą stronę zmierza świat analiz, słuchacze dowiedzą się również czym jest popularne ostatnio Internet of Things, opowiemy również co piszczy w trawie Big Data. Proponowane studia mają przede wszystkim umożliwić dialog i zrozumienie pomiędzy pracownikami technicznymi, a biznesowymi w firmach.

Kinga Moska

Wykładowca kierunku, SAP Service Delivery Executive, Konsultant SAP BI, SAP Mentor i SAP Developer Hero 2017

Obecne trendy w SAP wskazują na stopniowe wycofywanie się z klasycznego BW jakie dzisiaj znamy. Dzięki błyskawicznemu dostępowi do danych możemy budować raporty czasu rzeczywistego bez konieczności przenoszenia ich do zewnętrznego systemu. Sam SAP BW będzie w przyszłości nadal służył jako system do gromadzenia danych, jednakże poziom raportowy zostaje przeniesiony do zewnętrznych narzędzi, gdzie źródłem danych jest bezpośrednio baza danych zbudowana na systemie SAP-HANA. Jako uczestnik bieżącej, pierwszej edycji oraz Lider Sekcji BW/BI w firmie Atos z przyjemnością obserwuję, jak program tych studiów ewoluuje w kierunku aktualnych potrzeb biznesowych.

Łukasz Laskowski

Leader Sekcji BW, firma: Atos

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Business Intelligence i Information Management.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Kinga Moska

Absolwentka studiów Informatyka w biznesie, o specjalności Menadżer systemów informatycznych na Wydziale Finansów, Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.         

Obecnie SAP Service Delivery Manager, ale również Konsultant SAP Business Warehouse (BW),...

Przemysław Miga

Dwukrotny absolwent studiów magistersko-inżynierskich na Politechnice Wrocławskiej – Wydział Elektroniki oraz Wydział Informatyki i Zarządzania. Dodatkowo absolwent studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu z kierunku Zarządzanie Projektem. Certyfikowany...

Ireneusz Skórek

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydziału Elektroniki, Informatyki i Telekomunikacji, specjalizacja Przemysłowe Systemy Informatyczne. Obecnie pracownik Atos Polska (wcześniej Volvo IT).

Paweł Kiesz

Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Konsultant wdrożeń i wsparcia  rozwiązań informatycznych w firmach w zakresie modułów SAP BI, HCM. Administracja systemami SAP BI, BW, HCM (PA, PY, TM, OM). Zarządzanie uprawnieniami, wymiana elektroniczna...

Poznaj innych wykładowców
Pobierz stronę do PDF