Opis kierunku

UWAGA!

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na ten kierunek.
Zostaw kontakt, poinformujemy Cię kiedy ruszy nowa rekrutacja.

 

Upowszechnienie Internetu, telefonii komórkowej i urządzeń mobilnych stworzyło nowe możliwości komunikacji, pracy czy docierania do klienta. Wojna o klienta toczy się nie tylko przy użyciu tradycyjnych mediów i stron internetowych, ale poprzez udostępniania różnorodnych aplikacji mobilnych. Upowszechnianie się rozwiązań opartych na chmurach obliczeniowych spowodowało, że wiele aplikacji instalowanych dotychczas na komputerach dostępnych jest za pomocą przeglądarki internetowej. Ułatwia to docieranie do klienta, obniża koszty dystrybucji oprogramowania i otwiera drogę do nowych usług. Błyskawiczny rozwój tych zastosowań oraz rosnąca konkurencja na tym rynku generują olbrzymie zapotrzebowanie na specjalistów tworzących aplikacje internetowe, dostosowane do urządzeń mobilnych oraz aplikacje mobilne.

Celem studiów jest zapoznanie Cię z najważniejszymi technologiami, narzędziami oraz zasadami tworzenia aplikacji internetowych, intranetowych i mobilnych, a także przygotowanie do samodzielnego ich tworzenia.
W formule online studiujesz w oparciu o interaktywne i multimedialne materiały dydaktyczne dostępne na specjalnej platformie, za pomocą której wykonujesz ćwiczenia oraz komunikujesz się z grupą i wykładowcami. Pozwala to na ukończenie studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej.

 

 

 

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z obszaru projektowania oraz tworzenia aplikacji internetowych, intranetowych i mobilnych oraz umiejętności obsługi szeregu narzędzi, programowania w najpopularniejszych językach.
 • Będziesz sobie radził z wyzwaniami związanymi z integrowaniem wielu technologii w ramach jednej aplikacji.
 • Otrzymasz konto hostingowe u jednego z polskich dostawców usług hostingowych. Dzięki temu ćwiczenia i zadania są realizowane w takich samych warunkach, w jakich profesjonalne firmy opracowują, testują i uruchamiają aplikacje internetowe. Będziesz potrafił konfigurować usługi internetowe na takim koncie i posługiwać się nim.

Dla kogo?

 • Osoby, które chcą od podstaw poznać zasady projektowania, tworzenia i utrzymania serwisów internetowych, intranetowych i aplikacji mobilnych oraz osoby zajmujące się już tą tematyką, a które chciałaby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w komunikacji z zespołami programistów, rozumieć oferty i tworzyć zapytania ofertowe oraz plany produkcyjne.
 • Kandydaci powinni posiadać umiejętność posługiwania się komputerem na poziomie przeciętnego użytkownika. Konieczna jest umiejętność wykorzystywania przeglądarki internetowej do zapoznawania się z treścią na stronach internetowych (w tym materiałami wideo), wysyłania plików oraz obsługi poczty elektronicznej, edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego.
 • Wymagana jest podstawowa znajomość j. angielskiego w zakresie czytania dokumentacji, na poziomie instrukcji obsługi urządzenia.

Wymagania techniczne:

 • W celu realizacji programu studiów potrzebny jest szerokopasmowy dostęp do Internetu. Szacunkowa ilość danych do pobrania w czasie całych studiów wynieść może około 35GB.
 • W trakcie studiów może pojawić się konieczności instalacji oprogramowania zalecanego przez prowadzących takiego jak: Eclipse, Java SDK, Java SE, XAMPP.
 • Komputer/laptop. System operacyjny Windows 7/8,10 Linux lub MacOS X 10+ oraz przeglądarka internetowa Firefox, Chrome lub Safari w najnowszych dostępnych wersjach.
 • Urządzenia mobilne:
  • System operacyjny Android 4+ lub iOS 7.0+.
  • Przeglądarka internetowa Chrome/Internet (Android) lub Safari (iOS)  w najnowszych dostępnych wersjach.

Nie czekaj, wypełnij formularz rejestracyjny i zgłoś się na studia już dziś.

do 11 stycznia
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 15 marca, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 400 zł dzięki zniżce w opłacie wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz - 1200 zł:

 • 800 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Aplikacje internetowe i mobilne (on-line).

Liczba miesięcy nauki: 10
Liczba godzin: 186
Liczba zjazdów: 0
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Adam Pawełczak

Informatyk, menadżer, właściciel firmy informatycznej, producent kursów e-learning, metodyk nauczania, wieloletni wykładowca WSB, kierownik Zakładu Metodyki Nauczania w WSB w Poznaniu, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji na Odległość. Współtwórca i opiekun merytoryczny kierunku...

Tomasz Jankowski

Metodyk i projektant e-learning. Pasjonat zastosowań technologii internetowych w edukacji, trener, wykładowca. Fan Wordpress’a i Moodle’a. Na co dzień pracuje dla Grupy WSB w Centrum Rozwoju Edukacji na Odległość WSB, Zakładzie Metodyki Nauczania WSB Poznań i prowadzi firmę...

Bartosz Danowski-Ździebło

Autor ponad 100 tytułów książek i wielu artykułów z dziedziny informatyki. Początkowo związany zawodowo z Centralnym Ośrodkiem Informatyki Górnictwa, obecnie od 16 lat współpracuje z Grupą Helion - jako autor książek i manager ds. publikacji elektronicznych.
Od początku swojej...

Piotr Fiedorow

Od roku 2000 dyrektor Działu Informatyki Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Zarządza działem, który nie tylko utrzymuje systemy WSB, ale także bierze udział w ich rozwoju i tworzeniu. Zajmuje się sieciami komputerowymi i prowadzi co roku zajęcia na studiach wyższych z tej tematyki....

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek A, pokój nr 004
Młodzieżowa 31A
87-100 Toruń

E-mail: rekrutacja@wsb.torun.pl
Tel.: +48 539 520 789,+48 538 688 806 +48 539 521 622 +48 664 426 909
Infolinia: 56 6814775

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 08:00-17:00
 • śr-cz: 08:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
Pobierz stronę do PDF