Kariera międzynarodowa

W dzisiejszych czasach studia to tylko połowa sukcesu w znalezieniu pracy. Istotnym elementem jest również doświadczenie międzynarodowe.

Studia i praktykiwspolpraca_z_zagranica_zakladka_podwojny_dyplom_annecy1.jpg
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu posiada rozszerzoną Kartę Erasmusa, przyznaną przez Komisję Europejską, która uprawnia do udziału w programie Erasmus+. W ramach tego programu do tej pory uczelnia podpisała 25 umów partnerskich z uczelniami z całej Europy. Dzięki temu studenci Wyższej Szkoły Bankowej mogą realizować studia za granicą i praktyki przez okres od 2 miesięcy do nawet jednego roku akademickiego.

26 uczelni partnerskich i inne instytucje
Aż tyle uczelni partnerskich współpracuje z WSB w Toruniu.  Dlatego możesz studiować w takich państwach jak Belgia, Chorwacja, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry i Włochy. Praktyki zagraniczne zaś można odbyć w każdym kraju, który realizuje program. Aktualnie WSB współpracuje z pośrednikami:

  • Animafest - praktyki w Hiszpanii i we Włoszech
  • Bazy praktyk i pośrednictwo w znalezieniu oferty: Erasmusintern

Studia za granicą i dwa dyplomywspolpraca_z_zagranica_zakladka_podwojny_dyplom_annecy3.jpg
Studenci WSB będą mieli możliwość uzyskania podwójnego dyplomu na uczelni IPAC Group w Annecy we Francji. W tej chwili WSB prowadzi rozmowy z przedstawicielami uczelni francuskiej dotyczące szczegółów programu. Więcej informacji już wkrótce.