Rozwijaj swoje pasje

Studia - jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. To czas, w którym poznajesz najlepszych przyjaciół, znajdujesz wielką miłość i decydujesz o losach swojej kariery zawodowej. Na uczelni – gdzieś pomiędzy nauką do egzaminów, uczestnictwem na wykładach, a udziałem w warsztatach i ćwiczeniach, znajdź czas na barwne i ciekawe życie studenckie.
Organizacje studenckie w WSB, na czele z samorządem studenckim, są świetną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i realizacji dodatkowych, interesujących projektów. Przy okazji możesz poznać świetnych ludzi – studenckie przyjaźnie towarzyszą nam często przez całe życie.

Samorząd Studencki

Rada Samorządu Studenckiego to organizacja kierowana przez studentów. Ma zadanie reprezentacyjne przed władzami uczelni, zgłasza ważne  studenckie projekty, wnioskuje o zmiany przepisów, a przede wszystkim organizuje ciekawe imprezy, wystawy i interesujące spotkania.


Czy warto działać w Samorządzie Studenckim? 
Oczywiście, że tak! To doskonała okazja, byś już podczas studiów zdobył doświadczenie w pracy zespołowej, sprawdził swoje zdolności mentorskie i organizacyjne. Przecież pracodawcy coraz częściej szukają osób kreatywnych i przedsiębiorczych, masz więc doskonałą okazję wyćwiczyć te cechy. Dodatkowo działanie w samorządzie jest szansą na uczestnictwo w różnego rodzaju seminariach i konferencjach – zupełnie przy okazji więc, podnosisz swoje kwalifikacje.

 

Skontaktuj się z nami:

e-mail: samorzad.studencki@torun.pl

 

Wydarzenia, które organizuje Samorząd Studencki to między innymi:

  • Otrzęsiny  pierwsza integracyjna impreza dla studentów I roku wszystkich kierunków, zwykle odbywająca się w październiku, tuż po rozpoczęciu roku akademickiego. To w pewnym sensie inauguracja sezonu imprezowego studentów.
  • Połowinki  impreza dedykowana studentom drugiego roku, którzy świętują półmetek swoich studiów.
  • Zakończenie studiów  imprezy dla studentów ostatniego roku studiów i absolwentów, tuż  po obronie.
  • Wampiriada WSB akcja krwiodawstwa, która odbywa się dwa razy w roku akademickim, w soboty lub niedziele. Dotychczas odbyły się cztery edycje akcji krwiodawczej, podczas których krew oddało ponad 200 studentów. Akcje były połączone z pokazami pierwszej pomocy oraz konkursami z nagrodami.
  • Akcje charytatywne są dedykowane m.in. potrzebującym domom dziecka oraz schroniskom dla zwierząt, każda pomoc jest mile widziana, włączyć mogą się wszyscy studenci.
  • Juwenalia święto wszystkich studentów, którzy chcą odprężyć się przed zbliżającą się sesją letnią
  • Zostań Twarzą WSB nasi studenci to również nasi ambasadorowie (nie korzystamy z zawodowych modeli)  materiały reklamowe Bankowej zdobią wyłącznie Wasze twarze!
  • Impreza Przedsesyjna  organizowana w gorącym okresie zdobywania zaliczeń i zdawania egzaminów -  każdemu przyda się chwila odprężenia.