Miło nam poinformować, że jesteśmy partnerem akademickim V. Festiwalu Podróżniczego EXTREME TRAVEL FESTIVAL.
Poniżej prezentujemy program. Wszystkie wystąpienia będą dostępne w grupie WSB w Toruniu:

 

25.09 PIĄTEK

 • godz. 09.00-09.50: Renata i Maciej Czerscy czyli „Nieregularnik z podrózy“ „Te Araroa – najdłuższej trasy trekingowej w Nowej Zelandii“ Na co dzień pracują i mieszkają w Krakowie i pracuję jako korposzczury. Podróżują od czasów wczesnostudenckich. Zwiedzili już Kanadę , Meksyk, Kolumbię, RPA, Lesotho, Iran, Indie a ostatnio na nogach przeszli całą Nową Zelandię – ponad 3000 tys. km. Te Arora – najdłuższy szlak Nowej Zelandii, biegnący przez całą długość kraju, obie wyspy Północną i Południową. Choć nazwę z języka maoryskiego można przetłumaczyć jako „długa droga“ nierzadko idzie się bezdrożami. 145 dni marszu ponad 3000 tys. km przez wszystko co w Nowej Zelandii najlepsze. Przez góry, wulkany, lasy,plaże, bagna, farmy miasta, wsie i pastwiska. Przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów świata, znane szerszej publiczności jako Śródziemie z Władcy Pierścieni.
 • godz. 10.00 - 10.50 Katarzyna Świerczyńska - dziennikarka, autorka bloga „Podróże z psem”.Nie ma samochodu, więc podróżuje komunikacją publiczną, a kiedy i tej nie ma - korzysta z własnych nóg. Zawsze towarzyszy jej suczka Flicka.
  Na Festiwalu opowie o najdalej wysuniętym na zachód krańcu Polski i swoich wędrówkach z przez tę niezwykłą krainę.
  O wyprawie, którą wymyśliła, bo w miejsca, które chciała zobaczyć, nie było jak dojechać. Będzie o mamutach, o wiosce fryzjerów, o 50 tysiącach długopisów i najlepszych pierogach w tej części świata.Oczywiście będzie też o tym, jak odnaleźć się w podróży, kiedy towarzyszy ci czterołapny przyjaciel.
 • godz. 11.00-11.50: Martina Zawadzka Autorka książki "Dziewięć marzeń" i bloga lovelajf.pl- Po podróży dookoła świata w pojedynkę, rozstała się z korporacją i zmieniła życiowe priorytety. Swoją historią i doświadczeniem stara się inspirować innych aby spełniali marzenia i robili w życiu to co kochają
 • godz. 12.00 - 12.50 Piotr Cyngiel "Romet-Dakar ADV" - muzyk, podróżnik i animator i pasjonat kultury Afrykańskiej. Prezes Fundacji Fabryka rytmu i kierowca kultowego rometa :) Lider zespołu Derubey. Sztukę na afrykańskich instrumentach perkusyjnych oraz wiedzę o kulturze afrykańskiej zdobywał poprzez liczne podróże na Czarny Ląd. Od lat współpracuje w Polsce i Europie z wieloma zespołami muzycznymi, uczestnicząc w koncertach i prowadząc profesjonalne warsztaty gryna bębnach dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.Wielka podróż małym motocyklem dwóch zwariowanych chłopaków Piotrka i Tomka. Ta prezentacja opowie o 16 tysiącach kilometrów, 12 krajach przejechanych w trzy miesiące oraz całej masie przygód na chińskim motocyklu. www.facebook.com/piotr.cyngiel www.facebook.com/Romet-Dakar-ADV-1474800292830818

26.09 SOBOTA

 • godz. 10.00-10.45 -Cecylia Lisek-Lewicka Etiopia - kraj, w którym czas odmierza się inaczej Dzieli się na nim swoim podróżniczym doświadczeniem, zachęca do poznawania świata na własną rękę. Celina odkryła w sobie także żyłkę organizatorską, uwielbia planować, układać trasy i robi to także zawodowo w firmie Travelizeme. Podróże, zaprojektowane przez nią, to nie tylko zwiedzanie głównych atrakcji, to przede wszystkim poznawanie tradycji i odkrywanie nowych kulinarnych smaków. Regiony, które szczególnie ją fascynują to Bliski Wschód oraz Afryka Subsaharyjska. To właśnie o dwukrotnej samodzielnej podróży do Etiopii opowie tym razem. W czasie pierwszej podróży udało jej się zobaczyć górzystą i wulkaniczną północ, odwiedzić plemiona, żyjące na południu oraz na krótką chwilkę zajrzeć jeszcze na wschód kraju. Podczas drugiej podróży do Etiopii gościła w etiopskich domach podczas Świąt Wielkanocnych oraz dotarła do kolejnych plemion południa. Co ciekawe, podczas tych podróży natrafiła także na polską fundację Dzieci Afryki, działającą na tymże kontynencie, o czym także opowie.
 • godz: 11.00- 11.50: Dominika Kolańska: „Marzenia się spełniają- podróż po wschodnim wybrzeżu USA”- jej coroczne wakacje związane były z wyjazdami za granicę, Zawsze były zaplanowane jednak wspólnie z rodziną. Dość interesujące ale mocno przewidywalne. Ostatnie jednak przyniosły przełom w jej życiu. Dominika wyjechała na samodzielną przygodę do USA. Po trzech miesiącach pracy na Summer Campie w stanie Maryland wyruszyła w miesięczną podróż po wschodnim wybrzeżu USA. 18 lat, grupa nieznających się wcześniej osób, jeden miesiąc, 11777,28 km, dwa samochody, kilka lotów samolotem i tak oto zrealizowała swoje marzenie.
 • godz. 11.00- 11.50: Monika Popławska i Paulina Szatkowska, czyli o "Dwóch takich, co mieszkały w Kolumbii" Monika – niepraktykująca absolwentka prawa, w pogoni za marzeniami czterokrotnie ruszała do Kolumbii, aby najpierw uczyć angielskiego w szkołach na Karaibach, później zatańczyć cumbię w drugim największym karnawale na świecie, pracować w Bogocie oraz spać w amazońskiej dżungli. Zafascynowana kulturą Kolumbii i zakochana w jej Wybrzeżu Karaibskim, które jej zdaniem jest najbardziej szalone i najbardziej kolorowe ze wszystkich regionów Kolumbii (chociaż nie najpiękniejsze). Na tą chwilę żyje spokojnie i szczęśliwie w Warszawie, gdzie udziela lekcji hiszpańskiego.Paulina- do Kolumbii trafiła przypadkiem, podróżując po Ameryce Łacińskiej, choć obiecała rodzicom, że nigdy tam nie pojedzie. W dniu swoich urodzin za radą znajomej z hostelu pojechała do Cali i tam już przepadła. W przeciwieństwie do Moniki, zakochała się właśnie w południowej części kraju. A to wszystko za sprawą salsy z Cali. Takim sposobem 3 dni przekształciły się w rok, z czego połowa przypadła na kwarantannę. Każdą wolną chwilę poświęcała na naukę tańca i lokalne imprezy. Za co tak bardzo je kocha? Za ludzi, szaleństwo i absolutną wolność w tańcu.
 • godz. 12.00-12.50- Lila Poszumska: „Gabi w krainie lodu i niedzwiedzi czyli Alaska z trzylatką“ www.lilianaposzumska.pl www.tolecimydo.pl Rodzina podróżników, która razem odwiedziła już kilkanaście krajów na pięciu kontynentach. Zanim na świecie pojawiła się ich córka Gabi, Lila i Arek zdążyli objechać razem lub oddzielnie – w czasach, gdy jeszcze los ich ze sobą nie połączył – spory kawałek globu. Swoje eskapady z okresu „przed Gabi” opisali w pięknie wydanym, dwujęzycznym albumie Toros Bravos Sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa, którego premiera odbyła się na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy w 2019 roku. Gdy akurat nie podróżują, to mieszkają w Gdyni, gdzie Lila prowadzi swoją szkołę językową La Mancha i pracuje jako tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego, a Arek prowadzi projekty informatyczne, po godzinach rozwijając zamiłowanie do fotografii i numizmatyki. Gabi na razie uczęszcza do przedszkola i jeszcze nie wie, kim zostanie w przyszłości.

DOŁĄCZ DO GRUPY!

 

Czytaj więcej