Czy ramiona robota mogą zastąpić ręce człowieka? 

 

W ramach współpracy z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy już 4 czerwca br. zapraszamy na moc atrakcji dla dużych i małych. Jako partner wydarzenia pn. Naukowa Petarda przygotowaliśmy stoisko, na którym pokażemy możliwości nowoczesnych technologii, które zmieniają naszą rzeczywistość w zawrotnym tempie. Aż trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać życie na Ziemi za 10 czy 20 lat. Jednak organizatorzy pikniku z okazji Dnia Dziecka postanowili podjąć wyzwanie i spróbować spojrzeć w przyszłość.


„Na naszym stoisku będziemy prezentować m.in. sposoby wykorzystania ramion robota Dobot Magician oraz testować możliwości elementów programowania z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms EV3” - zapewnia prodziekan WSB w Toruniu dr Łukasz Reszczyński.

 

Spotkanie przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpoczynamy o godz. 11:00.

 

Wśród wielu atrakcji będzie można m.in.:
•    przetestować miniturbinę wiatrową,
•    sprawdzić wydajność minipaneli słonecznych, 
•    uruchomić śmigło wiatraka, 
•    wykonać różnorodne testy i pomiary. 

 

Do dyspozycji uczestników oddane zostaną również dwa symulatory dachowania oraz jazdy w alkogoglach i lotów dronem. Ponadto będzie można zobaczyć pokaz tresury psów policyjnych, oznakować swój rower oraz zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. 

 

Z kolei w godz. 11:00-16:00 będzie można wziąć udział w:
•    wyścigach na wielkich dmuchanych rurach, 
•    zabawach z chustą animacyjną, balonami, grami, 
•    zajęciach konstrukcyjnych z klocków LEGO.

 

Na stanowisku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zobaczycie repliki broni, mundury z czasów II wojny światowej oraz zagracie w grę „Czołgi”. 

 

Udział w pikniku jest bezpłatny. Do zobaczenia!

Czytaj więcej