Ostatni czwartek marca to czas na tradycyjne HR CAFE - spotkanie dla specjalistów HR. Tym razem spotykamy się w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i porozmawiamy o konfliktach. A konkretnie o ich dwóch obliczach.

 

Konflikt - znany/nieznany

Konflikty to normalna sprawa w pracy zespołowej. Problem powszechnie znany. Ale czy umiemy je obracać w korzyść dla skonfliktowanych stron? Jeżeli tak, to mamy szansę m.in. na... poszerzenie horyzontów i wzrost potencjału twórczego ludzi.  Zdobywanie wiedzy na temat konfliktów i praktyki w ich konstruktywnym wykorzystywaniu to podstawa skutecznego funkcjonowania działu HR.

W ramach warsztatów dowiemy się  m.in.:

  • jak rozpoznać konflikt;
  • skąd się biorą konflikty, jakie są ich sygnały i jak przebiegają;
  • czy konflikt zawsze jest negatywny w skutkach? Jeśli nie to jak wykorzystać istniejący już konflikt;
  • co zrobić gdy masz dobry zespół, ale coś w nim nie działa;
  • jakie są koszty konfliktu?
  •  

Kto poprowadzi HR CAFE #16?

Irena Paczkowska - przedsiębiorca, certyfikowany trener zmian, certyfikowany trener FRIS®, mediator sądowy (zawodowy), nauczyciel akademicki. Prezes Stowarzyszenia Strefa Mediacji (funkcja społeczna). Ponad trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe. Organizator i prowadząca szkolenia m.in. z zakresu negocjacji, mediacji i komunikacji interpersonalnej. Wieloletnie doświadczenie mediacyjne. Specjalista alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów oraz sytuacji trudnych

 

Hanna Waligórska - absolwentka ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, trener i wykładowca. Prowadzi zajęcia m.in.: z etyki psychologa biznesu, psychologii społecznej, psychologii marketingu, warsztaty w zakresie umiejętności interpersonalnych i psychologii konfliktu. Ponadto jest wykładowcą w zakresie finansów i rachunkowości. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i z dorosłymi.

 

HR CAFE – spotkajmy się przy kawie

Formuła HR CAFE jest otwarta dla wszystkich osób związanych z branżą HR.  Inicjatywa powstała na kanwie naszej współpracy z FlexHR,  patronem  dwóch kierunków studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu: Doradztwo Zawodowe i Coaching Kariery oraz HR Business Partner z controllingiem personalnym.

HR CAFE to doskonała okazja do poznania się, wspólnego wypicia kawy i wymiany wiedzy. Spotykamy się w godzinach 14 :00 -16:00 tak, aby w ramach dnia pracy móc być obecnym, a tym samym dołączyć do społeczności tworzącej HR CAFE.

 

28 marca HR CAFE #16

odbędzie się w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu,  g. 14:00 – 16:00. Udział w HR CAFE jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja on-line.

Zapisz się na HR CAFE!

 

 

Czytaj więcej