Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  
 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Wyższych Szkół Bankowych z Poznania, Szczecina, Chorzowa i Warszawy  Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.
 

studia online podyplomowe

Doradztwo podatkowe to bardzo ważny element wsparcia działalności gospodarczej. Jednak znajomość prawa daninowego w tym podatków oraz umiejętność praktycznego wykorzystania elementów ich konstrukcji, to kompetencje wymagane nie tylko od doradców podatkowych i księgowych. W rzeczywistości każdy kto prowadzi nawet jednoosobowe przedsiębiorstwo powinien mieć świadomość praw i obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, a w szczególności wiedzę o tym jak należy zachować się w sytuacjach narzucających konieczność bezpośredniego kontaktu z administracją skarbową (podatkową). Wszystkie sytuacje w takich kontaktach można mieć bowiem pod pełną kontrolą. Trzeba tylko posiadać niezbędną do tego wiedzę. Dlatego zasadniczym celem studiów jest budowanie wysokiego poziomu świadomości podatkowej niezbędnej przy prowadzeniu każdej działalności gospodarczej, a w szczególności propagowanie w tym zakresie roli doradztwa podatkowego. Studia wyposażą Cię zatem w wiedzę, która da się praktycznie wykorzystać w każdym zawodzie wymagającym specjalistycznej znajomości podatków.

Co zyskujesz?

 • Znajomość systemu podatkowego i uwarunkowań pozwalających na wykonywanie zawodów wymagających znajomości prawa podatkowego.

 • Umiejętność efektywnego i bezpiecznego wykorzystywania uregulowań zawartych w przepisach prawa podatkowego, które tworzą system uprawnień podatników (m.in. zwolnienia, ulgi, zniżki).

 • Umiejętność prowadzenia sporów w sprawach przed organami administracji skarbowej (podatkowej) w sytuacjach opresyjnych wywołanych np. kontrolą lub postępowaniem podatkowym.

 • Wiedzę pozwalającą na odpowiedzialne pełnienie funkcji wykwalifikowanych specjalistów służb finansowo-księgowych (ekspertów podatkowych).
   

Dla kogo?

 • Studia skierowane są do wszystkich osób, które są zainteresowane zawodową aktywnością wymagającą specjalistycznej wiedzy w zakresie prawa podatkowego.

 • Studia są przygotowane z myślą o: doradcach podatkowych, księgowych, pracownikach administracji skarbowej (podatkowej) oraz o każdej osobie planującej dopiero karierę w tych zawodach, a w szczególności dla przygotowujących się do państwowych egzaminów kwalifikacyjnych.

 • Program studiów uwzględnia również potrzeby kompetencyjne w zakresie znajomości prawa podatkowego osób średniej i wyższej kadry kierowniczej odpowiedzialnej za decyzje dotyczące danin publicznych w tym podatków należnych od zarządzanych przez nich podmiotów (przedsiębiorstw, innych podmiotów gospodarczych, instytucji sektora finansów publicznych itp.).
   

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 31 lipca
700 zł
taniej

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 700 zł: 
•    300 zł zniżki w czesnym rozliczane przez cały okres studiów 
•    400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem:

 • Twoja zniżka w czesnym wyniesie 500 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów.
 • Jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

 

Program studiów

Studia w całości zrealizujesz w formule zdalnej. Z wykładowcą spotykasz się online w czasie rzeczywistym także podczas zaliczeń, projektów czy egzaminów.

 

Program studiów podyplomowych na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 198
Liczba zjazdów: 13
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Elżbieta Sobańska
Olga Śliwowska
mgr Elżbieta Sobańska

Zawód i przedmiot zainteresowań zawodowych: radca prawny, właściciel kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie podatkowym, wykładowca, specjalista w dziedzinie cen transferowych.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji w Toruniu z  ukończoną aplikacją radcowską w OIRP w...

Olga Śliwowska

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunku: prawo na Wydziale Prawa i Administracji oraz europeistyki – specjalizacja: zarządzanie projektami europejskimi na Wydziale Humanistycznym. Od 2011 roku związana z Akademią Sztuki w Szczecinie. W latach 2011-2012 asystent w Katedrze Prawa...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro rekrutacji studiów podyplomowych

Parter
Aleja Wojska Polskiego 128
70-491 Szczecin

E-mail: rekrutacja@wsb.szczecin.pl
Tel.: 91 422 58 58

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00-17:00
 • so: 10:00-14:00
Pobierz stronę do PDF