Opis kierunku

Studia niestacjonarne w salach wykładowych.

 

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami osobiście. W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie

niestacjonarne

Mediacje i negocjacje są jednym z najbardziej efektywnych sposobów rozwiązywania konfliktów. Obecnie jest to najtańszy sposób rozwiązywania sporów w porównaniu z wysokimi kosztami procesów sądowych. Studia na kierunku Mediacje i negocjacje to kierunek zgodny z oczekiwaniem dzisiejszego rynku. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po mediatorów najróżniejszych sporów. 

 

Jeżeli zatem dobrze czujesz się wśród ludzi i otaczających ich problemów życia codziennego, nie masz żadnego problemu z komunikacją jest to kierunek dla Ciebie! Opanujesz umiejętność stosowania strategii i technik negocjacyjnych oraz procedur mediacyjnych pozwalających na konstruktywne rozwiązywanie sporów. Zdobyte umiejętności i kompetencje w tym  umiejętności praktyczne pozwolą przygotować się do pełnienia w przyszłości zawodu mediatora, negocjatora lub innej pracy w tym zakresie. 

 

Jako absolwent kierunku Mediacje i negocjacje, będziesz mógł podjąć pracę mediatora w placówkach państwowych. Ponadto, zdobyta wiedza i umiejętności przygotują Cię do pracy mediatora oraz negocjatora przy kancelariach prawnych, a także negocjatora w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Co zyskujesz?

 • Zajęcia prowadzą są przez wykładowców, mediatorów – negocjatorów z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu mediacji i negocjacji.
 • Większość zajęć będzie odbywało się głównie w formie warsztatowej z elementami wykładów.
 • Stawiamy przede wszystkim na praktyczne umiejętności komunikacji i negocjacji.
 • Zdobędziesz umiejętności rozwiązywania konfliktów poprzez mediacje i negocjacje.
 • Program szkolenia jest zgodny ze standardami szkolenia mediatorów zawartymi w załączniku do Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 18 maja 2001 r. (Dz.U. 2001 Nr 56 poz.591) oraz ze standardami szkolenia mediatorów Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z 29 października 2007 r. W programie szkolenia uwzględniono aktualne zmiany w przepisach dotyczących mediacji.
 • Podczas studiów istnieje możliwość uzyskania Certyfikatu Franklin University.
 • Ukończenie studiów uprawnia do ubiegania się do wpisania na Listę Stałych Mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego.
 • Zajęcia praktyczne odbywają się w oparciu o autentyczne sprawy sądowe.
   

Dla kogo?

Studia adresowane są do pedagogów, socjologów, psychologów, prawników, przedsiębiorców, urzędników, a także do wszystkich osób, chcących zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności do wykonywania zawodu mediatora (PKD 69.10z).

Dodatkowe certyfikaty

 • Certyfikat Franklin University.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 31 października
700 zł
taniej

Zapisując się do 31 października, zyskujesz 700 zł: 
•    300 zł zniżki w czesnym rozliczane przez cały okres studiów 
•    400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem:

 • Twoja zniżka w czesnym wyniesie 300 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów.
 • Jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Mediacje i negocjacje

 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 174
Liczba zjazdów: 11
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Daniel Zych
Daniel Zych

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, specjalista ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, pedagog, socjoterapeuta, terapeuta pedagogiczny, mediator. Wieloletni wykładowca w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro rekrutacji studiów podyplomowych

Parter
Śniadeckich 3
70-224 Szczecin

E-mail: rekrutacja@wsb.szczecin.pl
Tel.: 91 422 58 58

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00-17:00
 • so: 10:00-14:00
Pobierz stronę do PDF