Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
 
Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Wyższych Szkół Bankowych i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.  Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.
 

 

wygodne zapisy

W dzisiejszych czasach, aby być konkurencyjnym na rynku, należy szybko reagować na pojawiające się zmiany i wytwarzać produkty, które zapewnią konkurencyjność i przyniosą oczekiwany zysk. Kiedy w lutym 2001 roku grupa praktyków reprezentujących nowe metodyki tworzenia oprogramowania spotkała się w Snowbird (USA) i ogłosiła „Manifest Agile”, nikt nie przypuszczał, że będzie to początek rewolucji w zarządzaniu projektami. Zaczęto wypracowywać nowe podejście do realizacji zadań stanowiących alternatywę do klasycznego podejścia kaskadowego. Coraz szybsze zmiany w otaczającym świecie wymogły na organizacjach potrzebę szybkiego reagowania, bo wykorzystanie zwinnego zarządzania projektami pozwala na realizowanie wyzwań stawianych nowoczesnym organizacjom. “Agile - zwinne metodyki zarządzania projektami” to praktyczne studia, dzięki którym nabędziesz umiejętności tworzenia i pracy ze zmotywowanymi, odpowiedzialnymi zespołami wytwarzającymi produkty, które dają klientowi jak największą wartość biznesową i konkurencyjność na rynku.

agile

Podczas studiów:

 • Dowiesz się, co w praktyce oznacza Agile, Scrum, Kanban, Lean.
 • Dowiesz się jak budować samoorganizujące się zespoły
 • Dowiesz się jak wprowadzić kulturę ciągłego ulepszania zespołu i procesu wytwarzania produktu.
 • Poznasz narzędzia zwiększające efektywność komunikacji, zrozumienia, ustalania z klientem wymagań.
 • Poznasz różnice pomiędzy klasycznym i zwinnym sposobem wytwarzania produktu prowadzenia projektu.
 • Poznasz metody przyrostowego wytwarzania produktu, który na wczesnym etapie jest pokazywany i dostosowywany do oczekiwać klienta.

Co zyskujesz?

 • Zrozumiesz, co to znaczy być Agile oraz jak i po co używać takiego sposobu pracy.
 • W praktycznych ćwiczeniach poznasz techniki wytwarzania produktów, które zakładają dostosowanie wykonywanych prac do oczekiwań klienta.
 • Poznasz praktyczne narzędzia do pracy z zespołem samoorganizujacym się, w którym głównym czynnikiem pracy jest motywacja wewnętrzna i chęć wytwarzania produktu o najwyższej dla klienta wartości.
 • Weźmiesz udział w warsztatach, podczas których poznasz metody codziennej pracy, które możesz użyć w swojej organizacji niezależnie od jej kultury i poziomu dojrzałości.
 • Poznasz, czym w praktyce jest przywództwo i jaką ma przewagę nad tradycyjnym rozumieniem zarządzania, jako mówienie ludziom co dokładnie mają robić.
 • Badanie MindSonar® - kwestionariusz wartości i wzorców myślenia.

Dla kogo?

 • Studia są skierowane do osób, które w codziennej pracy spotykają się z częstą zmianą i chcą być gotowi na szybką reakcję.
 • Współpracują z klientem w celu wytworzenia produktu, który będzie miał dla niego jak największa wartość biznesową.
 • Jeżeli jesteś kierownikiem projektu, liderem zespołu, managerem, przedsiębiorcą i chcesz poznać narzędzia i metody pracy z zespołem i klientem lub jego przedstawicielem, żeby wytworzyć produkt, który będzie w pełni spełniał potrzeby klienta, to te studia są dla Ciebie.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 31 lipca
700 zł
taniej

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 700 zł: 
•    300 zł zniżki w czesnym rozliczane przez cały okres studiów 
•    400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem:

 • Twoja zniżka w czesnym wyniesie 500 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów.
 • Jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Agile – zwinne metodyki zarządzania projektami.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Wojciech Ożga
Mariusz Grudzień
Michał Dziamski
Krzysztof Derech
Wojciech Ożga

Absolwent UMK w Toruniu. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, i uzyskał tytuł Master’s Certificate in Project Managment – The George Washington University School of Business. Członek Stowarzyszenia Project Managment Polska, opiekun kierunku Podyplomowe Studia...

Mariusz Grudzień

Trener, Coach, Menadżer, Doradca Indywidualnego Rozwoju Zawodowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz negocjowaniu kontraktów, kieruje dużymi grupami ludzi. Twórca eventów o międzynarodowym zasięgu. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: budowania...

Michał Dziamski

Technical Project Manager, trener, lider, praktyk zwinnego prowadzenia zespołów i projektów. Wykładowca WSB na kierunkach Zarządzanie Projektami i Agile - zwinne metodyki zarządzania projektami. Od 2017 członek Zarządu PMI Poland Chapter. Absolwent studiów podyplomowych na kierunkach...

Krzysztof Derech

Etatowy Menadżer Projektów (PMP®, PMI-ACP®, PRINCE2), współpracujący z Klientami krajowymi i międzynarodowymi, posiadający duże doświadczenie w zarządzaniu projektami w ich pełnym zakresie: rozpoczynając od pierwszego kontaktu z Klientem, a kończąc na przekazaniu finalnego...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF