Studia II stopnia od października

Niebawem zaczyna się nowy rok akademicki i już teraz chcemy powiedzieć Wam o tym, jak będą wyglądały zajęcia od października.  

 

Decyzją Rektora w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 zajęcia prowadzone będą zarówno w formie zdalnej, jak i w formie hybrydowej, czyli dającej możliwość realizacji części zajęć w salach wykładowych, co jest zgodne z rekomendacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 września 2020 r.

 

W trosce o zdrowie wszystkich członków uczelnianej społeczności: studentów, wykładowców, pracowników administracyjnych i innych osób podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu nauki w formie zdalnej w pierwszych dwóch miesiącach semestru zimowego, ze stopniowym przechodzeniem na formę nauczania hybrydowego.  

Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w WSB niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 

zajęcia

Co oznacza hybrydowa forma kształcenia?

Forma hybrydowa to tryb kształcenia łączący:

 • zajęcia realizowane tradycyjnie w sali wykładowej, 
 • w obecności części grupy z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz dystansu społecznego,
 • z jednoczesną  transmisją on-line (streamingiem audio i video) dla drugiej części grupy pozostającej poza budynkiem uczelni.

Forma zakłada podział grupy na dwie podgrupy. Podczas gdy jedna z podgrup uczestniczy w zajęciach w sali wykładowej (z zachowaniem reżimu sanitarnego), druga podgrupa korzysta ze streamingu tych zajęć w czasie rzeczywistym, przy wykorzystaniu transmisji on-line. Podgrupy będą realizowały zajęcia w sali wykładowej bądź w formie streamingu naprzemiennie. 


Podział na podgrupy zostanie dokonany przez Uczelnię z uwzględnieniem dopuszczalnej przez reżim sanitarny liczebności osób znajdujących się w jednym momencie w sali dydaktycznej. 

*W przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić tylko w formule zdalnej. Jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia!

Jak będzie przebiegało kształcenie zdalne ?

Wszystkie zajęcia realizowane będą za pośrednictwem narzędzi pozwalających na:

 • bieżący kontakt z wykładowcą, 
 • prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań, 
 • pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. 

Program studiów realizowany dokładnie tak, jak w przypadku zajęć prowadzonych tradycyjnie zgodnie z planem zajęć. 

Technologiczne udogodnienia

Bez względu na formę kształcenia - stacjonarną, hybrydową czy zdalną, jako student WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

 • Dostaniesz od nas darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word,PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych.
 • Materiały do zajęć znajdziesz na platformie Moodle, z której korzystamy od wielu lat. Jej zaletą jest to, że jest sprawdzona przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i ma wiele rozbudowanych funkcjonalności!
 • Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w symulacjach biznesowych rozgrywanych online, to doskonała możliwość sprawdzenia dotychczasowych umiejętności w boju.

Studenci i wykładowcy WSB mogą korzystać z licznych rozwiązań nowych technologii. Wykłady i ćwiczenia, prezentacje, quizy, a nawet zaliczenia przedmiotów – to wszystko dostępne jest online! Teraz nie musisz jechać przez całe miasto, by spotkać się z promotorem. Wystarczy, że umówisz się na konkretną godzinę i zalogujesz do wirtualnego pokoju!

 

Więcej o możliwościach, jakie przygotowaliśmy dla studentów dowiesz się z zakładki Naukę wspieramy technologią.

studentka przy laptopie

Uczelnia dostępna 24h

Podobno są uczelnie, gdzie studenci muszą szukać wykładowcy, by poznać ocenę z egzaminu. W WSB stawiamy na wygodę, dlatego wiele studenckich spraw załatwisz u nas online.

 • Extranet – to wirtualna uczelnia, do której masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że skorzystasz z Internetu i zalogujesz się na swoim telefonie lub komputerze.
 • E-indeks – dzięki niemu w każdej chwili możesz sprawdzić oceny i zaliczenia.
 • Aplikacja mojaWSB – plany zajęć, oceny, numery telefonów, adresy i bieżące informacje z uczelni w Twoim telefonie.
studentka z telefonem

Przygotowani do kształcenia zdalnego!

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie. Wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w Wyższych Szkołach Bankowych, aby sprawdzić, jaka jest opinia na ten temat naszych studentów. W badaniu, które przeprowadziliśmy w dniach 29.05-21.06.2020 r., wzięło udział 11 818 studentów I i II stopnia. Bardzo cieszy nas, że aż 82% z nich jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych z działań podjętych przez WSB w czasie pandemii koronawirusa. Wysoko zostały ocenione ćwiczenia, wykłady, przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć online, a także praca działów obsługowych. 
Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

bam korona

Bezpieczeństwo na uczelni

Chcemy Was jak najczęściej gościć na terenie uczelni! Żeby było to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich, musimy przestrzegać określonych zasad. Zobacz, co powinieneś zrobić, żeby przebywanie w WSB i bezpośredni kontakt z wykładowcami i kolegami był bezpieczny:

gis2