Nie tylko studia

Studenci WSB lubią aktywne życie! Sport, imprezy, ciekawe wycieczki, zajęcia w kołach naukowych  - wszystko jest tworzone przez studentów dla studentów przy przychylności Władz Uczelni.

Pomiędzy nauką i uczestnictwem w kursach i szkoleniach warto więc znaleźć czas na życie studenckie. A to jest szczególnie emocjonujące w Wyższych Szkołach Bankowych. Zobacz sam!

twoj_czas_miejsce.png

Wybierz uczelnie biznesu, które oprócz solidnej dawki wiedzy o biznesie dostarczą Ci równie wiele pięknych wspomnień. Studiuj w Wyższych Szkołach Bankowych i poznaj barwne życie studenckie!

Samorząd Studencki
Samorząd reprezentuje wszystkich studentów WSB w Szczecinie. Opiniuje i występuje o zmiany przepisów, organizuje wydarzenia kulturalne. Masz pomysł na ciekawy projekt, a nie wiesz, jak go zrealizować? Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Samorządem Studenckim.

Zostań Twarzą WSB
Pewien stopień rywalizacji jest zawsze wskazany, pozwala osiągnąć zamierzone cele oraz odnaleźć w sobie nieznane dotąd umiejętności lub talenty. Wiedząc o tym, WSB zorganizowała dla studentów konkurs „Zostań twarzą WSB”. Studenci, przygotowani wcześniej przez wizażystkę, biorą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Wśród błysków fleszy zawsze jest dużo śmiechu i dobrej zabawy. Konkurs ma na celu wyłonienie 18 studentów, którzy będą ambasadorami Wyższych Szkół Bankowych. Ich twarze będą przez cały rok zachęcać do podjęcia studiów w WSB.

Koła naukowe organizacje międzynarodowe
Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w takich organizacjach, jak:

  • Koło Naukowe „Synergia”
  • Koło Naukowe Coachingowe Centrum Rozwoju

Dowiedz się więcej: organizacje studenckie.

Studencki Szczecin
Przy wyborze studiów istotnym czynnikiem, obok renomy i oferty uczelni, jest  miasto, w którym znajduje się dana placówka dydaktyczna. Ważnym jest by miasto odpowiadało na potrzeby studentów. W przypadku Szczecina na pewno tak jest. Świadczy o tym przede wszystkim liczba studentów - 69 887 na 407 811 mieszkańców*. Ponad 17% ogółu mieszkańców stanowi brać akademicka.

Studenci mają tu wiele swoich miejsc np. Wały Chrobrego czy Park Kasprowicza. Są to malownicze miejsca, które w okresach letnich tętnią życiem, dzięki cyklicznym koncertom i festiwalom. Cyklicznie odbywają się koncerty czy festiwale w Amfiteatrze Letnim. W 2017 r. na Wałach odbędą się gigantyczne The Tall Ship Races. Poza tym imprezą zrzeszającą wszystkich Szczecinian są Dni Morza oraz Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 

Ponadto istnieje wiele klubów, pubów, dyskotek oraz kin, w których ofercie nawet najwybredniejsi studenci znajdą coś dla siebie.

* Raport Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2006/2007.