WSB w Szczecinie przywita rok akademicki 2021/2022 w nowej lokalizacji. Pierwsze zajęcia odbędą się jesienią 2021 r. Budynek jest nowoczesny i komfortowy, dzięki czemu nasi studenci zyskają dostęp do edukacji na najwyższym poziomie.

 

Wraz z jego uruchomieniem rozpocznie się nowy rozdział w historii naszej uczelni. Po blisko 13 latach przeniesiemy się z budynku przy al. Wojska Polskiego. Pierwszą siedzibę Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie, zawsze będziemy wspominać z sentymentem.

nowa siedziba3

Nowy budynek, dzięki swojej innowacyjności wpisuje się w strategię technologizacji dydaktyki. Każda sala będzie wyposażona w monitor interaktywny lub projektor multimedialny. W budynku znajdować się będzie nowoczesna sala hybrydowa i trzy sale streamingowe. W całym obiekcie będzie dostęp do Wi-Fi.

 

W nowej siedzibie przygotowana zostanie baza laboratoryjna dla przedmiotów kierunkowych służących nabywaniu nowych kompetencji. W budynku znajdzie się 10 laboratoryjnych sal komputerowych w tym jedno laboratorium grafiki komputerowej, dwa laboratoria techniczne oraz sala kreatywna.  

laptopy

Sala hybrydowa oraz sale streamingowe wyposażone będą w ekrany interaktywne, głośniki, mikrofony sufitowe, kamery oraz pętle indukcyjne dla osób z dysfunkcją słuchu. Budynek zagwarantuje studentom większy komfort studiowania.

 

Uczelnia zapewni specjalistyczną infrastrukturę potrzebną i niezbędną do realizacji przedmiotów specjalnościowych. Budynek jest wyposażony w windę oraz podjazd ułatwiające przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnościami.

biblioteka

Nowy budynek w liczbach

1120

Taką ilość studentów pomieści 27 sal dydaktycznych, które znajdują się w budynku.

1120
osób
9

Ilość sal komputerowych, które pomieszczą około 215 studentów.

9
sal komputerowych
294

Ilość miejsc siedzących w auli, która daje możliwość podziału na dwie osobne sale dydaktyczne.

294
miejsc siedzących w auli
10

Ilość laboratoryjnych sal komputerowych, w których skład wchodzą laboratoria inżynierskie i laboratorium grafiki komputerowej.

10
sal laboratoryjnych

Na parterze znajdują się biura administracyjne (Biuro Rekrutacji, Dziekanat, Biuro Karier i Praktyk, Dział Studiów Podyplomowych). Na pierwszym piętrze mieszczą się biblioteka oraz bufet

 

Na uczelni powstaną także wygodne i funkcjonalne Strefy Studenta, gdzie będzie można odpocząć, przygotować się do zajęć, lub po prostu spędzić czas z kolegami i koleżankami z roku. 

sale

Lokalizacja

Nowy budynek WSB w Szczecinie jest umiejscowiony w centrum Szczecina. Doskonała lokalizacja daje możliwość dojazdu na uczelnię samochodem oraz komunikacją miejską. W okolicy znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, jak i również centrum przesiadkowe, dzięki czemu do WSB będzie można dojechać z każdej części miasta. Uczelnię dzieli od Dworca PKP odległość ok. 750 m, a na dworzec PKS można dotrzeć w 10 minut pieszo. W okolicy znajdują się również obiekty bazy noclegowej. Bliskość Bulwarów Szczecińskich i Wałów Chrobrego daje możliwość spędzenia wolnego czasu w otoczeniu największych atrakcji naszego miasta.