Partnerzy biznesowi

Jesteśmy uczelnią biznesu, dlatego współpraca z regionalnymi pracodawcami to jeden z naszych głównych celów. Bliski kontakt ze środowiskiem biznesowym sprawia, że nasi studenci zdobywają aktualną wiedzę i poszukiwane przez pracodawców umiejętności.

Firmy i instytucje są dla nas partnerami na wielu płaszczyznach. Mają wpływ na programy studiów i praktyk, dzięki czemu dopasowujemy je do potrzeb rynku. Przedstawiciele firm i przedsiębiorcy prowadzą zajęcia z przedmiotów specjalnościowych, dzieląc się wieloletnim doświadczeniem z różnych branż. To również okazja do omówienia różnych pomysłów na biznes.

 

Studenci biorą udział w wizytach studyjnych, podczas których podglądają, w jaki sposób funkcjonują poszczególne działy firmy. Uczestniczą w wykładach gościnnych, które prowadzą przedstawiciele partnerów biznesowych WSB. W ich trakcie prowadzący mówią o specyfice danej branży, prezentują obszar działalności i opowiadają o wdrażanych innowacjach.

Dzięki partnerstwu biznesowemu nasi studenci mogą również skorzystać z oferowanych przez Biuro Karier propozycji staży, praktyk i pracy, a na targach pracy spotkać przedstawicieli pracodawców i porozmawiać o ich oczekiwaniach i ofertach. 

Porozumienie o współpracy

Expander, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Polski Instytut Montessori, Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy, Profi Biznes, Pasja - Grupa Dobrych Trenerów, Czwartki Social Media, SPA Bagińscy, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART sp z o.o., ZARR Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego s.a., Rohlig SUUS Logistics S.A.; DHL, Enterprise Logistics sp. z o.o., ObjectConnect, Sprint Logistyka Polska, Lewiatan, IPMA, BTC, Bank Millenium.