Nie tylko studia

Studenci WSB lubią aktywne życie! Sport, imprezy, ciekawe wycieczki, zajęcia w kołach naukowych  - wszystko jest tworzone przez studentów dla studentów przy przychylności Władz Uczelni.

Pomiędzy nauką i uczestnictwem w kursach i szkoleniach warto więc znaleźć czas na życie studenckie. A to jest szczególnie emocjonujące w Wyższych Szkołach Bankowych. Zobacz sam!

twoj_czas_miejsce.png

Wybierz uczelnie biznesu, które oprócz solidnej dawki wiedzy o biznesie dostarczą Ci równie wiele pięknych wspomnień. Studiuj w Wyższych Szkołach Bankowych i poznaj barwne życie studenckie!

Samorząd Studencki
Samorząd reprezentuje wszystkich studentów WSB w Szczecinie. Opiniuje i występuje o zmiany przepisów, organizuje wydarzenia kulturalne. Masz pomysł na ciekawy projekt, a nie wiesz, jak go zrealizować? Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Samorządem Studenckim.

Zostań Twarzą WSB
Wśród błysków fleszy zawsze jest dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dlatego sesja zdjęciowa, w której biorą udział studenci, jest doskonałą opcją na spędzenie czasu w przyjaznej atmosferze. Zdjęcia wykonywane są przez profesjonalnego fotografa, a studenci są przygotowani do zdjęć przez certyfikowaną makijażystkę.

Koła naukowe organizacje międzynarodowe
Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w takich organizacjach, jak:

  • Koło Naukowe "Akropol" Kierunek Turystyka i Rekreacja
  • Koło Naukowe "Cogito" Kierunek Pedagogika i Psychologia
  • Koło Naukowe "Salutem" Kierunek Bezpieczeństwo w Biznesie i Administracji
  • Koło Naukowe "Lidea" Kierunek Logistyka i Zarządzanie
  • Redakcja Gazety Studenckiej "Zalka"

Dowiedz się więcej: organizacje studenckie.

Studencki Szczecin
Przy wyborze studiów istotnym czynnikiem, obok renomy i oferty uczelni, jest  miasto, w którym znajduje się dana placówka dydaktyczna. Ważnym jest by miasto odpowiadało na potrzeby studentów. W przypadku Szczecina na pewno tak jest. Świadczy o tym przede wszystkim liczba studentów - 69 887 na 407 811 mieszkańców*. Ponad 17% ogółu mieszkańców stanowi brać akademicka.

Studenci mają tu wiele swoich miejsc np. Wały Chrobrego czy Park Kasprowicza. Są one malownicze, ale także organizowana jest tu większość imprez organizowanych w mieście. Cyklicznie odbywają się koncerty czy festiwale w Amfiteatrze Letnim. W 2017 r. na Wałach odbyła się kolejna edycja The Tall Ship Races. Impreza stała się wizytówką naszego miasta i przyciąga wiele turystów z całego świata. Poza tym imprezą zrzeszającą wszystkich Szczecinian są Dni Morza.

Ponadto istnieje wiele klubów, pubów, dyskotek oraz kin, w których ofercie nawet najwybredniejsi studenci znajdą coś dla siebie.

* Raport Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2006/2007.