Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu wraz z wydziałami w Szczecinie i Chorzowie, otrzymała nominację do Ogólnopolskiego Konkursu IDOL w kategorii edukacja. Celem konkursu jest wyróżnienie firm i instytucji uwzględniających w swoich działaniach potrzeby osób niewidomych i niedowidzących.

 

W ramach projektu „WSB w Poznaniu – uczelnia otwarta dla wszystkich” (POWR.03.05.00-00-A042/19), zamontowano w maju br. system nawigacji dla osób niewidomych i niedowidzących YourWay Beacon i YourWay Plus, który ułatwia poruszanie się po budynkach uczelni.

 

Projekt obejmuje instalację 80 znaczników YourWay Beacon i 40 znaczników YourWayPlus w budynkach poszczególnych wydziałów w Poznaniu, w Chorzowie i w Szczecinie. YourWay Beacon to mały nadajnik, który sygnalizuje swoją obecność urządzeniom mobilnym z zainstalowaną aplikacją YourWay. Służy do nawigowania po pomieszczeniach lub w terenie. Może dostarczyć dowolnych informacji tekstowych, które telefon odczyta głosowo.

 

Natomiast YourWay Plus różni się od wersji Beacon tym, że nadajnik może sygnalizować swoją obecność za pomocą głośnika – automatycznie, gdy w jego pobliżu znajdzie się urządzenie mobilne lub na życzenie użytkownika. Oprócz opisowej informacji osoba z dysfunkcją wzroku otrzymuje informację dźwiękową i może łatwiej zlokalizować nadajnik, korzystając ze słuchu.

 

Z systemu skorzystasz przez smartfon wyposażony w aplikację YourWay. Aplikację możesz bezpłatnie pobrać ze sklepu Android lub iOS. Gdy znajdziesz się z telefonem w pobliżu nadajnika Yourway, zasygnalizuje on swoją obecność. W zależności od wersji nadajnika (YourWay Beacon lub YourWay Plus), telefon otrzyma informację tekstową lub nadajnik sam się odezwie.

 

Oddaj głos na WSB do 13 czerwca! Wejdź na stronę konkursu IDOL. Wpisz swój adres mailowy. Na skrzynkę otrzymasz wiadomość, w której znajduje się link do potwierdzenia, że chcesz oddać głos na wybranego kandydata.

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Szansa dla Niewidomych, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Konkurs IDOL jest realizowany w trzech etapach: wojewódzkim, krajowym i światowym.

Czytaj więcej