Stowarzyszenie 80 zachodniopomorskich firm z branży IT, rozpocznie współpracę z naszą uczelnią.

 

6 grudnia władze naszej uczelni podpisały Umowę partnerską ze Stowarzyszeniem Klaster ICT Pomorze Zachodnie. Umowa zakłada możliwość odbywania praktyk i staży, jak i również daje możliwość organizacji ciekawych warsztatów, case studies oraz spotkań z praktykami i specjalistami IT. 

 

Klaster IT został partnerem kierunku Informatyka na studiach wyższych oraz kierunków informatycznych na studiach podyplomowych WSB: 

  • Grafika komputerowa i multimedia
  • SAP - zintegrowane systemy informatyczne
  • Tester oprogramowania
  • Zarządzanie projektami IT
  • Informatyka

Tak o współpracy mówi Wicekanclerz Anna Hołubowska : 

"Współpraca z Klastrem IT to nowe możliwości dla naszej uczelni, a przede wszystkim dla naszych studentów i słuchaczy. Mamy nadzieję, że Klaster będzie dla nas wsparciem przy pozyskiwaniu nowych miejsc praktyk, staży, a także partnerem przy organizacji warsztatów czy też case studies. Z Klastrem chcemy również współpracować w zakresie wspólnego tworzenia programów zajęć. Jesteśmy uczelnią praktyczną i zależy nam na tym by zajęcia miały właśnie taki charakter. Informatyka to szczególnie ważna dziedzina dla Szczecina i jego okolic, dlatego dajemy szansę na zdobywanie wiedzy z tej dziedziny nauki, a następnie na wykorzystywanie jej w praktyce. W przyszłym semestrze planujemy otwarcie nowoczesnego laboratorium grafiki komputerowej, natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że zajęcia w salach to nie wszystko. Program studiów chcemy wzbogacać m.in. poprzez wizyty w firmach, spotkania ze specjalistami, jak i również goszczenie ekspertów branży IT w siedzibie uczelni. Współpraca z Klastrem IT to kolejny krok w stronę biznesu, a nie od dziś chcemy być mu jak najbliżsi".

 

Klaster IT poprzez swoją działalność dąży do dynamicznego rozwoju firm IT z regionu Pomorza Zachodniego. Członkowie stowarzyszenia prowadzą działalność w różnych sektorach branży informatycznej: oprogramowanie, gry i multimedia, sieci telekomunikacyjne, konsulting IT oraz outsourcing IT. Kadra zarządzająca firmami zrzeszonymi w Klastrze, chętnie wspiera w rozwoju wiedzy. 

„Misją Klastra IT jest reprezentowanie wspólnych interesów firm członkowskich. Chcemy uczynić nasz sektor kluczowym na Pomorzu Zachodnim. Dbamy o rozwój kompetencji i jakość kształcenia przyszłych pracowników w branży IT. Cieszymy się na współpracę z WSB, bo wierzymy, że wspólnie uda nam się zrealizować ten cel” -  mówił Marcin Skonieczny z Klastra IT.

 

Klaster IT współpracuje ze szkołami, instytucjami naukowymi oraz instytucjami otoczenia biznesu. Chęć podpisania umowy partnerskiej z naszą uczelnią nie jest więc przypadkowa. Dzięki umowie Klaster będzie mógł zaoferować firmom ze stowarzyszenia możliwość nawiązania kontaktu z nową grupą potencjalnych przyszłych pracowników. Dokument jest skonstruowany tak, aby przynieść obopólne korzyści.

 

Czytaj więcej