Studia po geografii. Kim można zostać po studiach i dobrze płatne zawody po geografii

Po ukończeniu studiów absolwenci geografii chętnie podejmują pracę w szkołach lub na uczelniach. To jednak nie jedyna opcja – zwłaszcza, jeśli zdecydują się na uzupełniające studia magisterskie. 

Turystyka i rekreacja – czyli jak zostać pilotem wycieczek lub otworzyć własne biuro turystyczne

Studia II stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja w WSB w Toruniu mogą być świetną opcją dla absolwentów geografii, którzy z racji swojego wykształcenia posiadają ogromną wiedzę o topografii terenu, geografii ekonomicznej i politycznej, sytuacji w różnych regionach świata czy o zmianach klimatycznych i innych zjawiskach przyrodniczych. 

 

Na studiach turystycznych zdobędą dodatkową wiedzę z zakresu trendów w turystyce, funkcjonowania przedsiębiorstw hotelowych i gastronomicznych czy z zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym. Zostaną tym samym przygotowani nie tylko do pracy na stanowisku pilota wycieczek, ale także do pełnienia ważnych funkcji w przedsiębiorstwach turystycznych i hotelarskich czy do otworzenia własnego biznesu turystycznego. I to zwłaszcza, że ich wiedza na temat przyrody i ekonomii różnych regionów jest naprawdę imponująca, dzięki wcześniej ukończonym studiom geograficznym. 
 

Filologia - połączenie wiedzy geograficznej z doskonałą znajomością języka


Inną ciekawą alternatywą dla absolwenta geografii mogą być studia II stopnia na kierunku Filologia – prowadzonego przez w WSB w Gdańsku, Poznaniu, Gdyni i Wrocławiu. Do wyboru są różne specjalności; w Gdańsku szczególnie interesująca może być kanadystyka czy filologia angielska z językiem szwedzkim lub norweskim, z kolei Wrocław umożliwia naukę m.in. na specjalnościach takich jak filologia włoska, hiszpańska czy germańska. 

 

Biegła znajomość co najmniej dwóch obcych języków w połączeniu z wiedzą ze studiów geograficznych umożliwia pracę w instytutach badawczych, ale też międzynarodowych firmach, którzy potrzebują kandydatów nie tylko świetnie porozumiewających się w określonych językach, ale również posiadających wiedzę na temat uwarunkowań w danych regionach świata. Takie informacje pozwalają na lepsze zrozumienie partnerów biznesowych z innych krajów, a tym samym – na skonstruowanie dla nich atrakcyjniejszej oferty współpracy biznesowej. 
 

Zarządzanie – kierunek dla osób chcących rozpocząć karierę w korporacji


Absolwenci geografii, którzy chcieliby pracować w międzynarodowej korporacji, mogą też wybrać inny kierunek uzupełniających studiów magisterskich – czyli Zarządzanie, które znajduje się w ofercie aż dziewięciu uczelni z Grupy WSB. W każdym z miast dostępne mogą być jednak inne specjalności; na przykład warszawscy studenci mogą uczyć się na specjalności digital marketing czy zarządzanie marketingowe, podczas gdy np. poznańscy – na specjalności wycena i zarządzanie nieruchomościami czy menedżer sportu. Specjalnością, która powinna być szczególnie pożądana przez osoby chcące rozpocząć karierę w korporacji, jest zarządzanie projektami – Junior Project Manager. 

 

Osoby, które skończyły geografię, mogą też pomyśleć o studiach na kierunku Logistyka lub np. o studiach podyplomowych – wszystko zależy od tego, w jakim zawodzie chcieliby pracować i jak chcą wykorzystać posiadaną już wiedzę. Warto też pomyśleć o wykorzystaniu potencjału mediów społecznościowych – osoby, które dobrze czują się za kamerą, lubią pisać i chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą zdobytą na studiach geograficznych, mogą spróbować swoich sił jako internetowi twórcy. 

 

Wróć do spisu artykułów >