Studia Stosunki Międzynarodowe

Jeśli chętnie bierzesz udział w dyskusjach, a co za tym idzie, jesteś komunikatywny, lubisz uczyć się języków obcych, a praca w grupie sprawia Ci przyjemność, zdecyduj się na Stosunki Międzynarodowe w WSB. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności,które z pewnością ułatwią Ci znalezienie wymarzonej pracy.

Specjaliści ds. PR potrzebują otwartych głów pełnych pomysłów. Jeśli kreatywność to Twoje drugie imię,marzysz o nieszablonowej pracy, a Twoje myśli wybiegają zawsze krok do przodu – to branża, którą pokochasz! W WSB pokażemy Ci, jak wykorzystać dobre pomysły i rozpocząć pracę, która będzie dla Ciebie inspiracją i niesamowitą przygodą!

Twoja wiedza i umiejętności
Po ukończeniu tego kierunku studenci będą potrafili m.in.: wykorzystać wiedzę m.in. w zakresie stosunków politycznych, gospodarczych czy międzynarodowych systemów politycznych, wdrażać w podejmowane działania wiedzę z zakresu handlu międzynarodowego, znać zagadnienia związane z finansami międzynarodowymi, planować i wdrażać strategię marketingową dla działań prowadzonych na skalę międzynarodową, prowadzić negocjacje z przedstawicielami różnych kultur.

Praca dla Ciebie
Przykładowe miejsca pracy: jednostki administracji rządowej• jednostki samorządu terytorialnego, centra zarządzania kryzysowego, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, firmy z branży ochrony osób i mienia, przedsiębiorstwo handlowe lub usługowe współpracujące z zagranicą, urząd miejski – dział promocji i współpracy z zagranicą, urząd marszałkowski – dział współpracy z zagranicą, firma konsultingowa.
Przykładowe stanowiska: specjalista ds. planowania i realizacji zadań dotyczących obrony cywilnej, doradca w sztabach kryzysowych, specjalista ds. zarządzania kryzysowego, specjalista ds. zapobiegania sytuacjom kryzysowym, koordynator działań ratowniczych, specjalista ds. handlu międzynarodowego, specjalista ds. marketingu międzynarodowego, specjalista ds. współpracy z zagranicą, menedżer ds. inwestycji zagranicznych, doradca ds. strategii międzynarodowych.

Sprawdź pełną ofertę specjalności na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
Jeśli interesują Cię stosunki międzynarodowe, możesz zapisać się do organizacji studenckiej Erasmus Student Network WSB Poznań, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, a zwłaszcza programu Erasmus. Wyższa Szkoła Bankowa ma rozszerzoną kartę Erasmusa. Wyjeżdżając na wymianę międzynarodową, jesteś zwolniony z opłat za czesne w trakcie swojego pobytu na uczelni zagranicznej.

W biznesie międzynarodowym bardzo istotna jest znajomość języków obcych. Jako student WSB masz możliwość przygotowania siędo egzaminu BEC (Business English Certificate) na preferencyjnych warunkach – na lektoratach(realizowanych w ramach studiów) lub na kursach w CJ Forward. Co więcej, będziesz mógł zdać ten egzamin w murach Uczelni.