W WSB działa Centrum Języków Obcych, dlatego w naszej ofercie znajdziesz kursy językowe na wszystkich poziomach zaawansowania i przeznaczone dla przedstawicieli różnych zawodów.

 

Uczymy języka ogólnego i biznesowego, prowadzimy kursy specjalistyczne koncentrujące się na słownictwie i umiejętnościach językowych związanych z działalnością konkretnej firmy, specyfiką stanowiska pracy czy branży. Przygotowujemy również do egzaminów na certyfikaty.

 

Uczymy 4 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego. Organizujemy także kursy języka polskiego dla obcokrajowców. 
 

Starannie dobieramy kadrę dydaktyczną pod kątem kwalifikacji. Na zajęciach spotkasz lektorów, którzy ukończyli studia filologiczne i mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka. A najważniejsze jest to, że lubią uczyć i zależy im na Twoim sukcesie. Pamiętaj, że nasi lektorzy są od lat związani z WSB, a to gwarantuje ich świetne merytoryczne przygotowanie do prowadzenia kursów w dziedzinach powiązanych z biznesem.
 

W nauczaniu wykorzystujemy formułę blended-learning, czyli połączenie tradycyjnych zajęć i aktywności online. Jako uczestnik kursu masz dostęp do platformy e-learningowej, na której możesz ćwiczyć umiejętności językowe w dowolnej chwili i dowolnym miejscu. Uczysz się, rozwiązując quizy, grając w gry, oglądając filmy. 
 

Przygotujemy Cię do egzaminu na certyfikat Business English Certificate. To uznawany na całym świecie egzamin z biznesowego języka angielskiego. Sprawdza umiejętność czytania, pisania, rozumienia ze słuchu i mówienia w sytuacjach związanych z pracą zawodową. BEC potwierdza znajomość języka na trzech poziomach:

  • BEC Preliminary w przybliżeniu odpowiada poziomowi egzaminu PET (Preliminary English Test)
  • BEC Vantage – poziomowi FCE (First Certificate in English)
  • BEC Higher – poziomowi CAE (Certificate in Advanced English). 

BEC Vantage i Higher są uznawane przez Urząd Służby Cywilnej jako kwalifikacje językowe wymagane od pracowników polskiej służby cywilnej. Certyfikat BEC jest ważny bezterminowo.
Jako student WSB możesz przygotować się do egzaminu BEC na preferencyjnych warunkach – na lektoratach realizowanych w ramach studiów lub na dodatkowych kursach organizowanych przez Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń – i zdać egzamin na uczelni. 
 

Kurs języka polskiego

Kurs języka polskiego to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którzy planują studia w Wyższej Szkole Bankowej lub na innej uczelni i chcą podnieść swoje umiejętności językowe. Kurs obejmuje 80 godzin intensywnej nauki języka polskiego na różnych poziomach zaawansowania, a także 20 godzin lektoratu języka specjalistycznego, ukierunkowanego na wybrane studia. W ramach kursu studenci poznają praktyczną znajomość języka oraz umiejętności komunikacji. W pierwszym tygodniu kursu, planujemy zajęcia adaptacyjno-poznawcze.

Więcej informacji 
Больше информации