BUR

Baza Usług Rozwojowych (BUR) i Podmiotowy System Finansowania (PSF) zostały stworzone z myślą o potrzebach przedsiębiorców z sektora MSP i ich pracowników. BUR to platforma on-line, za pośrednictwem której możesz jako przedsiębiorca wybrać i zgłosić siebie oraz swoich pracowników na odpowiednie studia podyplomowe. Szczegóły znajdziesz na www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Dofinansowanie dla studiów podyplomowych

Czy wiesz, że istnieje możliwość zdobycia dofinansowania do studiów podyplomowych ze źródeł zewnętrznych? Poniżej znajdziesz wykaz instytucji, które przyznają środki na rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. 
 

Operatorem Regionalnym, który dysponuje w naszym województwie środkami unijnymi dla przedsiębiorców i ich pracowników jest Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. (WARP). Realizacja projektu przewidziana jest do 28 lutego 2023 roku i obejmuje subregiony: poznański, śremski, szamotulski, obornicki i średzki. 

Poziom dofinansowania szkoleń zależy od wielkości Twojego przedsiębiorstwa:

  • mikroprzedsiębiorstwa – 80%,
  • małe przedsiębiorstwa – 70%,
  • średnie przedsiębiorstwa – 50%.

 

Pamiętaj, że środki z projektu przeznaczone są dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich pracowników

  • dla osób z niskimi kwalifikacjami (osoby bez wykształcenia, z podstawowym i ponadgimnazjalnym),
  • na usługi rozwojowe prowadzące do zdobycia kwalifikacji,
  • na szkolenia pracowników z zakresu kompetencji cyfrowych,
  • na tzw. SMART (Inteligentne Specjalizacje)
  • dla osób w wieku 50+.

Co musisz zrobić, aby skorzystać z dofinansowania?

1.

Z Bazy Usług Rozwojowych wybierz kierunek studiów podyplomowych realizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Możesz też zamówić u nas konkretną usługę. Po prostu zgłoś nam zapotrzebowanie na kierunek dla pracowników swojej firmy.

 
Folder
2.

Wygeneruj Kartę Usługi z BUR.

 
Palec
3.

Wejdź na stronę www.warp.org.pl oraz przeczytaj Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

 
Koperta
4.

Pobierz generator wniosków i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że potrzebujesz osobny wniosek dla każdej zgłaszanej osoby.  

 
Laptop
5.

Wypełniony formularz lub formularze wyślij na adres: wniosek.uslugirozwojowe@warp.org.pl. Każdy wniosek wyślij w osobnym mailu. 
 

Kalendarz
6.

Po upływie terminu naboru sprawdź listę rankingową z przyznanymi dofinansowaniami. W ciągu maksymalnie 14 dni WARP podpisze z Tobą umowę. Najpierw jednak wyśle ją do Ciebie mailem razem z ID wsparcia oraz promesą na kierunek studiów podyplomowych.

 
Monitor
7.

Po podpisaniu umowy zarejestruj się w BUR jako uczestnik instytucjonalny (przedsiębiorca), a potem zgłoś pracownika i podepnij go pod firmę. Następnie zapisz go na konkretny kierunek w BUR i wyślij mailem do WARP potwierdzenie zgłoszenia.
 

Zegar
8.

Pamiętaj, że po zakończeniu studiów podyplomowych pracownik musi w ciągu 7 dni ocenić studia. To jeden z warunków uzyskania refundacji. 

 
Projekt
9.

Prześlij do BUR fakturę wystawioną przez firmę szkoleniową i potwierdzenie jej opłacenia. Refundacja środków nastąpi maksymalnie do 15 dni od daty zakończenia studiów i przedstawieniu prawidłowej dokumentacji.

 

Projekt realizowany przez WARP

 

Dotyczący  dofinasowania przedsiębiorców na kształcenie ich i ich pracowników będzie realizowany do końca lutego 2020 roku.

Projekt obejmuje subregion: poznański , śremski, szamotulski, obornicki i średzki

Kwota dofinansowania do 2020 roku to ponad 25 mln zł.

Projekt skierowany jest tylko do przedsiębiorstw, firm z MMŚP (z udzielaniem pomocy de minimis)

Łączne limity kwotowe to: 3000 zł na 1 pracownika i 9000 zł na firmę w przeciągu 3 lat trwania projektu (Łączne limity mogą ulec zwiększeniu)

 

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 10 lutego
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 10 lutego, zyskujesz 1000 zł: 

  • 600 zł zniżki w czesnym odliczane na pierwszym roku studiów 

  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.