Opis kierunku

Zakupy stanowią obecnie jeden z ważniejszych procesów bezpośrednio wpływających na wyniki ekonomiczne firm oraz instytucji. W trakcie zajęć na studiach podyplomowych eksperci od zakupów podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w tym zakresie. 

Celem - studiów jest przekazanie specjalistom pracującym w działach zakupów, szerokiej wiedzy z zakresu strategii generowania oszczędności, obszarów zakupowych oraz analizy i wyboru źródeł zaopatrzenia, projektowania, prognozowania, planowania produkcji i usług, zarządzania łańcuchem dostaw, a także poszerzenie wiedzy z negocjacji zakupowych (zajęcia praktyczne z analizą wideo).

Co zyskujesz?

  • Studia dają możliwość kontaktu z ekspertami w dziedzinie zakupów, wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, a także ćwiczenia umiejętności miękkich. 
  • W trakcie zajęć eksperci podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem,  związanych m.in. z nowoczesnymi trendami, metodami i narzędziami.

Dodatkowe korzyści:

  • Nabycie teoretycznej i praktycznej wiedzy popartej konkretnymi przykładami w zakresie dobrych praktyk zakupowych stosowanych przez liderów rynkowych.
  • Zyskanie świadomości, jakie zmiany można wdrażać w swoich firmach, żeby poprawić efektywność procesów zakupowych.
  • Zrozumienie zasad skutecznych negocjacji zakupowych.
     

Dla kogo?

Studia kierowane są do specjalistów i menedżerów wszystkich szczebli, odpowiedzialnych za projektowanie, prognozowanie, planowanie produkcji i usług, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z negocjacji, zakupów i zarządzania łańcuchem dostaw. 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów na kierunku Zakupy w biznesie w WSB w Poznaniu

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 174
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

Grzegorz Olechniewicz
Piotr Dobrowolski – radca prawny
Grzegorz Olechniewicz

Trener i doradca, realizował projekty i strategie między innymi dla firm z branż: bankowej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, FMCG, oraz dla firm zajmujących się przemysłem ciężkim. W opinii wielu klientów jeden z czołowych europejskich ekspertów w dziedzinie...

Piotr Dobrowolski – radca prawny

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki działalności związków zawodowych, sporów zbiorowych, działalności rad pracowników. Szereg podmiotów gospodarczych korzysta z jego usług mając na uwadze doświadczenie w rozwiązywaniu sporów...

Marlena Urbaniak

Menedżer z bogatym, ponad 17 letnim doświadczeniem w dużej instytucji finansowej na różnych szczeblach zarządzania, od Oddziału po Centralę. 
Zarządzała  m.in. obszarem/ zespołem:
•    Projektem  HR 
•    Strategii i rozwoju
•    Obsługi i Wsparcia Klienta
•    Projektem...

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

budynek GG, pokój 03, parter
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań

E-mail: rekrutacja-sp@wsb.poznan.pl
Tel.: 61 655 33 00

Godziny otwarcia:
  • pn-wt: 09:00-16:00
  • śr: 10:00-15:00
  • cz-pt: 09:00-16:00
Pobierz stronę do PDF