Opis kierunku

Rekrutacja na tym kierunku zakończyła się, jednak nadal możesz zapisać się na listę rezerwową.

Zapisz się na listę rezerwową!

Lista rezerwowa

Nauki psychologiczne poświęcały tradycyjnie wiele uwagi na badanie negatywnych i patologicznych aspektów życia człowieka (lęki, stres, depresja itp.), pozostawiając na marginesie badanie aspektów pozytywnych, jak kreatywność, inteligencja emocjonalna, humor, mądrość, szczęście. Ostatecznym impulsem dla powstania dziedziny zwanej psychologią pozytywną były prace prof. Martina Seligmana z University of Pennsylvania, byłego przewodniczącego Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów.

 

Według Martina Seligmana, prekursora psychologii pozytywnej, dobre życie to życie pełne sensu, zaangażowania, dobrych relacji, pozytywnych emocji i osiągnięć (teoria dobrostanu). Psychologia pozytywna bada zarówno przyczyny, jaki i skutki dobrostanu, zajmuje się uwarunkowaniami i konsekwencjami dobrostanu. 

W przeciwieństwie do tradycyjnej psychologii, która diagnozuje i leczy, psychologia pozytywna koncentruje się na ludzkich możliwościach i potencjale. Choć to stosunkowo młoda dziedzina, cieszy się wciąż rosnącą popularnością oraz wiarygodnością naukową. Jej mocną strona jest dorobek naukowy jej twórców (Martin Seligman, B. Fredrickson, C. Dweck, C. Peterson, M. Csikszentmihalyi itd.) oraz potężny materiał badawczy. Na gruncie psychologii pozytywnej powstają interesujące teorie naukowe mające praktyczne zastosowanie w obszarze edukacji, zdrowia, rozwoju, a nawet w biznesie.
 

Celem - studiów jest zdobycie i poszerzenie wiedzy z obszaru psychologii pozytywnej oraz umiejętności jej praktycznego zastosowania w życiu osobistym i zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru biznesu, edukacji i zdrowia.

Co zyskujesz?

  • Poznasz aktualną teorię oraz wyniki najnowszych badań z obszaru psychologii pozytywnej.
  • Dowiesz się, jak stosować narzędzia interwencji pozytywnych w życiu osobistym i zawodowym.
  • W trakcie zajęć najlepsi specjaliści w dziedzinie przekażą nie tylko niezbędną wiedzę, ale także pokażą, jak przełożyć ją na praktyczne i skuteczne działanie, które będziesz mógł przekształcić w realną pomoc ludziom poszukującym kreatywnych sposobów na zwiększenie swojego potencjału i podniesienie jakości życia zawodowego i społecznego.
     

Dla kogo?

  • Studia skierowane są do osób z wykształceniem wyższym, nastawionych na rozwój osobisty i zawodowy. Zapraszamy osoby zajmujące się pracą z ludźmi oraz interwencjami psychologicznymi z obszaru zdrowia, edukacji, rodzicielstwa i biznesu.

Program studiów

Program studiów na kierunku Psychologia pozytywna stosowana w WSB w Poznaniu

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 174
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Agata Nowińska 
Dr Ewa Danuta Białek
Karolina Zielińska-Salamończyk
Agata Nowińska 

Dyplomowany Coach zdrowia i Trener dobrostanu oraz umiejętności psychospołecznych, Praktyk Well- being, Specjalista Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Prawniczka. Projektuje i prowadzi warsztaty z obszaru inteligencji emocjonalnej, rozwoju osobistego i dobrostanu.
Autorka projektu...

Prof. Przemysław Gębal

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Śląskiej w Gliwicach, dr hab., kierownik Pracowni Glottodydaktyki Porównawczej i Pedeutologii w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz zastępca dyrektora Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki...

Dr Ewa Danuta Białek

Doktorat z immunologii, specjalistka diagnostyki klinicznej, coach transpersonalny, specjalista i praktyk wellness. Wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Summit USA, certyfikowany trener psychosyntezy, Personal...

Karolina Zielińska-Salamończyk

Doświadczona i niezwykle skuteczna trenerka, zrealizowała samodzielnie ponad 1000 dni warsztatowych.
Ukończyła (a później również prowadziła) Szkołę Trenerów, doskonale rozumie mechanizmy procesów grupowych i metody uczenia dorosłych. Absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi w...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

budynek GG, pokój 03, parter
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań

E-mail: rekrutacja-sp@wsb.poznan.pl
Tel.: 61 655 33 00 600 851 082

Godziny otwarcia:
  • pn-wt: 09:00-16:00
  • śr: 10:00-15:00
  • cz-pt: 09:00-16:00
Pobierz stronę do PDF