Elżbieta Strzelczak
Elżbieta Strzelcza

Od 12 lat prowadzi własny gabinet logopedyczny i współpracuje z kilkoma przedszkolami specjalnymi, Ośrodkiem szkoleniowo-doradczym Edulabor- w Kaliszu, Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz Collegium Da Vinci, w którym pełni funkcję Kierownika Merytorycznego Logopedii i Neurologopedii. Właścicielka i dyrektor niepublicznego przedszkola integracyjnego.

Zainteresowania naukowe oscylują wokół diagnostyki i terapii osób z zaburzeniami neurologicznymi, poszukiwań skutecznych, indywidualnie dobranych metod dla tych osób. Autorka książki „Twórcze lekcje” oraz licznych publikacji o tematyce mieszczącej się w obszarze wyżej wymienionych zainteresowań m.in. w publikacji UAM – „Mowa w przestrzeni publicznej”.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, w 2001 roku ukończyła podyplomowe studia w zakresie Logopedii a w 2007 roku studia w zakresie Neurologopedii na UMCS w Lublinie.  Brała udział w  licznych warsztatach i szkoleniach (m.in. z Kinezjologii, Dyna-Lingua M.S., Krakowskiej, Werbo-tonalnej, MFS, treningu słuchowego F. Warnkego, MDK, Ustno-twarzowej terapii regulacyjnej, OPT, masaży usprawniających, komunikacji alternatywnej).

Aleksandra Załustowicz

Doktor nauk społecznych. Absolwentka Pedagogiki Specjalnej, jednolitych studiów magisterskich na UAM w Poznaniu, Seksuologii, Logopedii, Surdologopedii i Neurologopedii oraz licznych kursów dokształcających. Podjęła również studia z zakresu Psychologii. Członkini Polskiego Związku Logopedycznego z siedzibą w Poznaniu. Uczestniczę w licznych konferencjach i szkoleniach oraz publikuję w obszarze dotyczącym innowacyjnych metod terapeutycznych nie tylko z zakresu logopedii. Obecnie prowadzi zajęcia dydaktyczne na Wydziale Studiów Edukacyjnych na UAM w Poznaniu oraz na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, gdzie jest również zaangażowana w pracę naukową. Współpracowała z ośrodkiem dla osób z autyzmem w „Pro Futuro” oraz prowadziła terapię indywidualną z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Od siedmiu lat pracuje jako neurologopeda w Centrum Logopedii, Uzależnień i Mediacji Sądowych J.Z. Szeliga w Środzie Wielkopolskiej, gdzie podejmuje się terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju językowego i z trudnościami szkolnymi oraz osób po przebytych udarach i urazach mózgu. Obecnie pracuje w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi terapię osób z afazją, dysfazją oraz po urazach czaszki. Prowadzi konsultacje logopedyczne na oddziałach szpitalnych w Poznaniu.

Katarzyna Kozielska

Logopeda, muzyk, terapeuta SI.

 

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie Logopedii na UAM w Poznaniu (1995-1997). Odbyła liczne kursy, szkolenia, warsztaty (m.in. trening słuchowy metodą Warnkego, emisja głosu I i II stopień, integracja sensoryczna I i II stopień, dyslalia obwodowa, apraksja mowy, logorytmika).
Od 2001 r. jest członkiem Polskiego Związku Logopedów oddział Wielkopolska.

 

Od 1999 r. pracuje w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych w powiecie poznańskim oraz w Poznaniu, a także w Poradni Logopedycznej w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Poznaniu, w której realizuje kontrakt w ramach NFZ nieprzerwanie od 2001 roku.

Bezpośrednio współpracuje z licznymi specjalistami z zakresu laryngologii, foniatrii, audiologii, chirurgii, ortodoncji, fizjoterapii, psychologii i pedagogiki. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na studiach podyplomowych w Collegium da Vinci oraz warsztaty dla nauczycieli z emisji głosu.
Obecne zainteresowania skupiają się wokół rozwoju mowy dzieci bilingwalnych, afatycznych, z opóźnieniami rozwojowymi.

Marcin Waraszewski
Maciej Waraczewski

Językoznawca, specjalizujący się w językach słowiańskich. Absolwent filologii rosyjsko-angielskiej, doktorant Wydziału Neofilologii UAM. Wykładowca uniwersytecki w Studium Językowym UAM. Glottodydaktyk z pasji i wykształcenia. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół historii i rozwoju języków słowiańskich. Od lat uczy języków obcych (angielskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego) w szkołach językowych, a od 2019 r. prowadzi własne centrum językowe „Poligloci” w Poznaniu. Dodatkowo, jako wykładowca współpracuje z uczelniami wyższymi Collegium da Vincii i Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu, gdzie uczy przedmiotów językoznawczych. Poza tym nieustannie rozwija swoje umiejętności językowe, szlifując znajomość ukraińskiego i francuskiego, co pozwala mu poszerzać ogólną wiedzę z zakresu lingwistyki.