Opis kierunku

Studia niestacjonarne w salach wykładowych

 

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami osobiście. W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie.

tradycyjna

Program na studiach podyplomowych jest zgodny z wytycznymi Polskiego Związku Logopedów.

 

Znaczenie poprawnej wymowy, szczególnie w tak trudnym języku, jak język polski, jest nie do przecenienia. Na nic może być elokwencja i wykształcenie, jeśli mówca niewyraźnie lub zabawnie wymawia głoski. Możliwość sprawnego porozumiewania się jest też czymś, za czym tęsknią osoby po poważnych, uszkadzających ośrodek lub aparat mowy. Logopeda, który trafnie zdiagnozuje problem i dobierze skuteczną terapię i ćwiczenia, a potem z cierpliwością przeprowadzi podopiecznego przez proces, to ktoś, kto faktycznie zmienia życie człowieka na lepsze – niezależnie od tego, czy jest to kilkulatek czy senior.

Studia na kierunku Logopedia skutecznie przygotowują do wykonywania tego ważnego i ciekawego zawodu dzięki dużej dawce wiedzy i praktycznych ćwiczeń.

 

Uczestnicy studiów podyplomowych Logopedia uzyskują kwalifikacje logopedy – osoby, która posiada umiejętności w zakresie diagnozowania i terapii zaburzeń mowy, jej usprawniania, przeciwdziałania trudnościom związanym z czytaniem i pisaniem oraz bezproblemowym komunikowaniem się. Głównym atutem tych studiów jest ciekawy program uwzględniający aktualne potrzeby np. „Bilingwizm w logopedii”, „Wspomaganie rozwoju psychoruchowego z elementami integracji sensorycznej” czy „Wysoka technologia a mowa”, „Onkologopedia” i poznanie w czasie studiów wielu nowoczesnych metod, o których rzadko się mówi, a świetnie bogacą warsztat logopedy czyniąc jego pracę bardziej efektywną.

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek i chcesz dowiedzieć się więcej w kwestiach merytorycznych (np. planu zajęć czy programu studiów) skontaktuj się z nami bezpośrednio - dsp@wsb.poznan.pl

 

Natomiast w sprawach związanych z rekrutacją (np. ilości dostępnych miejsc czy terminy składania dokumentów) skontaktuj się z naszym biurem rekrutacji, do którego kontakt uzyskasz na dole strony.

kontakt

Co zyskujesz?

Absolwenci uzyskują kwalifikacje logopedyczne, dające uprawnienia do wykonywania zawodu logopedy w różnego rodzaju ośrodkach terapeutycznych, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, a także mogą otworzyć prywatną praktykę.

 

Dla kogo?

Studia przeznaczone są dla osób, które legitymują się ukończeniem studiów wyższych magisterskich.
Dodatkowo wymagane jest zaświadczenie z gabinetu logopedycznego o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu logopedy.

Korzyści?

• Zajęcia prowadzone będą w formie: wykładów, ćwiczeń, warsztatów oraz zajęć praktycznych. W trakcie zajęć wykładowcy będą wykorzystywać nowoczesne metody nauczania, materiały multimedialne.
• Omawiane treści są bogato ilustrowane przykładami z praktyki logopedycznej, natomiast zdobyta wiedza rozszerza kompetencje uczestnicy o umiejętność praktycznej pracy z osobą wymagającą terapii logopedycznej.
• W ramach przedmiotu - Metodyka pracy i warsztat logopedy uczestnicy poznają najnowocześniejsze narzędzia dostępne na naszym rynku oraz metody znane oraz mniej znane a znakomicie wspierające terapię logopedyczną: One Brain, Orginal Play, Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa, Feldenkrais, Taktylna, Sensopaka, M-Terapia, Sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych wg  A. Regner.
• W ramach przedmiotu -Wykorzystanie informatyki w logopedii możliwość zapoznania się z urządzeniem C- Eye.
• W ramach przedmiotu - Podstawy komunikacji wspomagającej i alternatywnej możliwa wizyta i zapoznanie się z praktycznym funkcjonowaniem AAC w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym SANCJA w Poznaniu.
• W ramach praktyk współpraca z Niepublicznym Przedszkolem MaliWielcy w Gostyniu i możliwość odbywania tam całodziennych praktyk.
• Partnerami kierunku są: Prywatny gabinet - Neurologa Elżbieta Strzelczak, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy Emedea Sp. z o.o., Przedszkole Niepubliczne „Jedność” wg koncepcji M.Montessori.

Warunki przyjęcia na studia

W procesie rekrutacji kandydaci składają zaświadczenie z gabinetu logopedycznego o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu logopedy.

Praktyczny charakter studiów

Zajęcia prowadzone będą w formie: wykładów, ćwiczeń, warsztatów oraz zajęć praktycznych.
W trakcie zajęć wykładowcy będą wykorzystywać  nowoczesne metody nauczania, materiały multimedialne. Omawiane treści są bogato ilustrowane przykładami z praktyki logopedycznej, natomiast zdobyta wiedza rozszerza kompetencje uczestnika o umiejętność praktycznej pracy z osobą wymagającą terapii logopedycznej.

Elżbieta Strzelcza

Jestem przekonana, że kierunek Logopedia, który mam pod swoją opieką w pełni zaspokoi Państwa oczekiwania pod względem merytorycznego, nowoczesnego przygotowania do wykonywania zawodu logopedy. Dzięki specjalnie opracowanemu programowi studiów będziecie Państwo mogli w sposób holistyczny spojrzeć na pacjenta i opracować skuteczny plan terapii.

Elżbieta Strzelcza

opiekun merytoryczny kierunku

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program na studiach podyplomowych jest zgodny z wytycznymi Polskiego Związku Logopedów.

Liczba godzin: 605 (w tym 135 godz. kształcenie zaoczne w formie e-learningu)

Liczba miesięcy nauki: 21
Liczba godzin: 605 + 180 godz. praktyk + 135 godz. zajęć w formie e-learningu
Liczba zjazdów: 24
Liczba semestrów: 4
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Elżbieta Strzelczak
Ilona Klonecka
Aleksandra Załustowicz
Anna Fitzgerald
Katarzyna Kozielska
Maciej Waraczewski
Elżbieta Strzelcza

Od 12 lat prowadzi własny gabinet logopedyczny i współpracuje z kilkoma przedszkolami specjalnymi, Ośrodkiem szkoleniowo-doradczym Edulabor- w Kaliszu, Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz Collegium Da Vinci, w którym pełni funkcję Kierownika Merytorycznego Logopedii i...

Ilona Klonecka

Neurologopeda kliniczny i pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej SI oraz provider JIAS. W latach 1999-2018 pracowała jako nauczyciel w ZSS nr 103 w Poznaniu. W 2010r. uruchomiła zespół gabinetów logopedycznych pod nazwą Centrum Logopedyczne Klonkom. W latach...

Aleksandra Załustowicz

Doktor nauk społecznych. Absolwentka Pedagogiki Specjalnej, jednolitych studiów magisterskich na UAM w Poznaniu, Seksuologii, Logopedii, Surdologopedii i Neurologopedii oraz licznych kursów dokształcających. Podjęła również studia z zakresu Psychologii. Członkini Polskiego Związku...

Anna Fitzgerald

Psycholog - specjalność kliniczna, Filozof. Psychoterapeutka, absolwentka 5-cioletniego Kursu Psychoterapii w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w Poznaniu, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne. Podlega regularnej superwizji pracy psychoterapeutycznej....

Katarzyna Kozielska

Logopeda, muzyk, terapeuta SI.

 

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie Logopedii na UAM w Poznaniu (1995-1997). Odbyła liczne kursy, szkolenia, warsztaty (m.in. trening słuchowy metodą Warnkego, emisja głosu I i II stopień, integracja...

Maciej Waraczewski

Językoznawca, specjalizujący się w językach słowiańskich. Absolwent filologii rosyjsko-angielskiej, doktorant Wydziału Neofilologii UAM. Wykładowca uniwersytecki w Studium Językowym UAM. Glottodydaktyk z pasji i wykształcenia. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

Biuro Rekrutacji będzie nieczynne 23.03 oraz od 29.03 do 01.04

Budynek RR, parter
ul. Ratajczaka 1-3
61-891 Poznań

E-mail: rekrutacja-sp@poznan.merito.pl
Tel.: 61 655 33 00 532 795 478

Godziny otwarcia:
  • pn-wt: 09:00 - 16:00
  • śr: 10:00 - 15:00
  • cz-pt: 09:00 - 16:00
  • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF