Opis kierunku

Studia w formule online (asynchronicznie, e-learning), bez względu na sytuację pandemiczną.  

 

Studiujesz z dowolnego miejsca na świecie, w wybranym przez siebie czasie, wystarczy tylko połączenie internetowe. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki materiałom zamieszczonym na platformie zdalnego nauczania Moodle, która zapewnia dostęp 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu do: wykładów, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń opracowanych przez zespół wykładowców – praktyków.  

 

Zaletą tej formy nauki jest to, że uczestnicy uczą się w swoim tempie, w czasie i miejscu dla nich dogodnym. Istotne jest dotrzymywanie terminów wykonania poszczególnych aktywności (quizy, testy, projekty grupowe) zgodnie z umieszczonym harmonogramem - czas trwania kursów uzależniony jest od problematyki i skali trudności. Bardzo ważna jest samodyscyplina oraz systematyczność w realizowaniu kolejnych partii materiału.  

 

online

Współczesny rynek jest pełen szans i wyzwań. Z jednej strony globalizacja i łatwość dotarcia do odbiorców na całym świecie. Z drugiej strony konkurencja, wysublimowane potrzeby klientów. Jedyny pewnik to zmienność. "Agile i SCRUM. Zwinne zarządzanie projektami" - to kierunek studiów podyplomowych, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób prowadzić prace projektowe, by efektywnie dostarczać wartość swoim klientom i jednocześnie być w stanie dostosowywać się do ich zmieniających się potrzeb. Zarządzanie projektami jest dziedziną, którą na tym kierunku przedstawimy z dwóch perspektyw.

Podczas studiów uporządkowana i usystematyzowana zostanie Twoja wiedza w klasycznym zarządzaniu projektami. Przedmioty takie jak: podstawy zarządzania projektami, zarządzanie cyklem życia projektu, zarządzanie jakością w projekcie, budżetowanie i finansowanie projektów, MS Project oraz komunikacja, konflikty i negocjacje w projekcie, przygotują Cię do funkcjonowania w roli Project Managera w klasycznym wydaniu.

Ponadto zbudujesz wiedzę i rozwiniesz umiejętności o zwinnym podejściu do zarządzania projektami. Nauczysz się kiedy korzystać ze zwinnych metod prowadzenia projektu, poznasz ich historię oraz zastosowania. Nowe metody prowadzenia projektów, to nie tylko inne nazewnictwo i sposób podejścia. To przede wszystkim nowy paradygmat współpracy biznesowej z klientami, oparty na częstym dostarczaniu wartościowych, użytecznych fragmentów produktu. Nauczysz się jak rozpocząć prowadzenie prac w oparciu o framework Scrum. Poznasz jego budowę: zdarzenia, artefakty, role i ich odpowiedzialność. Nauczysz się wykorzystywać artefakty Scrum do zarządzania zmianą.

Obie perspektywy (klasyczna i zwinna) przygotują Cię do wyzwań Project Managera.

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek i chcesz dowiedzieć się więcej w kwestiach rekrutacji (np. ilość dostępnych miejsc czy terminy składania dokumentów) skontaktuj się z naszym biurem rekrutacji:

e-mail: rekrutacja-sp@wsb.poznan.pl
Tel.: 61 655 33 00 532 795 478   Infolinia: 61 635 00 31

 

Natomiast w sprawach merytorycznych (np. planu zajęć czy programu studiów) skontaktuj się z nami bezpośrednio - dsp@wsb.poznan.pl

kontakt

Czego nauczysz się w trakcie studiowania?

 • Charakteryzować wszystkie zagadnienia klasycznego podejścia do zarządzania projektami.  
 • Stosować konkretne narzędzia wykorzystywane w klasycznym ujęciu zarządzania cyklem życia projektu, w tym np. harmonogram, budżet, schematy komunikacji z interesariuszami, kartę projektu, zmianę projektową.  
 • Wyjaśniać  ideę zwinności w wytwarzaniu i zarządzaniu produktami w zmiennym środowisku oraz zwinnych metod zarządzania projektami, w tym Scrum.  
 • Określać odpowiedzialności związane z wykorzystaniem Scrum, paradygmat przywództwa wpływający na pracę kreatywną i empiryczne metody zarządzania i nauki zespołu Scrum.  
 • Stosować konkretne narzędzia zwinnego zarządzania projektami.  

Co zyskujesz?

 • Przygotowanie pozwalające na rozpoczęcie pracy w roli Project Managera w ujęciu klasycznym. 
 • Przygotowanie pozwalające na rozpoczęcie pracy w różnych rolach Scrum w podejściu zwinnym - Scrum Mastera, Product Ownera, Menedżera zarządzającego zespołami Scrum. 
 • Rozwiniesz swoje kompetencje. 
 • Będziesz w stanie wesprzeć strategię swojej organizacji poprzez zwinne podejście do zarządzania projektami.  
 • Będziesz w stanie usprawnić procesy swojej organizacji i usprawnić pracę ze swoimi klientami w podejściu zwinnym. 
 • Twoja organizacja zyska specjalistę od budowania wizji produktu i zbierania wymagań, budowania i zarządzania Product Backlogiem i Sprint Backlogiem, monitorowania postępu prac zespołów Scrumowych i wykorzystywania empirycznego procesu kontroli do rozwoju produktu i zespołu.

Dla kogo?

 • Osób rozpoczynających pracę związaną z zarządzaniem projektami.
 • Osób będących członkami zespołów projektowych.
 • Menedżerów zarządzających zespołami projektowymi.
 • Osób pracujących w zmiennych środowiskach.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 lipca
studia
205 zł
171 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 700 zł: 

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 900 zł

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów na kierunku Agile i scrum. Zwinne zarządzanie projektami

Liczba miesięcy nauki: 11
Liczba godzin: 185
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Adam Michalczyk
Andrzej Zińczuk
Adam Michalczyk

Przez osiem lat swojej kariery zawodowej pracował w największej firmie e-commerce w Polsce - Allegro. Był tam programistą, administratorem systemów, menedżerem, Scrum Masterem, Product Ownerem, Executive Coachem. I, to co dla niego najważniejsze według niego, szefem dla 20 Scrum...

Andrzej Zińczuk

Entuzjasta i gorący zwolennik wykorzystywania metodyk zwinnych przy prowadzeniu projektów, szczególnie IT. W swojej karierze zawodowej pełnił role związane zarówno z procesem wytwarzania oprogramowania (deweloper i architekt), zarządzaniem rozwoju produktów (project manager i product...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

budynek GG, pokój 03, parter
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań

E-mail: rekrutacja-sp@wsb.poznan.pl
Tel.: 61 655 33 00 532 795 478

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 09:00-16:00
 • śr: 10:00-15:00
 • cz-pt: 09:00-16:00
 • so: 10:00-14:00
Pobierz stronę do PDF