Zamknij

Studia od października

Studia jednolite magisterskie

Forma kształcenia od października.

 

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Wyższych Szkół Bankowych jest bardzo duża, podjęliśmy decyzje o tym, że w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 na studiach jednolitych magisterskich zajęcia prowadzone będą zarówno w formie zdalnej jak i w formie hybrydowej, czyli dającej możliwość realizacji części zajęć w salach wykładowych, co jest zgodne z rekomendacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 września 2020 roku.

Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w WSB niosło ze sobą pozytywne doświadczenia!

W związku z decyzją Rządu o wprowadzeniu kolejnych działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 i podziałem kraju na obszary czerwone i żółte, z dniem 19 października 2020 r. zostaje wprowadzone ograniczenie kształcenia na studiach I, II stopnia, studiach podyplomowych oraz w innych formach, a także ograniczenie kształcenia doktorantów, realizowanego przez uczelnie oraz inne podmioty prowadzące kształcenie doktorantów w ich siedzibach lub filiach.
Kształcenie prowadzone jest wyłącznie przy użyciu metod i technik kształcenia na odległość (zdalnie). 

Szczegółowe informacje 

Co oznacza hybrydowa forma kształcenia?

  • Część zajęć będzie realizowana zdalnie, część zrealizujesz w salach wykładowych.
  • Na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z wykładowcami i kolegami za pomocą takich narzędzi jak MS Teams. Wszystkie te platformy pozwalają na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. Możliwość interakcji pomiędzy uczestnikami zajęć sprawia, że tak prowadzona forma zdalna stanowi dobry ekwiwalent dla zajęć odbywających się tradycyjnie.
  • Na części zajęć spotkamy się w budynkach uczelni. Będzie nas jednak obowiązywał reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne. 

*W przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić tylko w formule zdalnej. Jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia!

Technologiczne udogodnienia

  • Bez względu na formę kształcenia - hybrydową czy zdalną, jako student WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

  • Studenci i wykładowcy WSB mogą korzystać z licznych rozwiązań nowych technologii. Wykłady i ćwiczenia, prezentacje, quizy, a nawet zaliczenia przedmiotów – to wszystko dostępne jest online! Teraz nie musisz jechać przez całe miasto, by spotkać się z promotorem. Wystarczy, że umówisz się na konkretną godzinę i zalogujesz do wirtualnego pokoju!
  • Materiały do zajęć znajdziesz na platformie Moodle, z której korzystamy od wielu lat. Jej zaletą jest to, że jest sprawdzona przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i ma wiele rozbudowanych funkcjonalności!
  • Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w symulacjach biznesowych rozgrywanych online, to doskonała możliwość sprawdzenia dotychczasowych umiejętności w boju.

 

Więcej o możliwościach, jakie przygotowaliśmy dla studentów dowiesz się z zakładki Naukę wspieramy technologią.

Uczelnia dostępna 24h

Podobno są uczelnie, gdzie studenci muszą szukać wykładowcy, by poznać ocenę z egzaminu. W WSB stawiamy na wygodę, dlatego wiele studenckich spraw załatwisz u nas online.

  • Extranet – to wirtualna uczelnia, do której masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że skorzystasz z Internetu i zalogujesz się na swoim telefonie lub komputerze. 
  • E-indeks – dzięki niemu w każdej chwili możesz sprawdzić oceny i zaliczenia.
  • Aplikacja mojaWSB – plany zajęć, oceny, numery telefonów, adresy i bieżące informacje z uczelni w Twoim telefonie.

Przygotowani do kształcenia zdalnego!

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie. Wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w Wyższych Szkołach Bankowych, aby sprawdzić opinię naszych studentów na ten temat. W badaniu, które przeprowadziliśmy w dniach 29.05-21.06.2020 r., wzięło udział 11 818 studentów I i II stopnia. Bardzo cieszy nas, że aż 82% z nich jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych z działań podjętych przez WSB w czasie pandemii koronawirusa. Wysoko zostały ocenione ćwiczenia, wykłady, przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć online, a także praca działów obsługowych. 

 

opinia

Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani!

Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

 

Bezpieczeństwo na uczelni

Chcemy Was jak najczęściej gościć na terenie uczelni! Żeby było to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich, musimy przestrzegać określonych zasad. Zobacz, co powinieneś zrobić, żeby przebywanie w WSB i bezpośredni kontakt z wykładowcami i kolegami był bezpieczny:

covid19