Grzegorz Nowak
dr Grzegorz Nowak

Menedżer kierunku informatyka

Doktor nauk matematycznych w zakresie matematyki. Autor kilkunastu artykułów publikowanych w renomowanych czasopismach międzynarodowych. Recenzent prac naukowych w czasopismach zagranicznych. Zainteresowania naukowe i badawcze: informatyka ze szczególnym uwzględnieniem grafiki komputerowej i algorytmiki, teoria aproksymacji i zastosowania matematyki w informatyce. Prowadzi wykłady i ćwiczenia z przedmiotów informatycznych i matematycznych. Jest promotorem i recenzentem prac licencjackich i magisterskich. 

dr inż. Piotr Szafer

Prowadzi zajęcia z technologia informacyjnej, narzędzi informatyki, arkusz kalkulacyjnego w finansach oraz towaroznawstwa. Prowadził własną działalność w zakresie usług informatycznych. Kierunkami zainteresowań są praktyczne aplikacje w zakresie budowy podstaw społeczeństwa informacyjnego dla nowocześnie funkcjonujących organizacji gospodarczych i instytucji oraz e-learning. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

dr inż. Tomasz Głowacki

Prowadzi interdyscyplinarne badania, w których wykorzystuje metody matematyki oraz informatyki do rozwiązywania problemów współczesnej biologii. Jest autorem lub współautorem 16 recenzowanych artykułów naukowych. Publikował w takich czasopismach jak Nature, Discrete Applied Mathematics czy Journal of Biomedical Informatics. Istotną część działalności dr inż. Głowackiego stanowi działalność biznesowa. Dr inż. Głowacki ma 14 latch doświadczenia zawodowego w branży IT, które zdobywał w takich firmach jak Accenture, BAE Systems Applied Intelligence, Procter & Gamble oraz Analyx. Pracował m.in. jako analityk systemowy, kierownik techniczny, właściciel produktu czy Scrum master. Aktualnie jest szefem rozwoju produktu w firmie Analyx. Wyniki prac badawczych oraz rozwojowych, w których uczestniczył dr inż Głowacki, zostały skomercjalizowane w ponad dwudziestu wdrożeniach i kilku zastosowaniach gospodarczych.  Dr inż. Głowacki odbył staż doktorancki w Europejskim Instytucie Bioinformatycznym w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Jest laureatem rządowego programu TOP 500 Innovators, w ramach którego odbył staż podoktorski na Uniwersytecie Kalifornijskim w Stanach Zjednoczonych. Był również laureatem programu stypendialnego dla doktorantów realizowanego w ramach programu Europejski Fundusz Społeczny Unii Europejskiej. W 2015 roku za swoją pracę doktorską otrzymał główną nagrodę w Konkursie organizowanym przez miasto Poznań.

dr Agata Basińska-Zych

Jest członkiem międzynarodowej organizacji zajmującej się problematyką czasu wolnego i wypoczynku Leisure Studies Association. Uczestniczyła w ponad 40 międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych oraz seminariach branżowych z zakresu turystyki i rekreacji. Autorka/ współautorka ponad 30 publikacji naukowych w czasopismach naukowych polskich i zagranicznych. W okresie 2010-2012 realizowała grant promotorski Narodowego Centrum Nauki, którego rezultatem jest rozprawa doktorska pt. „Rola samorządu terytorialnego w rozwoju rekreacji ruchowej i turystyki” oraz raport z badań „Rola samorządu gminnego w rozwoju rekreacji ruchowej i turystyki w woj. wielkopolskim”.
Pilot wycieczek i animator czasu wolnego z siedmioletenim stażem pracy specjalizującym się w zagranicznych wyjazdach biznesowych oraz motywacyjnych. Współpracowała m.in. z Tui Poland, Travel Profii Parter, Businessman Fun Club. Egzaminator Polskiej Izby Turystyki w certyfikacji kandydatów na pilotów wycieczek.
Posiada doświadczenie w pisaniu i koordynowaniu projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych głównie dot. aktywizacji lokalnej społeczności. Aktywna działaczka społeczna, współzałożycielka i członek Zarządu Stowarzyszenia „Kobieca Grupa Działalnia Fanaberia”.

Doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwentka turystyki i rekreacji na Wydziale Turystyki i Rekreacji oraz Wydziału Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Obecnie uczestniczka studiów podyplomowych „Menedżer projektu badawczo-rozwojowego na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu pełniący funkcję Menedżera kierunku Turystka i Rekreacja.

Michał Mazurek

Obecnie pracuje jako Inżynier Oprogramowania w firmie Sii Sp. z o.o. Jego zainteresowania skupiają się głównie wokół obiektowych języków programowania oraz systemów operacyjnych. Nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia związane z programowaniem w języku Python. Absolwent Informatyki na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej.

wykładowca
Przemysław Kozakiewicz

Pracę zawodową rozpoczynał od stanowiska technologa w Fabryce Silników Okrętowych HCP w Poznaniu. Od 2009 roku zajmuje się naprawą i utrzymaniem ruchu dla podmiotów zewnętrznych. Pasjonat nowych technologii, biorący udział m.in. w zaprojektowaniu laboratoriów (dla kilku podmiotów), prowadzeniu szkoleń z obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (Heidenhain, Sinumerik) a także zaprojektowaniu i wykonaniu stanowiska do pomiarów napięć międzyfazowych dla podmiotu zewnętrznego. Od 2017 roku związany z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu. W ramach pracy zawodowej współtworzył laboratoria oraz prowadzi zajęcia w: laboratorium inżynierskim, laboratorium badania materiałów, laboratorium nowych technologii. 

Absolwent Politechniki Poznańskiej z 2008 roku, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Marcin Zajdowski
Marcin Zajdowski

Od kilkunastu lat prowadzę kursy informatyczne z dziedzin programowania, grafiki komputerowje, pakietu MS Office, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, aplikacji webowych, bezpieczeństwa komputerowego. Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Odbyłem wiele szkoleń i kursów z różnych dziedzin życia np. Mindfulness, Nonviolent Communication, neurodydaktyka, a wiele jeszcze przede mną. Staram się rozwijać nie tylko z tematyki informatyki, ale także z rozwoju osobistego, stawiania i realizowania celów i sposobów komunikacji. Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (kierunek informatyka).

Krzysztof Grupka

Jest praktykiem, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie administrowania sieciami komputerowymi, projektowania i zarządzania systemami komputerowymi w firmach produkcyjnych, uczelniach i instytucjach edukacyjnych. Zajmował się także serwisem sprzętu komputerowego oraz projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych. Kierował oddziałem firmy produkcyjnej, a później instytucjami samorządowymi w Mieście Poznaniu i Województwie Wielkopolskim. Równocześnie dzieli się doświadczeniem pracując jako nauczyciel akademicki i nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych. Posiada formalne wykształcenie w trzech zawodach.

Rainer Bezzina

Mgr Rainer Bezzina jest misjonarzem Międzynarodowego Katolickiego Stowarzyszenia SDC. Jest absolwentem Uniwersytetu Malty, z tytułem magistra Informatyki Uniwersytetu Hertfordshire. Będąc w pełni wykwalifikowanym nauczycielem, z ponad 15-letnim doświadczeniem, uwielbia dzielić się swoją pasją do programowania, tworzenia aplikacji internetowych, sieci i innych technologii komputerowych. Lubi poznawać nowych ludzi, posługuje się biegle pięcioma językami, prowadził różne kursy, i pracował we wielu szkołach średnich i wyższych, oraz w instytucjach zawodowych na Malcie, w Albanii i w Polsce.

 

M.Sc. Rainer Bezzina is a missionary of the International Catholic SDC Society. He is a Computer Science graduate of the University of Malta, with a masters degree in Information Technology awarded by the University of Hertfordshire. Being a fully-qualified teacher, with more than 15 years of experience, he loves to share his passion for programming, web development, networks and other computer related technologies. He likes to meet new people, is fluent in five languages, he led several courses and has worked in a variety of schools, colleges and vocational institutions in Malta, Albania and Poland.

Maciej Kowalski

Absolwent Uniwersytetu Technicznego w Poznaniu, MBA Nottingham Trent University oraz podyplomowych studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami oraz finansami przedsiębiorstw. Posiada ponad 20-letnie, praktyczne doświadczenie zawodowe. Przeszedł pełną ścieżkę rozwoju zawodowego: od sprzedawcy na straganach i serwisanta sprzętu technicznego po funkcje prezesa zarządu średnich i dużych organizacji. Dyrektor zarządzający, finansowy oraz handlowy wielu firm z kapitałem polskim i zagranicznym.
Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, finansowym i zarządzaniu zmianą. Niezależny doradca biznesowy w wielu organizacjach. W kontaktach z uczestnikami, zawsze skoncentrowany na precyzyjnym wyznaczaniu celów i realizacji oczekiwań. Praktyk a jednocześnie pasjonat nowatorskich i łamiących wszelkie schematy, rozwiązań biznesowych. Podstawowym narzędziem poznawczym jest dla niego: prowokacja. Przywództwo i władza (ich blaski i cienie) to zagadnienia, które od paru lat są obszarem pogłębionych studiów.
 

Joanna Pomianowska

Związana z Uniwersytetem WSB Merito od niemal początku istnienia szkoły.  W sferze zainteresowań w tym okresie działalności pojawiła się fascynacja nauczaniem matematyki. Przez wiele lat prowadziła Rozgrzewkę Matematyczną dla maturzystów a także przygotowywała uczniów do matury international baccalaureate. Koordynator przedmiotów matematycznych na Uniwersytecie WSB Merito.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Absolwentka matematyki teoretycznej na Wydziale Matematyczno - Fizycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez początkowy okres pracy zawodowej związana z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu publikując prace naukowe ze statystyki matematycznej oraz uczestnicząc w wielu konferencjach naukowych.

Maja Błaszak
dr Maja Błaszak

Jeśli lubisz to, co robisz, to nigdy w życiu nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia.
Każdego dnia w pracy szukam wyzwań, każdy nowy dzień stawia przede mną nowe zadania i zaskakuje mnie. To pozwala mi czuć się świetnie, każdego dnia, gdy idę do pracy. To tak jakbym wybierała się na spotkanie z przyjaciółmi.
Z Uniwersytetem WSB Merito  jestem związana od początku studiów. Tutaj kończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość Unii Europejskiej.  Aktualnie przygotowuję doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym. Zawodowo i naukowo interesuje mnie obszar partnerstwa publiczno-prywatnego, jego wpływ na rozwój regionu i jego konkurencyjność.

Wiedzę pedagogiczną i psychologiczną zgłębiałam i wykorzystywałam jako badacz i ekspert, biorąc udział w projektach  i grantach prowadzonych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Przez ostatnie trzy lata koordynowałam projekt „eSzkoła - Moja Wielkopolska” realizowany na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  Swoje umiejętności menedżerskie mogę wykorzystywać w ramach trójmiejskiego ThinkTanku z obszaru budowania w układzie klastrowym Smart City, gdzie łączę działania uczelni, prywatnych firm, związku pracodawców i przedstawicieli administracji. 
 

Jacek Mielnik

Administrator i inżynier sieci komputerowych. Certyfikowany specjalista Microsoft (MCP, MCTS, MTA, MS), certyfikowany Instructor Cisco Networking Academy (CCNA, CCNA Security, CCNP), certyfikowany specjalista MikroTik (MTCNA, MTCRE). Autor specjalistycznych kursów video w wydawnictwie Helion. Na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu prowadzi zajęcia min. z bezpieczeństwa w sieciach teleinformatycznych, konfiguracji i administracji sieci, administrowania systemami informatycznymi, bezpieczeństwa systemów rozproszonych, sieci komputerowych, systemów operacyjnych, wykrywania i analizy zagrożeń. Lubi pracę ze studentami, podróże i jazdę na rowerze. Zainteresowany szeroko pojętą informatyką.

Paula Pestka

Autor programu i wykładowca na podyplomowych studiach „zarządzanie obiektami hotelarskimi oraz spa”  na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, wieloletni konsultant ds. strategii, badań rynku oraz zarządzania zasobami ludzkimi, coach i entuzjasta (teoretyk, z coraz większym doświadczeniem praktycznym) nurtu SLOW LIFE, krzewiciel przedsiębiorczości wśród młodych.         
Od 9 lat właściciel marki REGENERACJA miejskie spa, która prowadzi dwa salony w Poznaniu (www.regeneracja-spa.pl), z ciekawością śledzi trendy rynkowe na świecie i w Polsce, zgłębia  wiedzę na temat oczekiwań i zachowań klientów oraz wyzwań, które stawiają oni obiektom SPA i wellness. 

Piotr Fiedorow

Od roku 2000 dyrektor Działu Informatyki Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu. Zarządza działem, który nie tylko utrzymuje systemy Uniwersytetu WSB Merito, ale także bierze udział w ich rozwoju i tworzeniu. Zajmuje się sieciami komputerowymi i prowadzi co roku zajęcia na studiach wyższych z tej tematyki. Nadzoruje bezpieczeństwo systemów Uniwersytetu WSB Merito, programuje (twórca wielu elementów Intra i Extranetu Uniwersytetu WSB Merito), a także integruje te systemy z platformą Moodle. Na studiach dzieli się doświadczeniem w zakresie wybranych aspektów bezpieczeństwa systemów informatycznych.