Co zyskujesz studiując finanse i rachunkowość w WSB?

W rekrutacji zimowej możesz wybrać ten kierunek tylko w formie niestacjonarnej.
Studia na tym kierunku możesz realizować w jednej z dwóch form: niestacjonarnej lub stacjonarnej.
W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się zdalnie lub w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy oraz wybrane piątki w godzinach popołudniowych.
W formie stacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się zdalnie lub w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w ciągu tygodnia - zwyczajowo są to 3 lub 4 dni w tygodniu.

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:
- Tradycyjny - hybrydowy: wykłady zrealizujesz online, a ćwiczenia w salach wykładowych. W jednym dniu odbywają się tylko wykłady, albo tylko ćwiczenia. Aby studiować w ten sposób, podczas zapisów online wybierz sposób realizacji studiów "tradycyjny".

Wybierając specjalność finanse przedsiębiorstw i podatki, zdobędziesz certyfikat ACCA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i rozpoznawanych na całym świecie organizacji z dziedziny rachunkowości.

Uczysz się przede wszystkim praktycznie, część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem case studies i ma formę warsztatową – rozwiązujesz realne problemy występujące w firmach, dzięki czemu zdobywasz kwalifikacje, których będą wymagać pracodawcy.
Przedmioty specjalnościowe dobierasz samodzielnie, kierując się swoimi zainteresowaniami, w ten sposób możesz kształtować swoją indywidualną ścieżkę kształcenia.

Kierunek został doceniony międzynarodową akredytacją IACBE. Potwierdza jakość studiów na kierunkach biznesowych. W procesie akredytacyjnym komisja ocenia m.in. programy nauczania, infrastrukturę uczelni, aktywność naukową i zawodową wykładowców, relacje z biznesem i uczelniami zagranicznymi.

WSB w Poznaniu otrzymało status członka prestiżowej instytucji akredytującej AACSB. Otrzymanie przez nas statusu jest pierwszym krokiem do uzyskania akredytacji AACSB.
Uzyskanie akredytacji AACSB wiąże się z:
- gwarancją wysokiej jakości kształcenia;
- dodatkowymi możliwościami współpracy międzynarodowej;
- podniesieniem konkurencyjności na krajowym i międzynarodowym rynku pracy.

Moja przygoda zawodowa potoczyła się trochę inaczej niż większości osób. Początkowo rozpoczęłam pracę w księgowości, a w jej trakcie zdecydowałam się na studia. Dzięki opiniom doświadczonych osób z branży wybrałam WSB. Jest to jedna z niewielu uczelni, która stawia zarówno na teorię jak i praktykę, co jest dla mnie bardzo ważnym aspektem. Nauczyłam się wielu rzeczy z zakresu teorii, której mi brakowało, jak i od strony praktycznej. Połączenie pracy i studiów z tej samej dziedziny przyczyniło się do tego, że osiągam wysokie wyniki w nauce, co jest nagradzane na naszej uczelni w formie stypendium rektora. W wolnych chwilach gram na flecie poprzecznym, maluje obrazy, czytam książki psychologiczne, a wieczorami uprawiam jogę lub trenuję na siłowni. Moją największą miłością są góry. Latem długie wędrówki i podziwianie widoków, za to zimą jazda na snowboardzie i rywalizacja na zawodach sportowych.
Czego nauczysz się w trakcie studiów?




Zobacz specjalności na tym kierunku
Program studiów
Program studiów na kierunku finanse i rachunkowość w WSB w Poznaniu
- Język obcy
- Przedmioty specjalnościowe
- Praktyka zawodowa
- Metodyka projektu dyplomowego
- Seminarium dyplomowe (projekt)
- WF (fakultet)
- Egzamin semestralny
- Techniki studiowania
- BHP
- Arkusz kalkulacyjny w finansach
- System finansowy
- Mikroekonomia
- Matematyka w finansach
- Podstawy rachunkowości
- Makroekonomia
- Przygotowanie do rynku pracy
- Propedeutyka prawa
- Podatki
- Rachunkowość finansowa
- Nauki społeczne
- Bankowość
- Statystyka w finansach
- Rynki finansowe
- Sprawozdawczość finansowa
- Podstawy zarządzania
- Finanse przedsiębiorstw
- Prawo cywilne i gospodarcze
- Analiza ekonomiczno-finansowa
- Finanse międzynarodowe
- Przedsiębiorczość
Zobacz szczegółowy program studiów na kierunku Finanse i rachunkowość (niestacjonarne).
Wykładowcy
Partnerzy kierunku
Dla kogo ?
To kierunek dla osób, które:
- lubią matematykę i statystykę oraz doskonale czują się w świecie liczb
- mają zdolności analityczne i potrafią szybko przetwarzać informacje
- interesują się tym, jak działają międzynarodowe rynki finansowe oraz tym, jak funkcjonuje gospodarka
