Maja Błaszak
dr Maja Błaszak

Jeśli lubisz to, co robisz, to nigdy w życiu nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia.
Każdego dnia w pracy szukam wyzwań, każdy nowy dzień stawia przede mną nowe zadania i zaskakuje mnie. To pozwala mi czuć się świetnie, każdego dnia, gdy idę do pracy. To tak jakbym wybierała się na spotkanie z przyjaciółmi.
Z Uniwersytetem WSB Merito  jestem związana od początku studiów. Tutaj kończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość Unii Europejskiej.  Aktualnie przygotowuję doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym. Zawodowo i naukowo interesuje mnie obszar partnerstwa publiczno-prywatnego, jego wpływ na rozwój regionu i jego konkurencyjność.

Wiedzę pedagogiczną i psychologiczną zgłębiałam i wykorzystywałam jako badacz i ekspert, biorąc udział w projektach  i grantach prowadzonych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Przez ostatnie trzy lata koordynowałam projekt „eSzkoła - Moja Wielkopolska” realizowany na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  Swoje umiejętności menedżerskie mogę wykorzystywać w ramach trójmiejskiego ThinkTanku z obszaru budowania w układzie klastrowym Smart City, gdzie łączę działania uczelni, prywatnych firm, związku pracodawców i przedstawicieli administracji. 
 

Ryszard Sowiński
dr hab. Ryszard Sowiński, profesor UWSB Merito

Prof. UWSB Merito, specjalista w obszarze zarządzania kancelariami prawnymi. Współpracuje z właścicielami i partnerami przy diagnozowaniu organizacji, tworzeniu i wdrażaniu strategii rozwoju. Zawodowy członek rad nadzorczych oraz komitetów strategicznych/sterujących kancelarii. 

Publikuje, bada rynek usług prawniczych, popularyzuje w środowisku prawników wiedzę o zarządzaniu. Prowadzi coaching oraz szkolenia z umiejętności menedżerskich, komunikacyjnych, sprzedażowych i obsługowych w kancelariach, na studiach podyplomowych i we współpracy z samorządem zawodowym (m.in. LegalMBA PSPP, WSB, UEP, KIRP, OIRP, KIDP, ORA) 

Z wykształcenia jest prawnikiem. Pracował w wieloosobowych kancelariach. Doświadczenia doradcze zdobywał w firmach konsultingowych. Ukończył studia podyplomowe „Psychologia w zarządzaniu” oraz „Coaching menedżerski” na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, a także liczne szkolenia np. w obszarze sprzedaży usług profesjonalnych. Jest certyfikowanym praktykiem badania osobowości. 

Mentor, członek jury oraz kapituł w obszarze innowacyjności oraz LegalTech (m.in. Global Legal Hackathon). 

Współautor pierwszego w Polsce raportu o oprogramowaniu do zarządzania kancelariami oraz autor poradnika na temat strategii rozwoju kancelarii prawnych– przygotowanych przy współpracy z KIRP. 

Prowadzi pierwszego w Polsce bloga o zarządzaniu kancelariami nowoczesnakancelaria.pl 

Ewa Drygas

Biegły rewident, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ma ponad 20-letni staż pracy w działach finansowo-księgowych spółek z o.o. i spółdzielni, w tym na stanowisku głównego księgowego. Od początku istnienia Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu (wcześniej Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu) prowadzi zajęcia dydaktyczne z przedmiotów obejmujących szeroko pojętą problematykę rachunkowości , między innymi  rachunkowość finansową, rachunkowość podatkową, standardy rachunkowości. Prowadząc własne biuro rachunkowe oraz współpracując  z biurem rachunkowym ACC-Office sp. z o.o., ma bieżący kontakt z aktualnymi zagadnieniami występującymi w praktyce małych i średnich przedsiębiorstw. Pozazawodowo pasjonuje się koszykówką.

dr Michał Rzepka

Z wykształcenia i z zamiłowania historyk, jednak pracę zawodową związał 20 lat temu z marketingiem usług edukacyjnych, początkowo jako konsultant oświatowy, następnie dyrektor działu marketingu i dyrektor ds. rozwoju w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. W latach 2009-2013 pełnił funkcję eksperta a następnie członka grupy sterującej w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”. Jest również autorem Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.
Poza marketingiem usług edukacyjnych interesuje się alternatywnymi metodami terapii i komunikacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach prowadzonej przez siebie działalności realizuje projekty Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej „Miejsca warte poznania” oraz „Bądź zdrów!” zorientowane na wypracowanie i wdrożenie innowacji w obszarze usług opiekuńczych osób zależnych. Od 10 lat prowadzi własną firmę konsultingową i szkoleniową, specjalizuje się w obszarze rozwijania umiejętności miękkich oraz ICT. Prowadzi również studio graficzne i wydawnictwo. Wolny czas poświęca rodzinie, podróżom, fotografii reportażowej i portretowej i projektowaniu graficznemu.
Jest tatą Emilki.