Praktyki w programie Erasmus+

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu działa aktywnie na rynku międzynarodowym. W ramach programu Erasmus+ studenci Wyższej Szkoły Bankowej mogą realizować praktyki za granicą przez okres 3 miesięcy.

Praktyki Erasmus+ to jedno z lepszych przeżyć jakie mam, ponieważ przez 3 miesiące działo się tyle co normalnie w rok. Berlin to piękne i olbrzymie miasto (czego zupełnie tego nie czuć dzięki komunikacji), w którym poznałem świat w pigułce. Same praktyki również były przyjemne i wartościowe, szczególnie pod kątem zapoznania się z kulturą pracy za granicą. Zdecydowanie polecam się wybrać i korzystać ze świata!

Karol Smolarek

praktyki w Berlinie

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie lepszych praktyk zagranicznych – idealne połączenie zdobywania wiedzy i doświadczenia z fantastycznie spędzonymi wakacjami na Malcie.

Kamil Dondajewski

praktyki w portalu społecznościowym

Praktyki zagraniczne to krok do międzynarodowej kariery, a także:

 • zastosowanie wiedzy w praktyce
 • poszerzanie kompetencji zawodowych
 • rozwijanie umiejętności językowych
 • zdobywanie doświadczenia międzykulturowego i wiedzy o funkcjonowaniu firm poza granicami Polski
 • niepowtarzalna przygoda.
   

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

 • Praktyki zagraniczne trwają 3 miesiące.

 • Rekrutacja odbywa się jednak tylko raz w roku w semestrze zimowym.


  Zachęcamy też do samodzielnego zorganizowania praktyk w firmie marzeń!

  Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do programu praktyk zagranicznych otrzymasz stypendium na wyrównanie kosztów pobytu za granicą. Procedura kwalifikacji na praktyki jest taka sama jak ta na studia zagraniczne – należy przejść pozytywnie test językowy (ustny i pisemny), rozmowę kwalifikacyjną po angielsku oraz wykazać się dobrą średnią ocen.

 

Zobacz szczegółowe zasady rekrutacji.