Najważniejsze informacje w związku z koronawirusem

Legitymacje studenckie ważne do 29 listopada

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało komunikat w sprawie ważności legitymacji studenckich na swojej stronie internetowej

Szczegółowe informacje na temat wydawania oraz przedłużania legitymacji zamieszczone są na naszej stronie w aktualnościach

Zajęcia w semestrze zimowym: studia wyższe

Informacja dla studentów I stopnia, II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. 

 

Decyzją Rektora Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 zajęcia prowadzone będą zarówno w formie zdalnej jak i w formie hybrydowej, czyli dającej możliwość realizacji części zajęć w salach wykładowych, co jest zgodne z rekomendacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 września 2020 r. 

 

Więcej informacji znajdziesz pod linkiem: https://www.wsb.pl/poznan/aktualnosci/jestesmy-gotowi-na-nowy-rok-akade… 

Biuro Rekrutacji ponownie otwarte

Po tygodniach pracy zdalnej nasze Biuro Rekrutacji, od środy 20 maja, znów będzie dla Was otwarte. Pracownicy biura czekają na Wasze wizyty i cieszą się, że ponownie będą mogli Was zobaczyć. 

 

Najważniejsze jest dla nas Wasze bezpieczeństwo, dlatego prosimy Was, abyście podczas wizyty w Biurze Rekrutacji, przestrzegali określonych zasad, które dotyczą m.in.:

·       dezynfekcji rąk,

·       noszenia maseczek

·       zachowania bezpiecznego dystansu.

 

Na miejscu znajdziecie instrukcje, które dokładnie określają, jak zachować się, by wizyta w Biurze Rekrutacji przebiegała bezpiecznie dla Waszego zdrowia. Jeżeli w ciągu ostatnich dni mieliście kontakt z kimś chorym, albo macie objawy przeziębienia, takie jak temperatura czy kaszel, wtedy w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, zostańcie w domu. 

 

Godziny otwarcia biura rekrutacji: 

pn: 9:00-16:00

wt: 09:00-16:00

śr: 10:00-15:00

cz-pt: 09:00-16:00

 

Jeśli macie pytania, pracownicy biura są też dostępni telefonicznie pod numerem tel.: 61 655 33 00. 

Funkcjonowanie w trybie zdalnym

 

Przypominamy, że Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu funkcjonuje w trybie zdalnym do odwołania. Zajęcia dla studentów są prowadzone w formule zdalnego nauczania. Poszczególne działy uczelni również obsługują sprawy studenckie, ale poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Przedłużenie funkcjonowania w trybie zdalnym

 

Przypominamy, że Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu funkcjonuje w trybie zdalnym. Zajęcia dla studentów są prowadzone w formule zdalnego nauczania. Poszczególne działy uczelni również obsługują sprawy studenckie, ale poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Przedłużenie zawieszenia funkcjonowania uczelni

 

Przypominamy, że Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu funkcjonuje w trybie zdalnym. Zajęcia dla studentów są prowadzone w formule zdalnego nauczania. Poszczególne działy uczelni również obsługują sprawy studenckie, ale poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Praca działów WSB

W trosce o bezpieczeństwo naszych studentów, wykładowców oraz pracowników, WSB w Poznaniu rozpoczęła funkcjonowanie w trybie zdalnym. Nasi pracownicy dydaktyczni (wykładowcy) oraz pracownicy administracyjni pracują ze swoich domów, stosując się do zaleceń ograniczenia kontaktów i przemieszczania się. Nie wstrzymujemy funkcjonowania uczelni. Wszystkie działy obsługowe będą w dalszym ciągu do Waszej dyspozycji.

Działy obsługowe (Dziekanat, Biuro Karier i Praktyk, Biblioteka, DWZ) oraz Prodziekani zachowują ciągłość działania. Wszelkie informacje dotyczące organizacji pracy uczelni znajdziecie w Ekstranecie i w Moodle. To podstawowe źródła wiedzy. W najbliższych dniach w Ekstranecie pojawi się zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Poszczególne działy opublikują również sposoby na szybszą (niż e-mail) komunikację w nagłych przypadkach. Będziemy starali się pomóc Wam w każdej sprawie.

Drodzy studenci, ograniczcie kontakty z innymi osobami, zadbajcie o siebie i swoich bliskich.

Przedłużenie ważności legitymacji

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał komunikat w sprawie ważności legitymacji studenckich: https://bit.ly/3iUVeRj

Komunikat Rektora Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu

Komunikat Rektora Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu z dnia 4 marca 2020 roku w sprawie  koronawirusa
Covid-19 (SARS CoV-2)
 

Szanowni Państwo,

działając na podstawie rekomendacji i komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz wytycznych World Health Organization, w trosce o zdrowie całej społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu,

wstrzymuję do odwołania wszelkie wyjazdy pracowników i studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz osób biorących udział w Programie Erasmus+ do krajów wymienionych w komunikacie GIS, tj.:

 • Chin,
 • Hongkongu,
 • Singapuru,
 • Tajwanu,
 • Korei Południowej,
 • Japonii,
 • Tajlandii,
 • Wietnamu,
 • Iranu,
 • Włochy.

Wyjazdy służbowe i związane z Programem Erasmus+ do innych krajów, niewymienionych powyżej, ale zagrożonych wirusem zgodnie z ogólnie znanymi informacjami, należy przełożyć do czasu ustabilizowania się sytuacji oraz na bieżąco śledzić stronę www.gis.gov.pl.

Pracownicy i studenci powracający/przyjeżdżający z zagranicy (w tym studenci Programu Erasmus+) z rejonów nie objętych kwarantanną mogą bez żadnych przeszkód uczestniczyć w pracy oraz w zajęciach przewidzianych harmonogramem studiów.

Rekomenduję też wstrzymanie się z wyjazdami prywatnymi do krajów wymienionych wyżej.

Osoby przyjeżdżające z wyżej wymienionych krajów, także po wyjazdach prywatnych, przed przyjściem do Uczelni zobowiązuję do odbycia 14-dniowej dobrowolnej kwarantanny, a w razie pojawienia się objawów sugerujących chorobę o natychmiastowe zgłoszenie się do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej, do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Kontakt do stacji sanitarno-epidemiologicznej:
 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

ul. Noskowskiego 23, 61-705 Poznań

tel: 61 85 44 800 UWAGA - Łączy wszystkie telefony wewnętrzne
 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach

 ul. Raciborska 39, 40-074 Katowice

tel: 32 351 23 00 (całodobowy)

tel. kom. 539 963 856 lub 606326 142 lub 606 488 680
 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie

ul. Spedytorska 6/7, 70-632 Szczecin

tel. 91 462 40 60 UWAGA - Łączy wszystkie telefony wewnętrzne i poinformowanie o tym przełożonego w przypadku pracowników lub Dziekana w przypadku nauczycieli akademickich i studentów.
 

Osobami wskazanymi do kontaktu są:

Pracownicy dziekanatu właściwego dla Wydziału - w sprawach studenckich,

Pracownicy Działów Organizacji Dydaktyki właściwego dla Wydziału - w sprawach nauczycieli akademickich,

Katarzyna Kruk, Biuro Senatu katarzyna.kruk@wsb.poznan.pl tel. 616553258 lub tel. kom. 539533618 – w sprawach ogólnych,

Katarzyna Zielińska, Specjalista ds. BHP katarzyna.zielinska@wsb.poznan.pl tel. kom. 511161633 - informacje o sytuacjach związanych z koronawirusem.
 

Przypominam o zaleceniach WHO, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się:

 •  Unikaj kontaktu z osobami, które kaszlą i mają gorączkę.
 •  Często i dokładnie myj ręce wodą i mydłem lub płynem dezynfekującym na bazie alkoholu.
 •  Podczas kichania lub kaszlu używaj jednorazowych chusteczek higienicznych. Po użyciu wyrzuć chusteczkę i dokładnie umyj ręce.
 • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
 • W przypadku wystąpienia choroby z gorączką pójdź do lekarza, a jeśli przebywałeś za granicą, poinformuj go o tym.
 • Trzymaj się z dala od targów z żywymi zwierzętami lub nieprzetworzonym mięsem.
 • Nie jedz surowego mięsa, nabiału lub produktów nieznanego pochodzenia.
   

Proszę o bieżące śledzenie  zaleceń Ministerstwa Spraw Zagranicznych (związanych z podróżami do poszczególnych krajów):

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozujacych-nr-37-warsza…

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii: 800-190-590.

Wszystkich członków wspólnoty akademickiej WSB w Poznaniu proszę o zachowanie zdrowego rozsądku, nie narażania innych osób na utratę zdrowia oraz unikania zachowań mogących wzbudzać panikę.

 

                                                                                          Powiększ grafikę


All students who have travelled in the last 14 days to Poland from those countries:

People’s Republic of China,

 • South Korea,
 • Japan,
 • Singapore,
 • Iran,
 • Thailand,
 • Wietnam,
 • Taiwan
 • Italy (esp. northern regions),
 • Hongkong.

or been in a situation potentially carrying the risk of a corona virus infection and develop symptoms of cough, fever or shortness of breath, should immediately check-in to the nearest designated hospital.

Based on recent developments WSB University in Poznań has decided to temporarily suspend individual exchange of students and academic staff with those countries.

There have been no confirmed cases of COVID-19 in Poland.

Steps have been taken to supply all University buildings with clear instructions on how to wash your hands thoroughly.

Students and staff incoming from the above mentioned countries are advised to refrain from taking part in lectures within the two-week period following their arrival from abroad as a common-sense and safety precaution.

The Polish Ministry of Public Health has launched a hotline (in Polish and English:  800-190-590 (for English press “6”).

Full list of public hospitals in Poznań, with designated anti-virus wards:
 

Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Oddział VII Chorób Zakaźnych i Neurologii:   Szpitalna Street 27/33, Poznań

Szpital Kliniczny im. Heliodora-Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Oddział Kliniczny Chorób Zakaźnych; Przybyszewskiego Street 49

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej , Oddział Zakaźny; Szwajcarska Street 3

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny;  Nowowiejskiego Street 56/58

With any questions regarding healthcare services please contact any of the International Office staff.

WHO’s protection measures for persons who are in or have recently visited (past 14 days) areas where COVID-19 is spreading:

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-…

Stay at home if you begin to feel unwell, even with mild symptoms such as headache and slight runny nose, until you recover. Why? Avoiding contact with others and visits to medical facilities will allow these facilities to operate more effectively and help protect you and others from possible COVID-19 and other viruses.

If you develop fever, cough and difficulty breathing, seek medical advice promptly as this may be due to a respiratory infection or other serious condition. Call in advance and tell your provider of any recent travel or contact with travelers. Why? Calling in advance will allow your health care provider to quickly direct you to the right health facility. This will also help to prevent possible spread of COVID-19 and other viruses.

 

 

 

 

Komunikat w sprawie sytuacji epidemicznej

W związku z zagrożeniem epidemicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.


Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni odwiedziłeś północne Włochy, Chiny, Koreę Południową, Iran, Japonię, Tajlandię, Wietnam, Singapur lub Tajwan lub miałeś kontakt z osobami odwiedzającymi te kraje i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: 

 • gorączka, 
 • kaszel, 
 • duszność i problemy z oddychaniem,

bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. Poniżej podajemy kontakty do tych instytucji.

 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

ul. Noskowskiego 23

61-705 Poznań

 

Szpital Kliniczny Im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego Im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Oddział VIII Chorób Zakaźnych I Neurologii, Pediatryczny, Szpitalna 27/33

 

Szpital Kliniczny im. Heliodora-Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Oddział Kliniczny Chorób Zakaźnych, ul. Przybyszewskiego 49

 

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski Im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej , Oddział Zakaźny, Szwajcarska 3

 

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Nowowiejskiego 56/58


Jak zapobiec zakażeniu


Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się często myj ręce lub używaj żelu antybakteryjnego (min. 60% zawartości alkoholu) a podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce lub użyj żelu antybakteryjnego.

Powiększ grafikę

 

Więcej informacji o tym, jak uchronić się przed zarażeniem znajdziesz na stronach:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-poln…

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dla-uczelni-wyzszych-w-zwiazk…

 


What you should know about the coronavirus

Basic protection against the novel coronavirus causing the COVID-19 disease.

 

Information for people returning from north Italy, China, South Korea, Iran, Japan, Thailand, Vietnam, Singapore or Taiwan

 

If you have visited north Italy, China, South Korea, Iran, Japan, Thailand, Vietnam, Singapore or Taiwan in the last 14 days and you have noticed symptoms such as fever, cough, dyspnoea and breathing problems,

or

 • immediately seek medical help at an infection or observation ward, where the personnel will decide on a medical procedure to follow.

 

What is a coronavirus?

The novel coronavirus SARS-Cov-2 causes a disease called COVID-19. The most common symptoms are fever, cough, dyspnoea, muscle pain and fatigue.

 

How often do the symptoms occur?

Severe illness is reported in 15–20% of people on average. Death is reported in 2–3% of patients. These numbers are probably inflated, as many cases where people developed mild illness were not confirmed with laboratory tests.

 

Who is at the highest risk?

The risk of developing severe illness and death is the highest in the case of the elderly, people with weakened immune systems and with pre-existing medical conditions, in particular chronic diseases.

How to protect yourself against the coronavirus?

The virus spreads through respiratory droplets. Currently, there is no vaccine for the novel coronavirus. You may use other methods to prevent infection, listed below. These methods are also used to prevent other diseases spreading through respiratory droplets, such as seasonal influenza (which peaks between January and March every year).

 

Where have cases of the coronavirus been reported by now?

The largest number of confirmed cases of the novel coronavirus infections was reported in China (99%), mainly in Hubei Province. The virus then spread to other countries in Asia, Europe, Oceania and North America, where more people were infected (e.g. in Germany, France and Great Britain).

 

RECOMMENDATIONS

Wash your hands often

Wash your hands often with soap and water, and if that is not possible, use alcohol-based gels/sanitisers (at least 60% alcohol).

Why? Washing your hands using the above methods kills viruses that may be on your hands.

 

Apply appropriate protection when coughing or sneezing

When coughing and sneezing cover your mouth and nose with your bent elbow or a tissue – and dispose of the tissue immediately to a closed bin and wash your hands often using soap and water. If you do not have them at your disposal, use alcohol-based hand gels/sanitisers (at least 60% alcohol).

Why? Covering your mouth and nose while coughing and sneezing prevents germs and viruses from spreading. If you sneeze or cough into your hands, you might infect objects or people you touch.

 

Keep a safe distance

Keep at least a one-metre distance between yourself and other people, especially those who are coughing, sneezing and have a fever.

Why? When someone infected with a virus that causes a respiratory disease, such as COVID-19, coughs or sneezes, they spray small droplets of saliva and mucus that may contain the virus. If you are too close, you risk breathing the virus in.

 

Avoid touching eyes, nose and mouth

Why? Hands come to contact with many surfaces that may be contaminated with the virus. If you touch your eyes, nose or mouth with contaminated hands, you can transfer the virus from the surface to yourself.

If you have a fever, cough, difficulty breathing – seek medical help

 

If you have a fever, cough or difficulty breathing, seek medical help according to the information on this page.

Why? Respiratory symptoms accompanied by a fever may have many causes, be it viral (influenza viruses, adenoviruses, rhinoviruses, coronaviruses, parainfluenza viruses) or bacterial (Haemophilus influenzae, Bordetella pertussis, Chlamydia trachomatis, Mycoplasma).

 

If you have mild respiratory symptoms and you did not travel to China

If you have mild respiratory symptoms and you did not travel to China, remember to follow basic protective rules for coughing, sneezing and hand hygiene, and if possible, stay at home until you recover.

 

Protect yourself and others from infection

A suspected infection with SARS-Cov-2 is linked to:

 • travelling around the parts of China where cases of SARS-Cov-2 infection were reported,

or

 • close contact with someone who travelled around China and has respiratory symptoms.

We recommend reading the information published on the website of the Chief Sanitary Inspectorate, for example “Communication for travellers”, “Rules for treating individuals with suspected novel coronavirus 2019-nCoV infection MEDICAL” or “Rules for treating individuals with suspected novel coronavirus 2019-nCoV infection DURING AIR TRAVEL”.

 

Masks

Face masks are not recommended for healthy individuals to prevent the spread of SARS-Cov-2

Wearing a mask that covers your mouth and nose may help reduce the spread of some respiratory diseases.  However, using a mask alone is not guaranteed to stop infections and should be combined with using other preventive measures, including hand hygiene, protective rules for coughing and sneezing (see above) and avoiding close contact with other people (at least 1 metre distance). The World Health Organization recommends a reasonable use of masks.

 

Use a mask only if you have respiratory symptoms (coughing or sneezing), have suspected SARS-Cov-2 infection with mild symptoms or are caring for someone with suspected SARS-Cov-2 infection.

Respiratory protection equipment should be CE-marked, certifying that it was properly designed, constructed and made from the right materials.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Czy mogę przyjść na uczelnię, żeby załatwić sprawy w dziekanacie lub innych działach uczelni?

WSB w Poznaniu funkcjonuje w trybie zdalnym. Działy obsługowe (Dziekanat, Biuro Karier i Praktyk, Biblioteka, Dział Współpracy z Zagranicą) obsługują sprawy studenckie za pośrednictwem telefonicznym i mailowym. Dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt.

 

2. Czy mogę spotkać się z doradcą z Biura Karier i Praktyk?

Zapraszamy do kontaktu mailowego, aby ustalić termin spotkania online. W sprawach związanych z wyborem ścieżki zawodowej czy edukacyjnej prosimy o wiadomość na adres: doradca.zawodowy@wsb.poznan.pl, natomiast w sprawach dotyczących przedsiębiorczości prosimy o kontakt pod adresem: doradca.przedsiebiorczosci@wsb.poznan.pl

 

3. Czy biblioteka jest czynna?

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada br. (wprowadzającego ograniczenia i zakazy w związku wystąpieniem w kraju stanu epidemii) Biblioteka będzie nieczynna do dnia 29 listopada br. włącznie. Terminy zwrotu książek zostaną prolongowane o powyższy okres. Zachęcamy do korzystania z zasobów elektronicznych udostępnianych pod adresem: han.wsb.poznan.pl. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 

4. Czy książki wypożyczone w bibliotece będą miały przedłużoną ważność?

Prolongat należy dokonywać samodzielnie przez katalog lub wysyłać prośby na adres mailowy Biblioteki.

 

5. Co z ważnością legitymacji studenckich?

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie MNISW https://bit.ly/34swTh7 legitymacje studenckie pozostają ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu. Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

 

Mimo to, jeśli chcą Państwo przedłużyć ważność swojej legitymacji do 31 marca 2021 roku zapraszamy do uruchomionego w budynku CP (ul. Ratajczaka 5/7) punktu obsługi


 

6. W jaki sposób należy dostarczyć dokumenty potrzebne do zapisania się na studia? Ile mam na to czasu i czy trzeba dostarczyć dokumenty osobiście?

W ciągu 7 dni od daty zapisu na studia dostarcz do nas komplet dokumentów. Aby proces rekrutacji na studia nie sprawił Ci kłopotu, możesz to zrobić na kilka sposobów: przychodząc osobiście, korzystając z wrzutni na dokumenty, wysyłając je do nas pocztą tradycyjną- adres do korespondencji ul. Ratajczaka 5/7 (pokój 108) 61-895 Poznań. Dokumenty nie muszą być dostarczone osobiście.  

 

7. Jak wyglądają zaliczenia w trybie zdalnym?

W czasie semestru student zbiera punkty za aktywności (np. prace, projekty, aktywność na zajęciach, kolokwia), które na koniec semestru są sumowane i na ich podstawie wystawiana jest ocena zaliczeniowa. Zarówno w formie zdalnej, jak i w formie hybrydowej, zdecydowana większość aktywności podlegających ocenie odbywać będzie się na platformie Moodle, czyli tak samo, jak w czasie przed pojawieniem się pandemii. Ponadto, w zależności od przedmiotu, istnieje też możliwość przeprowadzenia zaliczenia w formie synchronicznej z transmisją audio i video.