Praktyki, staże, praca

Dzięki nawiązanym kontaktom z pracodawcami zarówno z rynku lokalnego, jak i ogólnopolskiego, studenci WSB w Poznaniu mają dostęp do wielu ciekawych ofert praktyk, staży i pracy stałej oraz czasowej. Corocznie pozyskujemy ponad 1000 ofert!

Praktyki

Praktyki są obowiązkowe, rozliczasz je w Biurze Karier i Praktyk. 
Uczestnicząc w praktyce zawodowej:

  • zdobędziesz doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłej pracy
  • zweryfikujesz swoje predyspozycje zawodowe
  • zaprezentujesz się potencjalnemu pracodawcy
  • zdobędziesz referencje.

Chcesz poznać oferty dostępnych praktyk zawodowych?

Zgłoś się do Biura Karier i Praktyk lub sprawdź w Extranecie w zakładce Praktyki studenckie.

Staże

Staże są formą zatrudnienia oferowaną przez pracodawców i warto w oparciu o nie budować swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Program stażu oraz wymagania, jakie ma spełnić kandydat, przygotowuje konkretna firma i przekazuje je do Biura Karier i Praktyk. Wiele staży jest płatnych więc w trakcie ich trwania będziesz otrzymywać wynagrodzenie.
Oferty staży dostępne są w Extranecie, ścieżka dostępu: Biuro Karier/Pośrednictwo pracy.
 

Jak skorzystać ze stażu?

Aby aplikować na staż, należy się zarejestrować w Biurze Karier i Praktyk (wypełnić Kwestionariusz Osobowy dostępny w Extranecie oraz wysłać cv na adres kariera@wsb.poznan.pl).

Oferty pracy

Szukasz pracy? Postępuj według poniższych wskazówek:

  • zarejestruj się w Biurze Karier i Praktyk
  • wypełnij w Extranecie Kwestionariusz Osobowy oraz prześlij aktualne cv na adres kariera@wsb.poznan.pl. Pomożemy Ci w weryfikacji poprawności i redakcji dokumentów aplikacyjnych (cv, list motywacyjny).

Oferty pracy w Extranecie
Następnie systematycznie przeglądaj aktualne oferty pracy zamieszczone w Extranecie, ścieżka dostępu: Biuro Karier/Pośrednictwo pracy.

Biuro Karier i Praktyk współpracuje z ponad 80 firmami i instytucjami z całej Wielkopolski. W ramach tej współpracy organizujemy dla Was warsztaty, wizyty, staże i praktyki. Przedstawiciele firm prowadzą u nas zajęcia, konsultują programy kierunków i specjalności. Dzięki temu dostarczamy Wam wiedzę i umiejętności, jakich aktualnie oczekuje rynek.

Julia Wiśniewska

kierownik Biura Karier i Praktyk