Komfortowe warunki studiowania

Wiemy, jak duży wpływ na komfort studiowania ma odpowiednia infrastruktura. Każdego roku staramy się więc modernizować obiekty i dostosowywać je do Twoich potrzeb. W WSB czekają na Ciebie nowoczesne laboratoria komputerowe wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz przestrzenie do wypoczynku i nauki. Budynki dostosowaliśmy również do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W najbliższym otoczeniu budynków znajduje się znane na arenie międzynarodowej Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. W tym miejscu możesz dobrze zjeść, zrobić zakupy, obejrzeć film w kinie lub w sezonie letnim na dziecińcu, zobaczyć wystawę lub też uczestniczyć w zajęciach jogi.

W budynkach możesz korzystać m.in. z:

 • pokoi cichej i głośnej pracy; w bibliotece znajdują się dwa, specjalnie w tym celu przygotowane wyciszone pomieszczenia, z których możesz skorzystać. Dzięki temu zyskasz miejsce, w którym będziesz mógł pracować w grupie, np. nad projektem, nie przeszkadzając innym czytelnikom. Jednocześnie będziesz mieć zbiory biblioteczne na wyciągnięcie ręki. 
 • kawiarni Dada Cafe, gdzie możesz nie tylko wypić smaczną kawę, ale również zjeść pyszny posiłek. Przytulnie zaaranżowane miejsce pozwoli Ci zregenerować siły, a smaczny posiłek doda Ci energii przed kolejnymi zajęciami na uczelni.
 • bezpłatnej sieci Wifi
   

Poznaj nasze budynki!

Budynek CP

Zabytkowy budynek dawnych koszar pruskich przy ul. Ratajczaka 5/7 kryje w swoim wnętrzu nowoczesny obiekt dydaktyczny. Studenci i pracownicy nazywają go CP, gdyż jego oryginalny wygląd kojarzy się z paryskim Centrum Pompidou. Mieści on aulę na 270 miejsc, bibliotekę, sale wykładowe, Dziekanat, Biuro Karier i Praktyk, Kancelarię, Dział Studiów Podyplomowych, sale dydaktyczne i komputerowe oraz kawiarnię.

Budynek CR
To budynek przy ul. Różanej. Na jego pięciu kondygnacjach znajduje się 26 nowoczesnych sal wykładowych i  ćwiczeniowych oraz aula na 400 osób. W budynku znajdują się również punkt ksero oraz bufet.
 

Budynek BR
Nowoczesny budynek oddany do dyspozycji studentów w 2011 roku. Podobnie jak pozostałe budynki WSB, również ten znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 2a. Powstał w wyniku gruntownego remontu koszar z czasów pruskich, przeprowadzonego z poszanowaniem dla dziedzictwa kulturowego zabytkowych budowli. W budynku znajdują się bogato wyposażone pomieszczenia dydaktyczne oraz cztery aule z możliwością dowolnego łączenia ich w większe segmenty. Budynek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
 

Budynek PW
W budynku przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1 mieszczą się sale wykładowe, językowe, seminaryjne i komputerowe oraz laboratorium inżynierskie. W budynku znajduje się również punkt ksero.
 

Studia dla osób niepełnosprawnych 

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną i chcesz rozpocząć studia, zobacz, z jakich możliwości możesz skorzystać. Jako osoba niepełnosprawna możesz ubiegać się o: 

 • indywidualny tok studiów, zmianę warunków uczestniczenia w zajęciach oraz ich zaliczania
 • zgodę prowadzącego zajęcia na ich nagrywanie 
 • wykorzystywanie własnych urządzeń, np. powiększalnika, dyktafonu 
 • dostosowanie zajęć WF (jeżeli program kształcenia je przewiduje) do rodzaju i stopnia niepełnosprawności 
 • stypendium dla osób niepełnosprawnych 
 • indywidualne warunki korzystania z zasobów biblioteki. 

Ponadto możesz korzystać z: 

 • przystosowanych dla osób niedowidzących stanowisk komputerowych w bibliotece i czytelni 
 • syntezatorów mowy Ivona.