Szkolenie: Wielkopolski Kongres dla Dyrektorów i Nauczycieli

Szkolenie:

 • nowość
 • w tygodniu
 • Opis szkolenia
 • Program szkolenia
 • Trenerzy
 • Cena szkolenia
 • Terminy
 • Masz pytanie?

 

Zapraszamy do udziału w Wielkopolskim Kongresie dla Dyrektorów i Nauczycieli, tematami spotkania będą innowacyjne metody w kształceniu kompetencji komunikacyjnych oraz kreatywne rozwiązania na promocję i marketingu w edukacji.

Zapraszamy na Kongres:
dyrektorów oraz nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich, doradców zawodowych,
pedagogów, psychologów studentów kierunków pedagogicznych i nie tylko oraz wszystkich zainteresowanych tematem spotkania.

 

patronat honorowy     

patroni medialni       

 

partnerzy     

 

 

patronaty szkół partnerskich: 

                                                     

                                                   

                           

Lokalizacja: ,

Zobacz pozostałe szkolenia z obszaru: Szkolnictwo

godziny szkoleniowe: 10
liczba dni szkoleniowych: 1

08:00-08:45   REJESTRACJA (odbiór pakietów, delegacje uczestników)

09:00 Otwarcie Konferencji - Maciej Narożny, Marta Ratajczak -  radio ESKA

09:20-10:10 Wykład: Jak mówić żeby nas słuchano i jak milczeć aby do nas mówiono – czego nauczyciel nie powie a uczeń się nie domyśli. Prowadzący: Sławomir Bajew redaktor Radio Poznań

10:10-10:20 przerwa 10 minut

10:20-11:10 Wykład: Techniki zwiększenia kreatywności i twórczego myślenia czyli jak pobudzić mózg ucznia do działania przez 45 minut. Prowadzący: dr hab. Maciej Błaszak

11:10-11:30 przerwa kawowa 20 minut

11:40-12:30 Wykład: Czy karierę zawodową można zaplanować? O celach i rozwiązaniach w obszarze szkolnego doradztwa zawodowego. Prowadzący: dr hab. Małgorzata Rosalska

12:30-12:40 przerwa 10 minut

12:40-13:30 Wykład: Promocja i marketing w szkole. Jak to zrobić z minimalnym budżetem? Prowadzący: mgr Michał Rzepka

13:30-14:20 przerwa obiadowa 50 minut

14:20-14:30 przerwa organizacyjna, wydanie certyfikatów uczestnictwa w Kongresie, przejście do sal warsztatowych (z podziałem na grupy). 10 minut

14:30-18:00 Warsztaty do wyboru w tym przerwa kawowa,  wydanie certyfikatów uczestnictwa w Kongresie

16:00-16:30 przerwa kawowa 30 minut, wydanie certyfikatów uczestnictwa w Kongresie

Godzina:

Sala 003,004,005,006

14:30-16:00  (90 minut)

Dlaczego przy rekrutacji nikt nie pyta o średnią ocen? Uczeń zdolny a wyzwania rynku pracy. Prowadzący: dr hab. Małgorzata Rosalska

 

Promocja i marketing w szkole – narzędzia i metody. Prowadzący: mgr Michał Rzepka

 

Emisja głosu nauczyciela. Prowadzący: Sławomir Bajew redaktor Radio Poznań

 

Dwa rodzaje trudnych problemów szkolnych: skomplikowane i nieporęczne. Prowadzący: dr hab. Maciej Błaszak

16:30-18:00 (90 minut)

Druga emisja 4 warsztatów

 

18:00 - Zakończenie

dr hab. Maciej Błaszak

Kognitywista, biolog, doktor habilitowany filozofii, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Uniwersytetu w Kilonii (Stypendium DAAD, Niemcy)
i Uniwersytetu w Edynburgu (Stypendium Tempus, Szkocja). Wykładowca Wyższej Szkoły bankowej w Poznaniu i Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Zainteresowania badawcze dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kształtowania mózgu człowieka pod wpływem bodźców środowiskowych. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania (universal design), neurodydaktyką i problematyką brainfitness. Autor i współautor pięciu monografii naukowych i kilkudziesięciu artykułów.


dr hab. Małgorzata Rosalska

 Pedagog, doradca zawodowy, dr hab. w dziedzinie nauk społecznych, adiunkt w Zakładzie Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problemów związanych z edukacją dorosłych, polityką oświatową, przywództwem w edukacji oraz doradztwem edukacyjno-zawodowym. Autorka i współautorka publikacji podejmujących tematykę relacji edukacja-rynek pracy oraz wsparcia doradczego dla młodzieży i dorosłych.


mgr Michał Rzepka

Z wykształcenia i z zamiłowania historyk, jednak pracę zawodową związał 20 lat temu z marketingiem usług edukacyjnych, początkowo jako konsultant oświatowy, następnie dyrektor działu marketingu i dyrektor ds. rozwoju w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

W latach 2009-2013 pełnił funkcję eksperta a następnie członka grupy sterującej w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”. Jest również autorem Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

Poza marketingiem usług edukacyjnych interesuje się alternatywnymi metodami terapii i komunikacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach prowadzonej przez siebie działalności realizuje projekty Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej „Miejsca warte poznania” oraz „Bądź zdrów!” zorientowane na wypracowanie i wdrożenie innowacji w obszarze usług opiekuńczych osób zależnych.

Od 10 lat prowadzi własną firmę konsultingową i szkoleniową, specjalizuje się w obszarze rozwijania umiejętności miękkich oraz ICT. Prowadzi również studio graficzne i wydawnictwo.

Wolny czas poświęca rodzinie, podróżom, fotografii reportażowej i portretowej i projektowaniu graficznemu.

Jest tatą Emilki.
 

Sławomir Bajew

Dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Debiutował w Polskim Radiu Lublin w październiku 1978 r. Od lutego 1988 r. nieprzerwanie związany z Regionalną Rozgłośnią Polskiego Radia w Poznaniu (przez 25 lat znaną pod marką Radio Merkury). Współpracował z Telewizją Polską, tworząc programy dla TVP1, TVP2, a także dla jednej z pierwszych prywatnych stacji nadających w Polsce, czyli RTL7. Wieloletni lektor na festiwalach filmowych. Wywodzi się z ruchu recytatorskiego i teatralnego, m.in. zdobywał umiejętności warsztatowe z aktorami Teatru Provisorium. Zapalony turysta rowerowy czasem rywalizujący w maratonach MTB, m.in. jednokrotnie Mistrz i dwukrotnie Wicemistrz Polski Dziennikarzy w MTB.

Cena szkolenia: 350

Cena szkolenia dla studentów i absolwentów WSB: 350 zł

Cena obejmuje:
·        uczestnictwo w Kongresie dla Dyrektorów i Nauczycieli
·        komplet materiałów szkoleniowych,
·        certyfikat imienny,
·        serwis kawowy oraz obiadowy

Termin szkolenia: 1 stycznia 1970

Koniec szkolenia: 1 stycznia 1970

Planowany termin Kongresu - listopad 2018r. Dokłady termin zostanie podany wkrótce.

Sprawdź inne terminy

Brak innych terminów.

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Dział Szkoleń

gmach CP, pokój 208

  • ul. Ratajczaka 5/7
  • 61-874 Poznań
  • PON - PIĄ:
  • 08:00 - 16:00
  • tel. +48 61 655 33 42
  • fax

Javascript is required to view this map.
52.40351916.922997