Zobacz inny kierunek

SAP - zintegrowane systemy informatyczne WSB Poznań - Studia podyplomowe

2 semestry naukistudia tradycyjne
Zapisz się online
 • Opis kierunku
 • Program kierunku
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?

SAP - zintegrowane systemy informatyczne - studia podyplomowe w WSB w Poznaniu

System SAP to wiodący pakiet oprogramowania klasy ERP, dzięki któremu przedsiębiorstwa działające na lokalnym i międzynarodowym rynku w znaczący sposób wzmocniły swoją pozycję rynkową. Wciąż rosnąca liczba wdrożeń sprawia, iż coraz częściej poszukiwane są na rynku pracy osoby, posiadające praktyczne umiejętności w zakresie pracy z oprogramowaniem firmy SAP.

foto233x134_72.jpgStudia na kierunku „SAP – zintegrowane systemy informatyczne” to  praktyczne przeniesienie wiedzy teoretycznej na płaszczyznę codziennej pracy. Doświadczenie prowadzących w połączeniu z materiałami szkoleniowymi i możliwością wykonywania ćwiczeń na systemie SAP pozwala poznać uczestnikom kluczowe moduły systemu, ich architekturę oraz przebieg procesów biznesowych w obszarach finansów i logistyki

Piotr Pudelski konsultant merytoryczny,  
Dyrektor Konsultingu, Kierownik Projektu, 
Konsultant SAP Logistyka i Produkcja

Cel
Celem studiów jest przygotowanie studentów do pracy z wykorzystaniem zintegrowanego systemu informatycznego, jakim jest system SAP. Studia na tym kierunku pozwalają zdobyć praktyczne umiejętności cenione na rynku pracy.

Korzyści
Studia skierowane są do osób, które pragną nabyć lub zgłębić wiedzę związaną z wykorzystywaniem zintegrowanego systemu informatycznego SAP do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Program obejmuje m.in. zagadnienia związane z metodologią wdrożenia, zarządzaniem projektem oraz zastosowaniem poszczególnych modułów systemu SAP.
Zajęcia są prowadzone w oparciu o najnowszy system SAP S4HANA

Uczestnicy
Studia skierowane są do osób, które pragną nabyć lub zgłębić wiedzę związaną z wykorzystywaniem zintegrowanego systemu informatycznego SAP do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Program obejmuje m.in. zagadnienia związane z metodologią wdrożenia, zarządzaniem projektem wdrożeniowym oraz zastosowaniem poszczególnych modułów systemu SAP.

Partnerzy kierunku
Od 2015 roku Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu jako pierwsza uczelnia niepubliczna w regionie przystąpiła do międzynarodowego programu SAP University Alliances . Program SAP UA umożliwia studentom uczelni wyższych dostęp do wiodących technologii SAP oraz kontakt z ekspertami z dziedziny oprogramowania biznesowego w formie zajęć edukacyjnych, networkingu, a także poprzez media społecznościowe i współpracę z siecią partnerów.

logo_sap.jpg

 • SAP University Alliances
 • itelligence NTT DATA Business Solutions

 

Program kierunku: 

Program studiów podyplomowych na kierunku SAP - zintegrowane systemy informatyczne w WSB w Poznaniu

 • Liczba miesięcy nauki: 9
 • Liczba godzin: 178
 • Liczba zjazdów: 10

ZAGADNIENIA OGÓLNE 

 • Wprowadzenie do SAP. Nawigacja i architektura systemu SAP (SAP Netweaver) (4 godz.)
 • Zarządzanie projektami (SAP ASAP) (6 godz.)
 • Prawne aspekty zarządzania projektami (8 godz.)

ZAGADNIENIA SPECJALISTYCZNE 

 • Moduł MM - dane podstawowe Gospodarki Materiałowej, zarządzanie dokumentami zakupowymi i procesem zaopatrzenia, zarządzanie zapasami – podstawy teoretyczne, konfiguracja modułowa (20 godz.)
 • Moduły PP, QM, WM, MM – integracja, scenariusze produkcyjne, konfiguracja (20 godz.)
 • Moduł WM - Dane podstawowe Gospodarki Magazynowej, zarządzanie magazynem i zarządzanie jednostkami obsługi, (20 godz.)
 • Moduł SD - Dane podstawowe w procesie sprzedaży, Definiowanie procesu sprzedaży - podstawy teoretyczne, konfiguracja modułowa (SPRO) (20 godz.)
 • Zdefiniowanie pełnego procesu od zakupów surowców po wysyłkę produktu gotowego pod kątem różnych scenariuszy biznesowych (20 godz.)
 • Zarządzanie finansami w SAP (SAP FI) - podstawy teoretyczne, konfiguracja modułowa (SPRO), ćwiczenia praktyczne (20 godz.)
 • Zarządzanie kadrami w SAP (SAP HR) - podstawy teoretyczne, konfiguracja modułowa (SPRO), ćwiczenia praktyczne (20 godz.)
 • Integracja procesu kontroli jakości (SAP QM) - Dane podstawowe w procesie kontroli, kontrola jakości, moduł QM w zaopatrzeniu, moduł QM w trakcie produkcji oraz po zakończeniu produkcji, moduł QM w sprzedaży i dystrybucji (20 godz.)

Forma zaliczenia:

 • Pozytywne ukończenie warsztatów.
 • Egzamin końcowy – test.

 

Wykładowcy: 

Piotr Pudelski
Dyrektor Konsultingu w firmie itelligence sp. z o.o. Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania oraz Podyplomowych Studiów na Wydziale Informatyki. Od 2002 roku związany z rynkiem usług informatycznych a od 2006 roku związany z branżą usług doradczych w obszarze SAP. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał przez ostatnie lata w firmie itelligence, zarówno w roli certyfikowanego Senior Konsultanta SAP wdrażającego moduły produkcyjne i logistyczne, jak i w roli Project Managera (PRINCE2 Practitioner) zarządzającego złożonymi projektami wdrożeniowymi w Polsce i za granicą. Obecnie odpowiedzialny za Pion Konsultingu i wszystkie aspekty realizacji projektów wdrożeniowychSAP. Prywatnie – miłośnik brazylijskiego jujitsu oraz kite surfingu.

Krystian Stypczyński
Menedżer Zespołu Konsultingu w firmie itelligence sp. z o.o. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Politechniki Poznańskiej. Od 11 lat związany jest z obszarem logistyki w firmach produkcyjnych. Przez ostatnie lata Senior Konsultant firmy itelligence specjalizujący się w module Planowania i Sterowania Produkcją. Obecnie odpowiedzialny za kierowanie Zespołem Konsultantów modułów logistycznych. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywa  oraz wykorzystuje na polskich i zagranicznych projektach związanych z systemem SAP.

Krzysztof Przerwa
Senior Konsultant SAP w firmie itelligence sp. z o.o
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Ekonomii (kierunek Informatyka i Ekonometria) oraz Studium Podyplomowego Zarządzania Sprzedażą. Od 2005 roku związany z branżą wdrożeń zintegrowanych systemów zarządzania, a od 2006 roku pracuje jako konsultant SAP specjalizujący się w obszarze logistycznym, w szczególności w module sprzedaży i dystrybucji oraz sferze integracji z obszarami finansowymi.Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywa, zarówno w roli konsultanta SAP, jak i kierownika zespołów logistycznych w trakcie realizacji krajowych i zagranicznych projektów wdrożeń systemu SAP. W 2007 roku otrzymał certyfikat SCM – Order Fulfillment with MySAP ERP 2005.

Artur Wojciechowski
Senior ABAP Konsultant SAP w firmie itelligence sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej. Po ukończeniu studiów pracował w roli projektanta systemów finansowo-księgowych i logistycznych. Swoje pierwsze kroki zawodowe w obszarze ABAP SAP, a tym samym kontakt i pracę z systemami SAP rozpoczął w roku 1999. Od tamtej pory zdobył bogate doświadczenie, projektując  rozwiązania integracji SAP, zarówno z użyciem EDI, jaki i w oparciu o RFC czy też WebSerwis.
W roku 2001 uzyskał certyfikat „Development Consultant – ABAP Workbench with mySAP.com”). Specjalizuje się również w budowaniu integracji SAP z platformami zewnętrznymi z wykorzystaniem Business Connector. Zawodowo zajmuje się również projektowaniem scenariuszy WorkFlow przy zastosowaniu wbudowanych narzędzi SAP. Posiada także wiedzę z zakresu podstawowej konfiguracji takich modułów logistycznych, jak: SD i MM. Prywatnie żonaty, ojciec dwójki dzieci, miłośnik elektroniki i sztuk walk.

Joanna Solawa
Senior ABAP i HR Konsultant SAP w firmie itelligence sp. z o.o.
Absolwentka Informatyki na Politechnice Poznańskiej, Podyplomowych Studiów Zarządzania Kadrami i Podyplomowych Studiów Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej. Od 2004 roku zajmuje się wdrożeniami systemów kadrowo płacowych w dużych firmach oraz programowaniem w języku ABAP, a od niedawna – także coachingiem. Prywatnie – miłośniczka psychologii, squasha i tańców latynoamerykańskich.

 

Cena studiów podyplomowych na kierunku SAP - zintegrowane systemy informatyczne w WSB w Poznaniu

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.zapisz-sie-onlin.png

 

Kwoty w tabeli to ceny po odjęciu obowiązującej promocji w czesnym.

12 RAT10 RAT2 RATY1 RATA
550 zł645 zł3225 zł6450 zł

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Rekrutacji Studia Podyplomowe

budynek GG, pokój 03, parter, INFOLINIA 61 667 01 70

  • ul. Powstańców Wielkopolskich 5
  • 61-895 Poznań
  • PON - WTO:
  • ŚRO:
  • CZW - PIĄ:
  • 09:00 - 16:00
  • 10:00 - 17:00
  • 09:00 - 16:00
  • tel. 61 655 33 00
  • fax

Javascript is required to view this map.
52.40409516.921774