Opinie o WSB

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu co roku przeprowadza badanie studentów, absolwentów oraz pracodawców. Uzyskane opinie pozwalają na doskonalenie procesu dydaktycznego oraz obsługi administracyjnej.

urszula_winter_male.jpg„Jestem «leanowcem» z zawodu i z zamiłowania. Moje spojrzenie na istotę zarządzania najlepiej oddaje model zdefiniowany przez Jima Womacka. Zgodnie z jego teorią misja zarządzania organizacją opiera się na respektowaniu trzech jej fundamentalnych filarów: celu, procesu oraz ludzi. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, iż odpowiedni balans pomiędzy tymi wartościami jest gwarantem sukcesu operacyjnego. Najlepszym paliwem napędzającym tę machinę jest ciągłe doskonalenie. Osobiście największą satysfakcję czerpię z podnoszenia kwalifikacji zawodowych, poszukiwania nowych wyzwań oraz odkrywania perspektyw”.

Urszula Winter
Inżynier lean w KK Wind Solutions, absolwentka i słuchaczka studiów podyplomowych w WSB w Poznaniu

 

plociennik_male.jpg„Jeden z moich ulubionych cytatów brzmi «Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia». Tego właśnie się trzymam! Jestem bardzo aktywny i lubię, gdy wokół mnie się dużo dzieje. Na co dzień tworzę oprogramowanie dla firm, opiekuję się stronami internetowymi w jednej z firm prawniczych w Wielkopolsce. Moim zadaniem jest działać tak, aby innym pracowało się łatwiej i szybciej. Prywatnie jestem wielkim miłośnikiem sportów ekstremalnych i
tzw. urban explorer, czyli zwiedzania starych porzuconych obiektów. Jeśli
tylko chcecie, dołączcie do prowadzonego przeze mnie koła naukowego Hello World.NET, które założyłem na uczelni. Możliwości rozwoju, jakie daje mi moja uczelnia, są ogromne. Zamierzam z nich korzystać i podbić cały świat”.

Bartosz Płóciennik
Studia I stopnia, WSB w Poznaniu

foto_233x134_13.jpg„W pierwszych latach studiów, gdy moja dalsza droga zawodowa nie była jeszcze jasno sprecyzowana, a plany miały jedynie pewien zarys przyszłego zawodu, głównym obszarem moich zainteresowań były zarządzanie projektami, zarządzanie strategiczne oraz szeroko pojęty biznes międzynarodowy, który studiowałam. Rachunkowość kojarzona była przeze mnie głównie z zawodem księgowego, którym nie byłam zainteresowana. Niemniej praktyka biznesowa szybko udowodniła, że biznes bez pogłębionej
wiedzy z obszaru rachunkowości i finansów obyć się nie może. Okazało się, że umiejętność czytania bilansu czy sporządzania rachunku zysków i strat może być bardzo interesująca i przekazuje wiele istotnych informacji o spółce, jeśli oczywiście potrafimy je prawidłowo odczytać. Obecnie zajmuję się mapowaniem procesów, a procesy finansowe stanowią nieodzowny element każdego przedsiębiorstwa”.

Anna Żółtek
Specjalistka z zakresu mapowania procesów,
słuchaczka studiów podyplomowych w WSB w Poznaniu

Poznaj historie studentów WSB w Poznaniu