I wielkopolska olimpiada wiedzy o bezpieczeństwie

Podziel się:

straz.jpg

Jesteś uczniem szkoły średniej?
Interesujesz się bezpieczeństwem w swojej okolicy?
Chcesz zdobyć wykształcenie wyższe, które umożliwi Tobie podjęcie atrakcyjnej pracy?
Mamy dla Ciebie:
INDEKS Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu!
  logo_straz.jpg
 
II etap odbędzie się w dniu 22 stycznia o godz. 10:00 w auli oo3 Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2A
 
Straż Miejska Miasta Poznania i Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu przy współpracy Straży Miejskiej w Kaliszu, Straży Miejskiej w Swarzędzu, Straży Miejskiej w Śremie, Straży Miejskiej w Murowanej Goślinie oraz Straży Gminnej w Czerwonaku zapraszają do udziału w I Wielkopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie "Moja okolica - bezpieczna i przyjazna"
 
Nagroda główna: 3-letnie studia licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu o wartości blisko 15 000 zł
 
I etap Olimpiady już 12 grudnia 2017 r!

W roku szkolnym 2017/ 2018 Straż Miejska Miasta Poznania, wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu, organizuje I Wielkopolską Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie. Najlepsi uczniowie, wyłonieni w drodze dwustopniowych eliminacji, zostaną zakwalifikowani do finału, w którym będą musieli wykazać się własną inicjatywą nie tylko proponując, ale przede wszystkim wdrażając w życie rozwiązania poprawiające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców swojej najbliższej okolicy. Możliwy zakres tematyczny wdrażanych rozwiązań jest bardzo szeroki - od inicjatyw na rzecz ochrony środowiska aż po poprawę bezpieczeństwa w komunikacji.

Finał Olimpiady 
zostanie przeprowadzony pod koniec marca 2018 r. Dla wszystkich laureatów organizatorzy oraz sponsorzy przygotują atrakcyjne nagrody, między innymi zwycięzca Olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Kto może wziąć udział w Olimpiadzie?
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich z terenu Poznania, Kalisza, Swarzędza, Czerwonaka, Murowanej Gośliny, Śremu, Wrześni i Ostrzeszowa. Z tych miast, straże miejskie i gminne wyraziły chęć współpracy w organizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo, do uczestnictwa w Olimpiadzie  zostaną zaproszeni uczniowie szkół z Grodziska Wielkopolskiego i Wągrowca będących pod patronatem WSB.

Założenia Olimpiady
Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie ich do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży. To wiedza bardzo przydatna, przede wszystkim w życiu codziennym, gdyż młodzi ludzie będą wiedzieli, jak zachować się w różnych sytuacjach, gdy bezpieczeństwo innych lub ich samych będzie zagrożone. Olimpiada to także kreowanie postaw przyszłych działaczy społecznych.

Nagrody
Nagrodą główną będzie indeks w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystego finału Olimpiady, który odbędzie się 26 marca 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej. Natomiast na wszystkich finalistów, a będzie ich 15, czekają atrakcyjne  nagrody i upominki.

Terminarz I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie:

  • 12 grudnia 2017 roku, godz. 10:00, test jednokrotnego wyboru - siedziba szkoły
  • 22 stycznia 2018 roku, godz. 10:00, test wielokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi - siedziba szkoły
  • 26 marca 2018 roku, od godz. 9:00, przesłuchania finalistów - siedziba WSB w Poznaniu
 
Dokumenty do pobrania:
 
patrona_straz.jpg
 
15-12-2017