Biblioteka

cytat biblioteka

Carlos Ruiz Zafón
hiszpański pisarz
"Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, kt&o...

Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu powstała w 1994 roku i dzięki systematycznemu rozwojowi stanowi istotny element wsparcia dla studentów i kadry naukowo-dydaktycznej.

Księgozbiór
Na aktualny księgozbiór składa się prawie 50 000 książek oraz ponad 100 prenumerowanych czasopism. Całość zbiorów jest udostępniana na zasadzie otwartego dostępu, co ułatwia odnajdowanie materiałów. Całość zbiorów jest opracowana elektronicznie, dzięki czemu można przeszukiwać zasoby biblioteki także w domu.

Zasoby online
Na terenie biblioteki można swobodnie korzystać komputerów z dostępem do internetu (także bezprzewodowego) oraz skanera. Przywiązujemy dużą wagę do nowoczesnych źródeł informacji i oferujemy dostęp do wielu baz danych zawierających m.in. archiwa kilkudziesięciu tysięcy renomowanych czasopism naukowych z całego świata. Więcej na temat naszej działalności i oferowanych usługach znaleźć można w odpowiednich zakładkach.

 


wsb_poznan_biblioteka.jpgGodziny otwarcia w roku akademickim:

  • poniedziałek - piątek 8.00 - 18.00
  • sobota  8.00 - 19.00
  • niedziela 8.00 - 17.00

    (z wyjątkiem ostatniej środy miesiąca - nieczynne)

Lokalizacja:
ul. Ratajczaka 5/7 (budynek CP parter)
61-813 Poznań

Zobacz zasoby biblioteki