Studiuj za darmo w Warszawie. Stypendia pozwalające na darmowe lub tańsze studiowanie w WSB

Studia w Warszawie nie należą do najtańszych – koszt utrzymania się w stolicy bywa nieporównywalnie wyższy niż w innych miastach. Z tego względu osoby, które wybierają studia na uczelni prywatnej, często liczą na stypendium umożliwiające im zaoszczędzenie części środków.


Studia w Warszawie to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie finansowe
Związek Banków Polskich opublikował kilka miesięcy temu raport, z którego wynika, że średni miesięczny koszt utrzymania studenta wynosi ok. 1900 zł. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt średni, co oznacza, że w wielu miastach wydatki będą znacznie większe. Największą część środków pochłania wynajem mieszkania/pokoju lub miejsca w akademiku – jest to odczuwalne zwłaszcza w stolicy, gdzie koszt wynajmu jest wyższy niż w innych częściach kraju. Z tego względu osoby, które decydują się na studiowanie w Warszawie, często już od pierwszego roku studiów szukają pracy, która umożliwi im utrzymanie się w mieście. Część studentów liczy również na uzyskanie stypendium, które pozwoli na zaoszczędzenie części środków.


Studia za darmo w Warszawie – czy to w ogóle możliwe na uczelni prywatnej?
Dla wielu osób najlepszą opcją byłyby studia za darmo. Czy w Warszawie jest to jednak możliwe w przypadku uczelni niepublicznych? Okazuje się, że tak, a dobrym przykładem jest system przyznawania stypendium w WSB Warszawa. Po pierwsze, studenci mają możliwość studiowania za darmo dzięki programowi VIS (Very Important Student). To program stworzony z myślą głównie o osobach, które zdecydują się na studiowanie na WSB, a szkołę średnią ukończyły z wyróżnieniem. Co ważne, do programu VIS mogą przystąpić także osoby, które już studiują w WSB Warszawa. Warunkiem jest uzyskanie bardzo dobrych wyników w nauce. Wyróżniające rezultaty umożliwiają studiowanie w kolejnym semestrze za darmo.


Oprócz programu VIS WSB Warszawa daje swoim studentom możliwość zdobycia różnego rodzaju stypendiów. Dodatkowe środki finansowe są przewidziane m.in. dla osób, które wyróżniają się zarówno w nauce, jak i sporcie. Stypendium mogą otrzymać także studenci w trudnej sytuacji materialnej oraz osoby niepełnosprawne. O warunkach przyznania stypendium można przeczytać na stronie https://www.wsb.pl/warszawa/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/stypendia-i-znizki.
 

Wróć do spisu artykułów >