Studia w Warszawie – najciekawsze wydarzenia, atrakcje i miejsca w stolicy

Kiedy już przyszły student zdecyduje, na jakiej uczelni i w jakim mieście chciałby studiować, a następnie otrzyma decyzję o przyjęciu na studia, jego uwagę zaczynają zwracać inne zagadnienia – zwłaszcza, jeśli miasto studenckie nie jest miastem jego urodzenia. Młodzi ludzie sprawdzają najfajniejsze miejsca, szukają informacji o ciekawych wydarzeniach. Chcą w pełni skorzystać z uroków miasta. Im większe miasto – tym ta chęć jest silniejsza.


Najciekawsze wydarzenia dla studenta w Warszawie
Osoby, które zdecydują się na studia w stolicy, mogą liczyć na wiele cyklicznych wydarzeń, które przyciągają tłumy. Najbardziej oczywistym wyborem są Juwenalia, które trwają w Warszawie właściwie przez cały maj, w różnych częściach stolicy. Co oprócz tego? Uwagę studenta powinny na pewno przyciągnąć imprezy, koncerty czy stand-upy organizowane w takich miejscach jak Stodoła, Hybrydy, Proxima czy Klub Komediowy. Latem można bez problemu wybrać się na kino plenerowe (wiele punktów w całym mieście) czy wziąć udział w jodze i zajęciach fitness na świeżym powietrzu. Co ważne – na wszystkie wymienione wydarzenia można wejść albo za darmo, albo za – najczęściej – symboliczną opłatą. A w Warszawie w trakcie roku akademickiego dzieje się znacznie, znacznie więcej. Znajdzie się i coś dla koneserów kina (m.in. mowa o Festiwalu Filmowym Watch Dogs), jak i dla fanów muzyki (niezastąpiony Orange Warsaw Festival) czy komiksu, gier komputerowych i fantastyki (Warsaw Comic Con). I uwaga – to dalej nie wszystko.


Kultowe miejsca, które musi odwiedzić każdy warszawski student
Są takie miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić, jeśli studiuje się w Warszawie. Pomijając już tak oczywiste jak Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście czy Stare Miasto, koniecznie wypada przejść się (zwłaszcza latem) nad Bulwary Wiślane. Miłośnicy niesamowitych widoków powinni zajrzeć do ogrodów BUW-u, jesienią warto zaliczyć spacer po Łazienkach Królewskich. Warszawa słynie też z przepięknych parków i przestrzeni (Ogród Saski, Park Skaryszewski, Pola Mokotowskie) oraz typowo studenckich pubów i lokali (kto nie słyszał o kultowej Harendzie, Zielonej Gęsi czy Pawilonach na Nowym Świecie?). Nie można zapominać też o muzeach i instytucjach kulturalnych, a zwłaszcza – Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowym, Muzeum w Zachęcie, muzeum w Zamku Królewski czy Centrum Sztuki Współczesnej. Na wielu osobach niesamowite wrażenie wywrze Niewidzialna Wystawa na Ochocie. I znowu – wszystkie te miejsca są dostępne albo za darmo, albo za symboliczną opłatą.


Jeśli chodzi o atrakcje w Warszawie, to wymieniać można jeszcze bardzo długo. Nie bez powodu zresztą do stolicy co roku wybierają się tysiące młodych ludzi, którzy chcą przekonać się na własnej skórze, jak studiuje się i mieszka w tym mieście.

 

Wróć do spisu artykułów >