Studia podyplomowe dla nauczycieli: poszerzaj swoje perspektywy

Studia podyplomowe to możliwość zdobywania kolejnych umiejętności, uprawnień, czy nawet nowego zawodu lub szansa na całkowite przekwalifikowanie się. W artykule poniżej przybliżamy różne aspekty studiów podyplomowych, w tym korzyści płynące z takiego trybu studiowania. Czym są i w jaki sposób różnią się od kursów i szkoleń dostępnych szeroko na rynku? Do kogo kierowana jest oferta? O tym poniżej.

 

Studia podyplomowe: odpowiedź na potrzeby rynku
Kierowany do absolwentów studiów model edukacji podyplomowej nie uwzględnia już kształcenia w trybie ogólnym, kładąc największy nacisk na przedmioty specjalistyczne skorelowane z wybranym kierunkiem. Biorąc pod uwagę rosnącą potrzebę uzupełniania posiadanych kwalifikacji lub rozważanie zupełnego przebranżowienia, wydaje się, że ta formuła studiowania jest adekwatną odpowiedzią na wymogi współczesnego rynku pracy. Studia podyplomowe, w odróżnieniu od kursów i szkoleń, otacza nimb akademickiego prestiżu, gdyż obejmują spektrum umiejętności wymagających wyższego wykształcenia. Należy jednak zauważyć, że duża część studiów podyplomowych trwa dwa semestry, a kształcenie można podjąć ukończywszy już studia pierwszego stopnia, nawet jeśli równolegle studiuje się jeszcze na studiach II stopnia (magisterskich). Żeby rozpoznać dobrą ofertę studiów podyplomowych, należy uważnie przeczytać ich opis i listę zdobytych w trakcie nauki kwalifikacji, a także zwrócić uwagę na kompetencje kadry, która będzie aktywnie uczestniczyć w procesie dydaktycznym. Dodatkowo, warto zaufać opiniom absolwentów danego wydziału – oni z pewnością posiadają wiadomości z pierwszej ręki.

 

WSB – dlaczego warto?
Nauczyciele, którzy chcieliby poszerzyć  swoją wiedzę o dodatkowe, przydatne kompetencje, które przydadzą się potem w nauczaniu dodatkowego przedmiotu, mogą wybrać spośród wielu naprawdę ciekawych kierunków do studiowania w WSB. Studia podyplomowe dla nauczycieli to między innymi, Terapia zajęciowa dla nauczycieli, E-nauczyciel – nowoczesne technologie w edukacji, Oligofrenopedagogika, Przedsiębiorczość dla nauczycieli, Studia pedagogiczne dla nauczycieli, Akademia skutecznego nauczyciela, różnego rodzaju studia menedżerskie, Surdopedagogika, Tyflopedagogika, Logopedia, a także Organizacja i zarządzanie oświatą i wiele innych. WSB stale poszerza i aktualizuje swoją ofertę edukacyjną, dbając o to, by nadążała za dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy, mogła sprostać rosnącym oczekiwaniom pracodawców oraz potrzebie podnoszenia i uzupełniania swoich kwalifikacji, a także dążeniu do awansu zawodowego. Działające w strukturach WSB  działy studiów podyplomowych na bieżąco monitorują potrzeby słuchaczy i przesunięcia na rynku pracy po to, by stale uaktualniać proponowaną ofertę, uruchamiając nowe kierunki i zasilając szeregi kadry w specjalistów i praktyków w swojej dziedzinie.

 

Sprawdź ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli

 

Wróć do spisu artykułów >