Studia logistyczne zdobywają coraz większą popularność. Sprawdź, co jest tego powodem

Jeszcze do niedawna studia logistyczne nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem. Ten kierunek wybierały głównie osoby, które miały ściśle sprecyzowane plany na przyszłość i wiedziały, że chcą związać się z branżą transportową. Jak to wygląda obecnie, czego można nauczyć się na studiach logistycznych i dlaczego coraz więcej osób decyduje się na studiowanie tego kierunku?


Logistyka: program studiów
Program danego kierunku będzie różnił się w zależności od uczelni, jednak w większości przypadków różnice te nie są znaczące.. Dużą rolę odgrywa wybrana specjalność; na WSB student może wybierać m.in. projektowanie i eksploatację systemów logistycznych, logistykę handlu i dystrybucji czy logistykę organizacji. Możliwości jest znacznie więcej, dzięki czemu studia logistyczne są dopasowane do indywidualnych preferencji studentów. Osoby, które zdecydują się na naukę na tym kierunku, mogą być pewne, że zdobędą wiedzę z zakresu ekonomii, podstaw prawa, towaroznawstwa, zarządzania łańcuchem dostaw, projektowania procesów czy ekonomiki dostaw. 


Absolwent logistyki: zatrudnienie
Absolwent logistyki może liczyć na stosunkowo wysokie zarobki tuż po ukończeniu studiów – od 4500 zł do nawet 6000 zł brutto, przy czym spedytorzy z doświadczeniem mogą zarobić nawet 9000-10 000 zł brutto. Osoby, które skończyły studia logistyczne wiążą się najczęściej z branżą transportową. Pracują jednak nie tylko w działach logistycznych ogromnych firm, ale także np. na dużych dworcach kolejowych, portach lotniczych czy morskich. Niektórzy absolwenci decydują się na pracę w centrach kontroli ruchu czy w firmach kurierskich. Warto jednocześnie pamiętać, że absolwenci logistyki nabywają podczas studiów wiele umiejętności, które są później wykorzystywane zarówno przy zarządzaniu dostawami, jak i przy organizacji dystrybucji czy projektowaniu poszczególnych procesów. Kompetentny logistyk jest dla firmy skarbem – nie tylko minimalizuje poniesione przez przedsiębiorstwo koszty, ale pomaga również uniknąć błędów i wpadek, które mogłyby kosztować utratę zaufania klientów. 


Wysokie zarobki, pewna praca, duża odpowiedzialność i jeszcze większa satysfakcja – nic dziwnego, że coraz więcej młodych osób chętnie wybiera studia logistyczne, które odpowiadają na rzeczywiste zapotrzebowanie rynku. 
 

Studiuj kierunki logistyczne w Wyższych Szkołach Bankowych. Dostępne kierunki znajdziesz na stronie: www.wsb.pl

 

Wróć do spisu artykułów >