Studia 5-letnie

Studia jednolite magisterskie, czyli studia 5-letnie, mają za zadanie kształcić wysokiej klasy specjalistów. Absolwenci tych kierunków posiadają ogromną wiedzę z zakresu swojej dziedziny, co niejednokrotnie decyduje o zatrudnieniu ich na odpowiedzialnym stanowisku.

 

Warto podkreślić, że studia trwające pięć lat to dobra decyzja dla osób, które są pewne swojej przyszłej ścieżki kariery. Dotyczy to zwłaszcza prawników – po ukończeniu studiów prawniczych większość osób decyduje się na kontynuację edukacji na aplikacji zawodowej; uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata czy radcy prawnego można zdobyć zatem dopiero po siedmiu-ośmiu latach nauki. Z tego względu już na początku swej drogi zawodowej warto wiedzieć, czy to na pewno właściwy kierunek – w ten sposób łatwiej uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.

 

Dla ambitnych
Jednolite studia magisterskie to doskonały wybór przede wszystkim dla osób ambitnych i zdeterminowanych w dążeniu do celu. Pięć lat to wystarczająco dużo czasu, by zdobyć jak największą wiedzę specjalistyczną, która okaże się niezbędna w dalszej karierze. W dodatku studia w Wyższej Szkole Bankowej umożliwiają swobodne łączenie edukacji z pierwszymi praktykami, a następnie z pracą. To doskonałe rozwiązanie – osoby, które zdecydują się na zdobywanie doświadczenia zawodowego już na pierwszym roku studiów, po ich ukończeniu będą mieć pięć lat praktyki w branży i ogromną przewagę nad innymi absolwentami.

 

Praktyczne rozwiązania
Wyższa Szkoła Bankowa ma w swej ofercie jednolite studia magisterskie na kierunku prawo. To wciąż jeden z najchętniej wybieranych kierunków wśród maturzystów i osób rozpoczynających kolejne studia. Ze względu na dużą konkurencję na rynku pracy młodzi prawnicy powinni dokładnie rozważyć wybór uczelni. WSB oferuje przede wszystkim praktyczne nauczanie, w tym dużą ilość zajęć warsztatowych, na których studenci nauczą się sporządzania pism procesowych czy rozwiązywania kazusów, co z kolei ułatwi im zdobycie pierwszej praktyki w kancelarii. Interaktywne metody nauczania, kompleksowy program studiów, przygotowanie do egzaminów na aplikację, a nawet uczelniana sala służąca przeprowadzaniu symulacji rozpraw mogą być atutami, które pomogą studentom w zdobywaniu niezbędnych umiejętności.

 

Jednolite studia magisterskie – dla kogo?

  • To świetny wybór dla osób nastawionych na zdobywanie wiedzy w określonym obszarze i posiadających ambicję, by stać się prawdziwymi specjalistami w swej dziedzinie.
  • Studiowanie na pięcioletnim kierunku, połączone z pracą w branży już od pierwszego roku, umożliwi absolwentowi nie tylko zdobycie potrzebnej wiedzy i doświadczenia, ale także zapewni mu olbrzymią przewagę na rynku pracy.
  • Uczelnia zapewnia nie tylko kadrę składającą się z uznanych praktyków, ale także stawia na praktyczność nauczania – student prawa weźmie udział w licznych zajęciach warsztatowych i symulacjach rozpraw, dzięki czemu będzie lepiej przygotowany do pierwszych praktyk w sądach i kancelariach. 

 

Sprawdź ofertę jednolitych studiów magisterskich w WSB

 

Wróć do spisu artykułów >