Zacznij rozwiązywać arkusze z matematyki już dziś – oszczędzisz sobie stresu wiosną

Gdy Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że od 2010 roku wraca obowiązkowy egzamin maturalny z matematyki, na wielu uczniów padł blady strach. Pomimo tego, że mieli dużo czasu na rozwiązywanie arkuszy z matematyki, uważali, że egzamin nie jest im do niczego potrzebny, a dodatkowo jest bardzo trudny. Matura z matematyki obowiązuje już od kilku lat, nadal jednak wielu uczniów niechętnie podchodzi do nauki tego przedmiotu. Zupełnie niesłusznie, bo mogą w ten sposób zamknąć sobie drogę na wiele kierunków studiów, a co za tym idzie, również do wielu zawodów. W praktyce oznacza to, że rozwiązywanie niepozornych zbiorów zadań z matematyki i arkuszy maturalnych z tego przedmiotu może zaważyć na przyszłości każdego maturzysty.

 

Im więcej zbiorów zadań maturalnych z matematyki rozwiążesz, tym łatwiejszy będzie egzamin
Nie ma się co oszukiwać – matematyka jest dość trudnym przedmiotem. Jednak każdy jest w stanie nauczyć się jej na poziomie maturalnym. Wymaga to tylko konsekwencji i systematyczności. Im więcej zbiorów zadań maturalnych z matematyki się rozwiąże, tym łatwiej będzie później zdać sam egzamin. Nie tylko z powodu szerszej  wiedzy i umiejętności, ale również obycia z typami zadań na samym egzaminie, a te nie różnią się niczym od próbnych arkuszy z matematyki dostępnych w Internecie lub podręcznikach.

 

Matematyka – droga do sukcesu
Zdecydowanie nie należy traktować rozwiązywania arkuszy z matematyki i egzaminu maturalnego z tego przedmiotu jako celu samego w sobie. Matematyka może bowiem otworzyć drzwi na wiele ciekawych kierunków studiów i zapewnić atrakcyjną pracę po ich ukończeniu. Mowa przede wszystkich o kierunkach politechnicznych, na których matematyka jest podstawą wielu dziedzin. Również w Wyższych Szkołach Bankowych nie brakuje kierunków, gdzie matematyka jest nieodzowna w toku studiów. Chodzi między innymi o finanse i rachunkowość, informatykę w biznesie, logistykę, czyli kierunki, po których łatwiej jest znaleźć dobrą pracę. 

 

Wróć do spisu artykułów >