Uznanie zewnętrznych instytucji jest dla nas bardzo ważne, ponieważ jest dowodem na to, że znamy się na tym, co robimy. Mamy czym się pochwalić, bo nasza działalność edukacyjna i ponad 25-letnie doświadczenie są doceniane w rankingach oraz nagradzane przez organizacje biznesowe i społeczne.

Raport MNiSW

W opublikowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informacji o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 Wyższe Szkoły Bankowe po raz kolejny zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. W tym roku na ten typ studiów w WSB zdecydowały się ponad 34 tysiące kandydatów.


Wyniki te pokazują również, że Wyższa Szkoła Bankowa to marka niepublicznej uczelni, która cieszy się największym w Polsce zaufaniem kandydatów. Zobacz pełny raport.

Ranking "Perspektyw"

W 2020 roku w ogólnopolskim rankingu niepublicznych uczelni wyższych miesięcznika „Perspektywy” WSB w Poznaniu i WSB w Gdańsku zajęły 1. miejsca w swoich województwach. Pełen ranking znajdziesz na perspektywy.pl.

Ranking studiów MBA

„Perspektywy” co roku oceniają również studia Master of Business Administration. W 2018 roku w zestawieniu najlepszych programów w Polsce najwyżej uplasowały się: poznański Executive MBA - 9 miejsce - oraz wrocławski  Franklin University MBA - 12 miejsce. Szczegóły rankingu możesz sprawdzić na perspektywy.pl.
 

Akredytacja IACBE

Potwierdzeniem jakości naszych studiów na kierunkach biznesowych jest międzynarodowa akredytacja International Accreditation Council for Business Education (IACBE), którą otrzymały WSB w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. W procesie akredytacyjnym komisja oceniała m.in. nasze programy nauczania, infrastrukturę uczelni, aktywność naukową i zawodową wykładowców, relacje z biznesem i uczelniami zagranicznymi.