Uznanie zewnętrznych instytucji jest dla nas bardzo ważne, ponieważ jest dowodem na to, że znamy się na tym, co robimy. Mamy czym się pochwalić, bo nasza działalność edukacyjna i 28-letnie doświadczenie są doceniane w rankingach oraz nagradzane przez organizacje biznesowe i społeczne.

Raport MEiN

W opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacji o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 Wyższe Szkoły Bankowe po raz kolejny zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. W tym roku na ten typ studiów w WSB zdecydowało się prawie 45 tysięcy kandydatów. 

 

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu została wskazana w tym zestawieniu jako najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna w Polsce, natomiast Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańsku, Toruniu i Wrocławiu jako najpopularniejsze w swoich regionach. 

 

Dużym sukcesem okazała się również rekrutacja do Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Uczelnia rozpoczęła działalność w 2019 roku i już dziś jest jedną z najczęściej wybieranych uczelni w stolicy. 

 

Osoby zainteresowane pełną treścią informacji ministerstwa znajdą ją na www.gov.pl.

Ranking „Perspektyw”

W 2022 roku w ogólnopolskim rankingu niepublicznych uczelni wyższych miesięcznika „Perspektywy” WSB w Poznaniu i WSB w Gdańsku zajęły 1. miejsca w swoich województwach. Pełen ranking znajdziesz na perspektywy.pl.

Rating studiów MBA

Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum raz na dwa lata ocenia studia Master of Business Administration oferowane przez polskie uczelnie i instytucje. W 2020 roku w zestawieniu programów klasę profesjonalną plus otrzymały aż trzy nasze programy: MBA i FUMBA w WSB we Wrocławiu oraz EMBA w WSB w Poznaniu. Klasę profesjonalną przyznano natomiast programom MBA w WSB w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Poznaniu i Toruniu oraz studiom EMBA - Project Management w WSB we Wrocławiu. Szczegóły ratingu możesz sprawdzić na www.semforum.org.pl.
 

Akredytacja IACBE

Potwierdzeniem jakości naszych studiów na kierunkach biznesowych jest międzynarodowa akredytacja International Accreditation Council for Business Education (IACBE), którą otrzymały WSB w Poznaniu, Chorzowie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Gdyni. W procesie akredytacyjnym komisja oceniała m.in. nasze programy nauczania, infrastrukturę uczelni, aktywność naukową i zawodową wykładowców, relacje z biznesem i uczelniami zagranicznymi.