Uznanie zewnętrznych instytucji jest dla nas bardzo ważne, ponieważ jest dowodem na to, że znamy się na tym, co robimy. Mamy czym się pochwalić, bo nasza działalność edukacyjna i ponad 25-letnie doświadczenie są doceniane w rankingach oraz nagradzane przez organizacje biznesowe i społeczne.

Raport MNiSW

W opublikowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informacji o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 Wyższe Szkoły Bankowe po raz kolejny zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. W tym roku na ten typ studiów w WSB zdecydowały się ponad 34 tysiące kandydatów.


Wyniki te pokazują również, że Wyższa Szkoła Bankowa to marka niepublicznej uczelni, która cieszy się największym w Polsce zaufaniem kandydatów. Zobacz pełny raport.

Ranking "Perspektyw"

W 2021 roku w ogólnopolskim rankingu niepublicznych uczelni wyższych miesięcznika „Perspektywy” WSB w Poznaniu i WSB w Gdańsku zajęły 1. miejsca w swoich województwach. Pełen ranking znajdziesz na perspektywy.pl.

Rating studiów MBA

Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum raz na dwa lata ocenia studia Master of Business Administration oferowane przez polskie uczelnie i instytucje. W 2020 roku w zestawieniu programów klasę profesjonalną plus otrzymały aż trzy nasze programy: MBA i FUMBA w WSB we Wrocławiu oraz EMBA w WSB w Poznaniu. Klasę profesjonalną przyznano natomiast programom MBA w WSB w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Poznaniu i Toruniu oraz studiom EMBA - Project Management w WSB we Wrocławiu. Szczegóły ratingu możesz sprawdzić na www.semforum.org.pl.
 

Akredytacja IACBE

Potwierdzeniem jakości naszych studiów na kierunkach biznesowych jest międzynarodowa akredytacja International Accreditation Council for Business Education (IACBE), którą otrzymały WSB w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. W procesie akredytacyjnym komisja oceniała m.in. nasze programy nauczania, infrastrukturę uczelni, aktywność naukową i zawodową wykładowców, relacje z biznesem i uczelniami zagranicznymi.